Skocz do zawartości

Prosba o dobór napędu


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyłączę się do Grześka jako strugacze z jednej stajni i też zapytam o słuszności koncepcji. Czy silnik E MAX GRAND TURBO- GT-4020/09 nada się do makiety Ventusa 4,8m 5,5-6,0 kg. z pakietem 6S.  Drugie pytanie czy przy 6S mogę dać śmigło 16x10 lub jakie najbardziej odpowiednie warto dać . i po trzecie czy z mocą podaną model pójdzie z ręki czy tylko wózek.

 

Regulatory przewidziane  to  100A Chińczyk, lub  120A Castlle . 

dane silnika 

KV-470

Cells lipo 5-6 Max ciąg 4800g i na jakim śmigle można się tego ciągu spodziewać lub jaki % trzeba zaniżyć do fabrycznego, na pierwszy ogień pójdzie 6S 25C 5600mAh.

 

A korzystając z okazji  Życzę wszystkim forumowiczom zdrowych wesołych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  Marek tej tabeli nie znałem . Wychodzi na to że przy 6S mocy wystarczy aż nad to. i wychodzi ze i na 5 s powinien spokojnie z wózka wystartować. A regler   Castlle nie ma co wkładać a to mnie cieszy bo mam go dla silnika Neo i nie muszę zmieniać końcówek kabli.

 

natomiast nie ma tu nic podchwytliwego,  to są moje 1 modele z napędem elektrycznym i zero doświadczenia z elektrykami. Marek a  i tak  Ciebie pomęczę z auto pilotem do tej zabawki.

 

                                                                                                                                           Specjalne świąteczne pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jako silnik jest bardzo dobry ale..........

Parametry w tytule ni jak nie mają się do tych na zdjęciu i tych w opisie.

 

Mam taki sam i też kupiony na ali. i znowu ale......./

Kupiłem jako 1100kv 3-4S a po pomiarach na hamowni wyszło, że ma 900kv. Więc wszystkie opisane parametry trafił ....

Po pomiarach wyszło, że na 4S i śmigle 1304 ma 42A i ciąg statyczny 3kg. Mnie jednak kosztował tylko 17$ :)

Kupiony dokładnie tutaj

https://www.aliexpress.com/item/SK3548-1100KV-Multicopter-790w-Thrust-1-5KG-Brushless-Motor-w-prop-adapter-3548/32814978437.html

 

3e569e7412790b82.jpg

 

najbliższy parametrami to silnik Turnigy aerodrive D3548/4 900kv

 

Chwilowo sprzęt czeka na lepszą pogodę do startu nr 2. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.