Skocz do zawartości

Elektron 2


stan2010
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam konstruktorów i pilotów :)

Poszukuję jednego arkusza planów z modelem RC Elektron 2 popełnionym przez Pana Wojciechowskiego. Elektron 2 był zamieszczony w wydaniach książki "Budowa i pilotaż radiomodeli" 1962 i 1963. Brakuje mi arkusza ze skrzydłami. Kadłub ze sterem poziomym ostał się, a sama książka ze wzmiankowanym planem zaginęła w pomroce dziejów. Późniejsze wydania, które nabyłem, mają Elektrona 3 /zmniejszony/. Nie wiem, czy zmniejszenie było proporcjonalne, czy zawierało zmiany konstrukcyjne.

Elektron był opublikowany w tym samym czasie , co Wicherek, jednak jest bardziej samolotopodobny. Ma profil Clarc Y na skrzydle i zwężający się kadłub z dłuższym nosem niż Wicherek. Przód jest bardziej owalny. Sporo balsy w planach.

Pozdrawiam :)

PS. Przepraszam  :(  Pomyłka :wacko: . Wydania 1962 i 1963 nosiły tytuł "Jak zbudować kierowany radiem model".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.