Skocz do zawartości

Prosty test - Racerstar BR2212 930KV


czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, skoro i tak wykonałem test dla siebie to przy okazji podzielę się nim z innymi :)

Przyszedł do mnie po długiej podróży przez Turcję silnik Racerstar BR2212 930KV z Banggood, bardzo tani silnik... Co dziwne z moich testów (tak wiem, niedokładnych :)) wynika że producent wcale tak bardzo nie kłamie w opisie. 

 

Silnik moim zdaniem wygląda dobrze (ale nie o to chodzi) :D, mogę powiedzieć że moim zdaniem lepiej wyważony niż np. mój pierwszy modelarski silnik Redoxa za którego zapłaciłem ponad dwa razy więcej..

25467124588_9e30f98354_b.jpgIMGP0134 by czarobest, on Flickr

Podoba mi się dostarczenie piasty razem z silnikiem, spełnia ona swoje zadanie i nie musiałem kupować żadnej innej.

27558794019_f0dfcd0717_b.jpgIMGP0131 by czarobest, on Flickr
Kabelki niestety cieniutkie... A izolacja bardzo słaba - chodzi mi o to że jest sztywna i taka jakby plastikowa.

39335618781_0d668b4c99_b.jpgIMGP0133 by czarobest, on Flickr

Jeśli chodzi o wnętrze, generalnie się nie znam więc nie wypowiadam się :). Pewnie mógłby być dokładniej nawinięty.

39335619441_a78fe9b1c5_b.jpgIMGP0137 by czarobest, on Flickr

39335618251_a32c273b22_b.jpgIMGP0136 by czarobest, on Flickr

 

 

Na filmie można posłuchać (mam nadzieję, że słychać) łożysk i samemu ocenić jak jest w pewnym stopniu, mogę powiedzieć, że po dzisiejszym pierwszym locie z tym silnikiem w modelu mniej hałasuję niż na tej "hamowni". 

 

Producent podaje w tabelce ciąg ze śmigłem 10x6 na poziomie 660 gramów przy prądzie 9.8A. Przy moim pomiarze wyszło (z takim samym śmigłem) około 630 gramów przy prądzie około 10A. Biorać pod uwagę niedokładność przy moich pomiarach chyba i tak jest dobrze, jeszcze lepiej jest ze śmigłem 11x6, ciąg około 700 gramów przy prądzie 11A.

 

Moim zdaniem za te pieniądze jest naprawdę dobrze :D.

Dzisiaj przy oblocie Yaka silnik radził sobie dobrze pomimo tego, że bardzo wiało ciągnął model pod wiatr bardzo dobrze. Podzielę się filmikiem z Yakiem jak tylko polatam w ładniejsza pogodę :).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.