Skocz do zawartości

Witam wszystkich.


Bumiasty
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jak widać zarejestrowałem się już jakiś czas temu ale dopiero teraz przyszedł czas na powitanie i naukę modelarstwa RC.

 

Więc będę dużo pytał co i jak oraz mam sporo pomysłów na projekty które chcę zrealizować.

 

A jak to się zaczęła przygoda z RC ?? a no tak :

 

Pierwszy który zacząłem kilka lat temu jako dziecko, to łódka którą dostałem jako mały chłopiec od taty. Zwykła łódka do puszczania po stawie bez żadnego sterowania. tylko się włączało silnik płynęła na wprost i biegło się na drugi brzeg aby ja wyłowić. Mając ok 12-14 lat przerobiłem ją na zdalnie sterowaną poprzez wydłubanie serwa i elektroniki z rozbitego samochodziku... Ale mały silniczek łódki nie wytrzymał... i jakieś rok później zamontowałem silnik szczotkowy na 12V od kompresora samochodowego, co za skutkowało tym ze mocy to miało aż za dużo a Elektronika wystrzeliła i projekt leżał przez 10 lat.

 

Dziś nadszedł dzień powrotu do zabawy z RC ponieważ na gwiazdkę dostałem od brata aparaturę TURNIGY 9XR PRO.

 

I na początek chcę zrobić tę właśnie łódkę. Dalej samochód spalinowy ale taki duży na silniku od nie wiem, np. piły spalinowej albo kosiarki... zobaczymy... później drona. Ale też myślę o spalinowym, sterowany jakim malinowymPi co by mógł tez sam latać itd...

 

Nadmienię, że warsztat jest migmag jest TIG mam dostęp oraz narzędzia ślusarskie, więc jest czym pracować.

 

Także z góry dziękuje za wszelką pomoc i pozdrawiam

Bumiasty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.