Skocz do zawartości

Stabilizacja-odwrotne działanie lotek wysokości vs kierunku


Kusi30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Obszukałem już wszędzie i nie znalazłem a więc prosił bym o pomoc. 

Mam podłączonego Pixhawk PX4 do SkySurfer-a i po włączeniu trybu Stabilize czy FBWA autopilot próbuje stabilizować pochył boczny lotką od wysokości a pochył przód tył lotkami od kierunku lotu. Gdy używam manetek lotki działają poprawnie.

Jedynie gdy w samolocie odwrócę pixa w bok samolotu wtedy by odpowiadało przechyłom ale to nie jest rozwiązanie gdyż autopilot będzie źle wskazywał przód samolotu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie mam PX4 - ale filozofia ustawiania radia/autopilota jest prawie wszedzie taka sama.

Wyglada na to, ze chyba cos masz pokrecone w ustawieniach radio/konfiguracia samolotu/sygnaly ppm.

 

Tutaj od 19 minuty jest opisane szczegółowo:

 

Czy jak ruszasz samolotem to sztuczny horyzont w mission planerze reaguje poprawnie (22 minuta filmu powyżej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalibrację akurat przeprowadzałem z tych filmów :) więc powinna być dobrze zrobiona, sztuczny horyzont również reaguje poprawnie.

Problem nie polega na tym, że lotki od kierunku są w rewersie i odchylenia lotek są nieprawidłowe, tylko tak jak by był rewers lotki wysokości z lotkami kierunku.

Zmian reakcji lotek autopilota np trzeba dokonywać w skrzydle bo tam cała stabilizacja odbywa się za pomocą dwóch lotek i jest przełączone tak aby wysokość skrzydła była sterowana nie z lotki od wysokości bo takowej skrzydło niema tylko lotkami kierunku i teraz  wydaje mi się, że adekwatnie muszę ustawić w autopilocie odpowiednie ustawienia do samolotu. Nie wiem czemu domyślnie jest inaczej.

Znalazłem na innym forum jak ktoś ustawia skrzydło, analogicznie dziś spróbuje jak będę w domu pozmieniać ustawienia do samolotu.

 

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=26&t=40349&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nic z tego opisu nie rozumiem, ale działaj dokładnie wg opisu. Upewnij się na początku że autopilot jest poprawnie umieszczony, sztuczny horyzont się zgadza z przechyłami samolotu. Patrz na ekran "Radio control calibration" w MissionPlannerze, by się upewnić że są odpowiednio ustawione kanały radiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w tym poradniku jest napisane, że najpierw ustawia się w manualu a dopiero potem w automacie. W piksie masz to trochę bardziej skomplikowane ze względu na to, iż każdy kanał został dodatkowo podzielony na wejście i wyjście (RC i SERVO)

Najpierw ustawiasz aparaturę (reversy) i w pixie RC. Wszystko to w manualu. A w automacie dodatkowo SERVO.

 

SK jest zmiksowany z lotkami ale działa na dwa inne sposoby zależnie czy sterujesz lotkami ręcznie z aparatury(nawet w trybie automatycznym) czy też automat sam odpracowuje wychylenia.

Nie napisałeś jak zachowuje się SK w sytuacji w której uważasz, że nie tak działa jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.