Skocz do zawartości

M-33 Mikro


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś stworzyłem już taki model ale w nieco większej skali.

 

Tym razem będzie to ten sam model tylko w skali mikro.  Na podstawie planów jakie przygotowałem model będzie miał

rozpiętość - 520 mm, długość - 320 mm . Skrzydła i stateczniki XPS styrodur kadłub balsa.

Co do wyposażenia brakuje mi jednej malutkiej rzeczy [regulator]. Ale jest nadzieja że będzie.

 

Wyposażenie.

post-12393-0-07286100-1514888628_thumb.jpg

 

Silnik szczotkowy 8520  3,7V jak na zdjęciu.

Śmigło 140 mm 

Ogniwo 1s 300 mAh 45 C.

Serwa Fitec FS 2,5 g

Regulator?

 

Tak dla jasności co to za wynalazek.

post-12393-0-12309000-1514888729.jpg       post-12393-0-78996400-1514888739.jpg

CDN. Bo samolocik zaczyna się robić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Samolocik tak prosty i łatwy w budowie że aż głupio o tym pisać.

 

Zacąłem od tego co jest, jeśli  można tak powiedzieć najtrudniejsze w tym modelu.

Wręgi i boki to balsa 1,5 mm, górę i duł okleiłem balsą 1 mm. W miejscu gdzie przechodzi oś podwozia

jest wzmocnione sklejką 1 mm o wymiarach 10x15 mm.

 

post-12393-0-27705000-1514962494_thumb.jpg

Jak dobrze pójdzie to dziś to coś [kadłub, gondola] czy jak to nazwać  powinno być gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, jakiej długości kabelki zalutować do ESC? W wersji testowej regulatora miałem kabelki długości jak na fotkach:

 

post-18069-0-61071100-1515102080_thumb.jpg

 

post-18069-0-28256600-1515102096_thumb.jpg

 

... czyli:

 

aku - ok. 5cm

mot - ok. 4cm

rx - ok. 7cm

 

Podaj jakiej długości mają być w ESC dla M-33 Mikro (tak żebyś już nie musiał nic lutować)? Widzę (na podstawie twoich fotek), że złącza do aku i motorka będą ok. Czy tak? Do RX-a dać pewnie typowy, potrójny żeński goldpin z rastrem 2,54 (tak jak na fotce przy twoich serwach)? U mnie był potrójny męski goldpin mikro (raster 1,27), bo w moim odbiorniku DIY na kanałach są właśnie takie mikro żeńskie goldpiny zalutowane na PCB (odwrotnie niż w standardowych rozwiązaniach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podaj jakiej długości mają być w ESC dla M-33 Mikro (tak żebyś już nie musiał nic lutować)? Widzę (na podstawie twoich fotek), że złącza do aku i motorka będą ok. Czy tak? Do RX-a dać pewnie typowy, potrójny żeński goldpin z rastrem 2,54 (tak jak na fotce przy twoich serwach)? U mnie był potrójny męski goldpin mikro (raster 1,27), bo w moim odbiorniku DIY na kanałach są właśnie takie mikro żeńskie goldpiny zalutowane na PCB (odwrotnie niż w standardowych rozwiązaniach).

 

Przede wszystkim Bardzo dziękuję.

Co do długości przewodów nie chcę podawać dokładnych wymiarów dla tego modelu.Jeżeli wszystko będzie grało pewnie wykorzystam go do innego

mikrusa i mogło by się okazać że są za krótkie.Nawet gdyby trzeba by było któryś przedłużyć to już nie problem.  Dla tego niech pozostaną jak w wersji testowej.

 

Tak dla pewności.

Złącza do zasilania Molex więc będzie pasować.Przy silniku są zamontowane gniazda żeńskie rozmiar jak w serwach.Do odbiornika w moim przypadku

to typowe żeńskie złącze jak przy serwach.

 

Wracając do tego wynalazku, jeden element modelu gotowy.

post-12393-0-68493900-1515141845_thumb.jpg

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub gotowy z przymiarką silnika i teraz trza by go jakoś pomalować.Skrzydła do modelu mam

w zasadzie gotowe, podobnie jak stateczniki w których pozostało zamontować zawiasy.

post-12393-0-34047900-1515313065_thumb.jpg

 

Ale mam jedną niewiadomą.

Jak widać na zdjęciu to silnik szczotkowy z plastikową przekładnią.Moja niewiadoma to ta przekładnia która jest

zrobiona z jakiegoś plastiku.

Nie wiem czy to może pracować na sucho, czy należy użyć jakiegoś smarowidła.

Jeżeli tak proszę o jakąś informację jakiego smarowidła użyć.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do plastików (serwis audio) używałem niegdyś smarów silikonowo-teflonowych np. TO czy TO , ale przekładnie były w obudowach zamkniętych. Rozpiętość cenowa jest spora w zależności od producenta i opakowania. Każdy rzecz jasna zachwala swoje. ;) Powinieneś dostać w najbliższym sklepie z częściami/podzespołami elektronicznymi. Tutaj sytuacja jest trochę niekomfortowa, bo przekładnia jest odkryta i będzie zbierać na lepki smar wszelkie śmieci/zanieczyszczenia z powietrza. :rolleyes: Więc jeśli smarować, to daj bardzo śladowe ilości i tak żeby się ładnie rozprowadziły po bieżniach obu zębatek podczas pracy przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedz.

Bo tak nie bardzo wiedziałem jak przedłużyć żywotność takiej przekładni, bo szkoda by mi było szybko ją uszkodzić.

 

Maluch ciągle w budowie.Skrzydło i stateczniki gotowe,a malowanie kadłuba na ukończeniu. 

post-12393-0-32880000-1515425573_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym prosił o pomoc.

Dotyczy regulatora do modelu który mam na ukończeniu.

1. Kiedyś kupiłem regulator jak na zdjęciu i tak na prawdę nie wiem co to jest.Chodzi mi oto czy może być podpięty do silnika

    jaki mam w tym modelu i czy da radę z ogniwem 1S. Chciałem to dopasować do tego modelu ale 

    nie wiem czy to ma sens.

Jeżeli ktoś to rozpoznaje proszę o informację co to jest.

    Wymiary. 20x13x8 mm.

   post-12393-0-94201200-1515670228_thumb.jpg

 

2. Znalazłem też coś takiego i zanim kupię muszę zapytać. Czy takie coś może być do tego silnika i zasilania 1S.

    post-12393-0-77833000-1515670744.jpg

 

LINK DO SKLEPU, http://allegro.pl/regulator-napiecia-jes-040-break-4a-i7092504278.html

To sprawa dla mnie bardzo ważna.

Dlatego proszę o jak najwięcej informacji na te dwa pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumacz Google
--------------------------
Mały kontroler proporcjonalny do SPEED 280 i mniejszych silników
Do 4-8 nici lub 2 do 3 ogniw litowych, 4 A Prąd ciągły, 10 A Maks. Prąd prądowy (do 10 sekund), BEC do odbiornika i do 2 serwa, bez ogranicznika prądu, bez hamulca. Częstotliwość kluczowania 1000 Hz, 1/6 uncji, 15x12x5mm. Cecha szczególna: ma niższe napięcie odbiornika / serwomechanizmu BEC 4 woltów, które będzie obsługiwać wszystkie odbiorniki, ale pozwala na użycie tego kontrolera tylko z 4 nikadami (ok. 4,8 woltów)
 
Marcin za wiele mi to nie mówi .
Może to głupie pytanie ,ale chciał bym wiedzieć czy ten regulator będzie działał z silnikiem i ogniwem 1s o którym
wspomniałem wcześniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zbyt brutalnie, ale czemu sam nie sprawdzisz ? Podpinaj i testuj.

Ten mam zamiar dopiero kupić. Dlatego pytam czy by pasował pod ten silnik i zasilanie 1s.

Co do tego pierwszego SU/E 15S .To jest w moim posiadaniu i mogę to sprawdzić,ale zanim to zacznę chciałem się 

coś na jego temat dowiedzieć.Bo nigdzie takiego samego nie mogę się do szukać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając taki regulator szczotkowy SU/E 15S o którym jak widać nikt nic nie wie zacząłem kombinować z podłączeniem do silnika

jaki jest w tym modelu. Oczywiście chciałem aby działał na 1s. Okazało się że to nie możliwe ,silnik w prawdzie ruszył ale przy

delikatnym dodaniu gazu się wyłączył i tak za każdym razem ,kiedy podpiąłem serwa reakcji już nie było żadnej.

 

Po wymianie zasilania na 2s okazało się że regulator jest sprawny i działa prawidłowo razem z serwami i silnikiem.

Szkoda że nie pasuje pod ten zestaw,ale jeszcze się przyda,bo mam do niego odpowiedni silnik z przekładnią.

 

Co do tego drugiego to się dopiero okaże, co by nie było zamówiłem.

 

Wracając do modelu.

Serwa zamontowane i połączone ze sterami,odbiornik i zasilanie też znalazły swoje miejsce.

post-12393-0-42727600-1515849120_thumb.jpg

post-12393-0-29887500-1515849131_thumb.jpg

Jedyny zainteresowany,szkoda że nie umie mówić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Bardzo dziękuję.

 
Wiem że mikro modele to Twoja pasja i poświęcasz na to masę czasu i wiedzę o jakiej ja i wydaje mi się spora większość
nie posiada. Mam nadzieję że dzięki Tobie mikro modele będą się cieszyły większym zainteresowaniem. Kiedy postanowiłem zrobić swojego pierwszego mikrusa
wydawało  mi się to takie łatwe. Mały samolocik pracy nie zbyt dużo a i zużyty materiał to koszt kilkunastu złotych.
 
Zbudować model to każdy z nas potrafi, ale wyposażyć go w odpowiednią elektronikę to już graniczy z cudem. Zwłaszcza że takie maleństwa jak silniki
szczotkowe,przekładnie i elektronika do nich są u nas niedostępne.
 
Jeżeli ten model poleci to będzie w tym Twoja Bardzo Duża zasługa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.