Skocz do zawartości

Holownik ATLAS 2 - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma pokładu i nadbudówek więc brak tłumienia dźwięku - to się zmieni po założeniu całej góry !

Poza tym jest to efekt wzmocnieni dźwięku w małym pomieszczeniu - w terenie zupełnie inaczej to słychać .

Fajnie że próby się udały - gratulacje !!  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Walczę z hałasem. Wyosiowałem wały, ustaliłem luz wzdłużny na sprzęgle i podłożyłem podkładki gumowe pod podstawą napędu i pod śrubkami mocującymi. Trochę pomogło. Reszta to hałas z przekładni. Nie jest ona nowa i bez wymiany zębatek i łożysk więcej nie wyczaruję.

Jak napisał Andrzej, pozostaje wierzyć, że w terenie będzie ciszej :D :D :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim wycieczkowcu też walczyłem z hałasem jaki wytwarzają trzy silniki. W domu słychać dość głośno lecz na wodzie gdzieś ten hałas ginie i jestogę powiedzieć dobrze.

Odgłos pracy silników nie zakłóca odgłosu modułu silnika diesla. Jest wyraźnie słyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem próbę maksymalnej ładowności podczas prób w wannie.

Waga modelu z wyposażeniem - 12,2 kg

balast ołowiany - 6,9 kg

waga mleka - 11,7 kg

razem 30,8 kg do odbojnicy. Dużo.
post-20773-0-60019400-1535917493_thumb.jpg

post-20773-0-30361200-1535917847_thumb.jpg

 

Po dołożeniu podkładek silikonowych pod płytę i mocowania hałas zmniejszył się znacznie.

post-20773-0-17102200-1535917540_thumb.jpg

 

Trwają przygotowania do zamknięcia pokładem. Stwierdziłem, że będzie bardzo trudno założyć łańcuch kotwiczny.

Przeprowadziłem małą modyfikację. Teraz nie powinno by problemu.

post-20773-0-43339500-1535917627_thumb.jpg

post-20773-0-12873000-1535917632_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.