Skocz do zawartości

Holownik ATLAS 2 - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

post-20773-0-24023500-1536872698_thumb.jpg

Niby kopyto nadburcia się udało, ale popełniłem poważny błąd.

Jak to się stało?

Nie wiem do dziś :D

Ale się stało.

Tyle razy mierzłem. Chyba w tym wszystkim pomyliłem na rysunku dziób z rufą. Chociaż kąty są właściwe.

Dziób jest 7 mm za niski, środek 4 za wysoki, a rufa 4 za nisko. Będę musiał wycinać i sztukować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielacz:

post-20773-0-80570200-1537217223_thumb.jpg

 

Laminowaniem modeli na życie bym nie zarobił i nie ma się czy chwalić. Przekonałem się że nie jest to dla mnie prosta czynność. W zakamarki nałożyłem mieszaniny żywicy z aerosilem i zakryłem matą 110 g/m2 (3-4 warstwy), a na środkowe wzmocnienie jeden pas 220 g/m2 - tu muszę jeszcze dołożyć. Powodów do dumy nie ma - zdjęcie poniżej. Całość dociśnięta folią, sam nie wiem po co. Może żeby wygładzić, bo mi się kleiła do rękawiczek za bardzo. Mam nadzieję, że folia odejdzie i dokleję jeszcze na wierzch kilka warstw. Oczywiście jak dokupię żywicy, bo mi zabrakło. Sądziłem, że mam jeszcze puszkę, a ty był aerosil. Echhhh.

post-20773-0-71402500-1537217227_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wylądował,.... i cały misterny plan też w pi......u.

post-20773-0-34559000-1537307044_thumb.jpg.

 

Dałem tyle rozdzielacza, a żywica po prostu się przykleiła, jakby nic nie było. Skutki są katastrofalne.

No cóż, trzeba wyciągnąć wnioski i zacząć wszystko od nowa. Czyli od skompletowania potrzebnych materiałów.

 

Tylko gdzie popełniłem błąd?

Chyba bez pomocy szanownych kolegów się z tym nie uporam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.