Skocz do zawartości

Holownik ATLAS 2 - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

Tak właściwie to  nie wiem co robisz. Pokład chyba nie. Jak chcesz mieć płytę laminat to na jakąś czystą płytę meblową połóż nową grubszą folię. Na to żywicę i tkaninę szklaną. Nasączasz tyle warstw ile potrzeba. Przykryj drugim arkuszem folii bez bąbli i na to płyta meblowa. Duże więc w wielu miejscach ściskasz ściskami stolarskimi.  Im grubsze płyty tym lepiej. Może blaty kuchenne. Po stwardnieniu demontaż, folia się odrywa. Powinna wyjść gładka, dość giętka płyta. Pozostaje obcięcie na właściwy kształt.

Na rozdzielacz używają pastę Hades. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chyba trochę z tą metodą wykonania  przekombinowałeś Darek - zrób nadburcie metodą tradycyjną, będzie prościej, szybciej i bez komplikacji ....

Po wykonaniu można leciutko - dla wzmocnienia - przelaminować dookoła cienką tkaniną od zewnątrz ....

Jak na moje oko "forma" była zbyt mało wytrzymała i sztywna - hips z pianką - a kształt nadburcia jest dość skomplikowany i mocno trzyma, co powoduje powstawanie znacznej siły niszczącej podczas rozdzielania . ..

Powodzenia - następne nadburcie na pewno się uda !!!

Edytowane przez kaszalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda tradycyjna mi nie wyjdzie, albo nie uzyskam zamierzonego efektu. Jedno co mi potrzeba to czego uzyc do laminowania kopyta i potem uzyskania modelu. Teraz uzylem Epidian 5 + Z1 oraz 53 + Z1. Dalem duuuzo rozdzielacza i zywica zlapala tak, jakby rozdzielacza nie bylo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrobił tak.

kopyto bym gipsem wygładził i ukształtował to co potrzeba - bo tani,szybko schnie i łatwy w obróbce

następnie po wyschnięciu gipsu bym go pociągną pędzlem i olejem nawet spożywczym, żeby go natłuścić

i na to tkanina z żywicą, po wyschnięciu powinno się łatwo odkleić.

a zamiast pianki na kopyto to bym ze steropianu szybko ogólny kształt złapał i wszyscho

nie testowałem tego rozwiązania, ale sam tak zamierzam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego piszesz "Dałem dużo rozdzielacza" Kopyto nadburcia wypastuj równo pastą. Może być do butów, do podłogi a podobno najlepsza Hades do nagrobków.. Odejdzie, i daj grubszą tkaninę. Grubiej plecioną z 3 warstwy. Aha na końcu połóż listewki. Przyklejone usztywnią całość. Też mnie czeka nadburcie ale będę robił kadłub na styropianie, który później wydrapię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie - gips popeka przy sciaganiu formy.

 

Rozdzielaczem w sprayu potraktowalem forme, ale mi nie zadzialalo i nie wiem dlaczego.

 

A powiedzcie do czego jest zelkot? Czy trzeba go dac na forme przed polozeniem plotna nasaczonego zywica, czy wystarczy sama zageszczona zywica?

 

Pianke zastosowalem tylko jako wypelnienie i usztywnienie - sprawdzila sie bardzo dobrze. Dobrze wypelnila wolne przestrzenie.

 

Grubego plotna nie wyprofilije w malych zagieciach.

 

Jezeli pasta to sprawdzony patent to bede robil testy. Jezeli Hades jest dobry, to i zapewne kazdy wosk samochodowy bedzie dobry.

 

No nic, czekam na meterialy i do dziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Krzysiek dał mi dobrą lekcję laminowania - jeszcze raz dzięki.

Wnioski wyciągnięte. Plan naprawy opracowany. Nadzieja jest.

Czas oczekiwania na materiały, wykorzystam na wykonanie pozostałych elementów.

 

Muszę w końcu zaprojektować jakąś ciekawą podstawę wystawową dla modelu, różną od transportowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.