Skocz do zawartości

Holownik ATLAS 2 - budowa


Rekomendowane odpowiedzi

z telefonem to bym uważał, bo tam jest karta pamięci zazwyczaj - więc się może skasować

tych tarcz diamentowych to nie mam, ale zakupiłem takie zębate, idą w plastik i w drewno

jak w masło to i z laminatem chyba sobie poradzą jakby co

a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fale magnetyczne nie wpływają na pracę odbiorników radiowych o częstotliwości 2,4 ghz.

Ja w swoich modelach często stosuje magnesy noedymowe np. do zabezpieczania kabin lub innych otworów rewizyjnych. Podobnie i w silnikach elektrycznych tych trzyfazowych (bezszczotkowych) są stosowane magnesy neodynamiczne , silnik pracując również wytważa pole elektromagnetyczne.

Tak że spokojnie Darku możesz stosować głośniki z magnesami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinię Sebastiana. W moim modelu okrętu Crockket,  zainstalowane są dwa głośniki o podobnych gabarytach obsługujących "nagłośnienie" i nie ma to negatywnego wpływu na funkcjonowanie odbiornika Jeti 2,4 Ghz. Darku spokojnie można pływać, nie tracąc nic z zasięgu aparatury.

Powodzenia w dalszej budowie Atlasa. Obserwują ją z dużym zainteresowaniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzenie z dwóch pewnych źródeł musi być prawdziwe. :D :D :D

Pozostaje tylko nie rozstrzygniętą na tym typie budowy kwestia ilości głośników. Póki nie wytnę pokładu, nie dowiem się, czy dziobowy się zmieści. W końcu ATLAS miał dwa silniki główne. Byłoby dziwnie z jednym.

Ale dość gdybania.

Poniżej efekt dzisiejszego szlifowania. Nadburcie dopasowane...
post-20773-0-76322300-1542835978_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu dobrze prawi - zastosowałem do modułu dźwięku dwa znacznych gabarytów głośniki, które "robią" również za balast.  Co do odbiornika (-ów) - jak najwyżej, nawet powyżej linii pokładu, anteny - jedna w poziomie, druga pionowo (jeżeli są dwie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadburcie wykleję od środka PCV o grubości 1 mm. Głównym celem jest, aby wyrównać powierzchnię i zminimalizować ilość pracy przy szpachlowaniu. Przy okazji takie podklejenie bardzo usztywni i tak sztywne nadburcie. Szersza powierzchnia przylegania do pokładu da lepszy styk dla kleju. Więc same zalety. :D.

Całość wykonam na formie, aby nadburcie zachowało kształt.

post-20773-0-94088000-1542922560_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywica nie trzymała się do PCV. Zdjąłem i przykleiłem szpachlą. Schnie do jutra.

 

Podłączyłem ostatnie elementy dla zdalnego sterowania.

OPTO nie działa właściwie z kanałem proporcjonalnym. Po przestawieniu manetki na nadajniku w pozycję neutralną sygnał na silnik radaru zanika. Silnik się załącza tylko po wychyleniu manetki. Więc, takie sterowanie radaru odpada. Podłączyłem pod CARSON SWITCH CH2 i po wychyleniu manetki z pozycji neutralnej w pozycję skrajną i ponownym ustawieniu w pozycję neutralną, załącza silnik radaru. Wyłączenie następuje po ponownym wychyleniu z pozycji neutralnej, więc jest tak jak powinno.

Mam natomiast problem z załączeniem serwa. Sądziłem, że przełącznikiem 1-0-1 to się zrealizuje, ale jednak nie. Przełącznik nie załącza serwa w ogóle. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu i ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna przymiarka piktogramów na nadajniku. Muszę się z nimi obyć, aby przed ostatecznym drukiem móc dokonać ewentualnych zmian. A tych drobnych zapewne jeszcze kilka będzie. Jak na ironię losu, jeszcze jeden kanał by się przydał.

 

W tej chwili są 28 kanałów, które załączają 69 funkcji.
post-20773-0-84974800-1543432541_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.