Skocz do zawartości

Jaka kamera do drona ?


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Potrzebuję porady kogoś bardziej doświadczonego w tematyce dronów . Niedawno kupiłem drona Aosenma CG035 . Wywaliłem z niego stockowego gimbala wraz ze stockową kamerą . Kupiłem gimbala Walkera G2D . Dron nie jest duży . Z aku waży 509g . Jaką kamerę kupić do niego ? Chciałbym wykorzystać stockowy monitor FPV 5,8GHz i gogle Eachine EV800 . Do tego gimbala jest dedykowana kamera iLook i iLook + . Obie już mają wbudowany nadajnik FPV 5,8GHz i mogą współpracować ze stockowym monitorem drona CG035 i goglami EV800 . Tylko którą kupić ? HD czy full HD ?

Gimbal wraz z aku zasilającym kamerę waży 128g . Kamera Ilook waży 79g . Ilook+ 125g . Wraz z gimbalem w przypadku kamery iLook + byłaby to połowa wagi drona . Nie za dużo ? Może ktoś z Was posiadał lub posiada kamerę iLook ? To by mi powiedział jak jest z jakością filmu z tej kamery ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Chodzi mi o to jak już napisałem by mieć podgląd wizji na stockowym monitorze i goglach EV800 . Kamera o której Ty piszesz ma przesył obrazu po WiFi . Natomiast  z iLook nie musiałbym nic kombinować bo ma już wbudowany nadajnik FPV 5,8 GHz . I na pewno będzie współpracować z wymienionym monitorem i goglami . Tylko czy ta iLook + nie byłaby za ciężka do tego drona ? Jest on zasilany aku 2S . Co prawda pomiędzy kamerami iLook i iLook + jest różnica 45g wagi . Ale czy zbytnio nie przeciążę drona ? Musiałby dźwigać 250g . Tak byłoby o prawie 50g mniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.