Skocz do zawartości

Moje pierwsze DLG MiMi


przemekp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

proszę o poradę, jestem baardzo początkujący. Jako, że z budową szybowca MiMi poszło nawet sprawnie (aktualnie jestem na etapie pokrywania skrzydeł), za to kompletnie nie znam się na elektronice. Proszę o dobór odbiornika, serw oraz zasilania dla modelu MiMi tak by wszystko ze sobą grało. Dodam, że posiadam nadajnik Cadet V3, FHSS V3 2,4GHz (w niedalekiej przyszłości do zmiany?)

 

 

pozdrawiam

post-19476-0-67225400-1515157867_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

dobieraj taką elektronike zeby Ci się pomiesciło wszsytko w kadłubie i dobrze wyważyło się , jak wejda serwa 9g to takie zapakuj jak nie to szukaj mniejszych 5g lub 3,7g , ja w swoim apogee mam 3,7g serwa i pakiet 220/7,4v, i zasilanie ubec jakies z allegro za 10zeta , wszystko zależy ile masz miejsca w kadłubie ,  :) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiedzmy tak(bo nie za bardzo się na tym znam, dopiero zaczynam przygodę z modelami), chciałbym taki nadajnik by był kompatybilny z większą ilością odbiorników - by posłużył parę lat, ewentualnie by były dostępne do tego nadajnika różne odbiorniki w sensie wieksza rozpietość kanałów w odbiorniku, bo do kadeta są chyba tylko 6ch. Cena odbiornika?? Powiedzmy do 1000 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1000 złotych to masz bardzo szeroki wachlarz ale po co aż tyle wydawac ? w

na początek wystarczy ci nadajnik z odb np 

https://abc-rc.pl/flysky-fs-i6-ia6  

 

ja mam turnigy 9x    odbiorniki pasuja od fly sky, hobby king 


u chinczyka tansze ale trzeba czekac 4-5 tyg na paczke

 

https://www.banggood.com/FlySky-FS-i6-2_4G-6CH-AFHDS-RC-Transmitter-With-FS-iA6B-Receiver-p-983537.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwości jest jak kolega pisał bardzo wiele. Ja też miałem turnigy 9x i latałem nim dlg. Tam zastosowałem odbiornik 6-kanałowy bez obudowy i dość dobrze to działało. Teraz mam Taranisa X9D (który jest prawdziwym kombajnem ;))i w dlg stosuję odbiornik 4 kanałowy. FS i-6 to też fajna aparatura.Koledzy dobrze wypowiadali się też o FS i-10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jeszcze czym się różnią te aparatury?? 

 

http://allegro.pl/aparatura-8ch-turnigy-9x-v2-mode-2-gwarancja-sklep-i7107381104.html

 

http://allegro.pl/turnigy-9x-afhds-2a-ia8-gwarancja-24m-sklep-i7112664161.html

 

która będzie obsługiwać więcej odbiorników (czy bez różnicy?) chodzi mi o większą "mobilność" aparatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszej, z linkiem starego typu, jest więcej odbiorników na rynku wtórnym. Do tego chodzą też kompatybilne odbiorniki fly sky, hk itp. Druga ma nowszy link z innymi odbiornikami. wg różnych informacji na necie - te maja lepszy zasięg.

 

Sprawdź sobie jak wyglądają kompatybilne odbiorniki i jaki mają zasięg.. Jakie wymiary.

Szczególnie zobacz jaki zasięg mają właśnie małe odbiorniki do dlg.

 

Potem zobacz jaki zasięg mają odbiorniki serii d8 v 4ch i np x4r do taranisa, przy ich rozmiarach-odpowiednich do dlg :-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszej, z linkiem starego typu, jest więcej odbiorników na rynku wtórnym. Do tego chodzą też kompatybilne odbiorniki fly sky, hk itp. Druga ma nowszy link z innymi odbiornikami. wg różnych informacji na necie - te maja lepszy zasięg.

 

Sprawdź sobie jak wyglądają kompatybilne odbiorniki i jaki mają zasięg.. Jakie wymiary.

Szczególnie zobacz jaki zasięg mają właśnie małe odbiorniki do dlg.

 

Potem zobacz jaki zasięg mają odbiorniki serii d8 v 4ch i np x4r do taranisa, przy ich rozmiarach-odpowiednich do dlg :-)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Powiem tak, gdybym wiedział o co w tym wszystkich chodzi (jaki parametr określa kompatybilność odbiornika) nie zadawał bym pytania na forum :) Na ten moment posiadam dwa modele obydwa latają na cadecie, z jednym odbiornikiem który przekładam z modelu do modelu. Chodzi mi pomoc w doborze odbiornika który był by kompatybilny z nadajnikami podanymi wyżej, oraz dobór do niego odpowiedniego zasilania oraz dwóch serw. Maksymalna szerokość jaka wejdzie do tego modelu to 2,5 cm, wysokość to 2 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametr który określa kompatybilność to system/protokół/ i jak tam jeszcze producent to nazwie..

 

Ale jest to dość łatwe do opanowania.

 

AFHDS w aparaturze z pierwszego linku.

AFHDS 2A iA8  w tej drugiej.

Widać, że nie jest to to samo, więc działać nie będzie po zamianie odbiornika na ten od drugiego systemu.

Zarówno moduł nadawczy jak i odbiornik mają swój system. Czasami trzeba poszukać ale zawsze się znajdzie.

 

Do tego, o ile nie jest w pewnym źródle napisane inaczej, odbiornik jakiegoś systemu z dodatkowymi literkami lub cyferkami raczej nie zadziała z nadajnikiem bez tych dodatków.

 

Tu warto posłużyć się tabelami kompatybilności od sprzedawcy - bo na tej podstawie możemy dobierać sprzęt i później go ewentualnie reklamować ;-)

 

Ciekawym przypadkiem jest link frsky accst z wariantami z telemetrią i bez, trybem d8, d16 i trybem L, z wersjami eu, eulbt i noneu int..

 

Ale to wszystko znajdziesz w sieci :-)

 

Ewentualnie u sprzedawcy.

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. A teraz załóżmy, że postanowiłem kupić TURNIGY 9x AFHDS 2A iA8 do tego odbiornik FS-GR3E, mam już wybrane serwa, tylko jak to teraz zasilić skoro na odbiorniku napisane jest 4-6,6V, na serwie 6V a dostępne akumulatory Lipol mają po 7,4 V ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1000 złotych to masz bardzo szeroki wachlarz ale po co aż tyle wydawac ? w

na początek wystarczy ci nadajnik z odb np

https://abc-rc.pl/flysky-fs-i6-ia6

 

ja mam turnigy 9x odbiorniki pasuja od fly sky, hobby king

 

u chinczyka tansze ale trzeba czekac 4-5 tyg na paczke

 

https://www.banggood.com/FlySky-FS-i6-2_4G-6CH-AFHDS-RC-Transmitter-With-FS-iA6B-Receiver-p-983537.html?rmmds=category&cur_warehouse=CN

Można zamówić ekspresowa paczkę za jakieś 7zl i wtedy 6-14 dni. Dodatkowo wysyła zazwyczaj idzie z Europy więc szanse na opłaty na granicy spadają do 0.

 

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie nie jestem pewnien..

 

A zastanawiałeś się może nad kompletem qx7 i do tego odbiornik x4r w wersji 4 kanałowej?

Dużo więcej nie wydasz a będziesz miał telemetrię, do tego odbiornik jest mały i można podpiąć do niego małe czujniki np vario.. Przydatne w dlg czasami ;-)

Są też tańsze odbiorniki serii v -2 bez telemetrii.

Aparaturę możesz ustawić żeby gadała.. I na dużo dokładniejsze drążki niż 9tka flysky/turnigy.

 

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek, dlaczego sądzisz, że ten FS-GR3E będzie działał z wymienioną przez Ciebie apką?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Bedzie działał, ale nie rób tego błedu. Ten GR3 jest na AFHDS, a nie na AFHDS2. Zbinduje sie ale nadajnik przelaczy sie na tryb AFHDS, który w połaczeniu z tym  odbiornikiem jest tragiczny jeśli chodzi o zasieg. Jak FlySky to tylko AFHDS2 (nadajnik i odbiornik). Jak chcesz tanio to polecam:

 

https://www.banggood.com/de/FlySky-FS-i6-2_4G-6CH-AFHDS-RC-Transmitter-With-FS-iA6-Receiver-p-922606.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też właśnie nie jestem pewnien..

 

A zastanawiałeś się może nad kompletem qx7 i do tego odbiornik x4r w wersji 4 kanałowej?

Dużo więcej nie wydasz a będziesz miał telemetrię, do tego odbiornik jest mały i można podpiąć do niego małe czujniki np vario.. Przydatne w dlg czasami ;-)

Są też tańsze odbiorniki serii v -2 bez telemetrii.

Aparaturę możesz ustawić żeby gadała.. I na dużo dokładniejsze drążki niż 9tka flysky/turnigy.

 

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Panowie pomóżcie. Ostatni problem do rozwiązania. Mam odbiornik x4r. Bateria Lipoly 7,4 V podłączona przez UBEC daje napięcie 5V. Teraz pytanie? jak UBEC połączyć z tym odbiornikiem? czy dobrze rozumuję trzeba połączyć "czerwony z czerwonym, czarny z czarnym" wg rysunku ?

 

post-19476-0-21266000-1515954224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.