Skocz do zawartości

sterowanie samolotu


szynk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

S(z)ynku! Po co Ty się tu zalogowałeś?! Znasz funkcję search??? Przepraszam.

Zachary, nie przejmuj się takimi wpisami. Nie wszyscy mają jednakowo szybkie procesorki między uszami.

 

Samolot RC niekoniecznie musi mieć lotki, a jeszcze mniej koniecznie klapy. Prostym, niedużym modelom wystarcza ster kierunku, ster wysokości i kontrolowany napęd, tzn. z płynną regulacją ciągu śmigła.

O szczegółach budowy sporo się dowiesz ze wspomnianej wyżej strony Motylastego.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prostych mikromodelach (halowych) nawet wystarczy tylko sterować dwoma motorkami napędowymi, umieszczonymi na skrzydłach (zupełnie bez sterów!), żeby zrealizować lot kierowany:

 

Mikromodel B52 o wadze 8g !!!  (dwa mikrosilniki ze śmigłami pchającymi zasilane z LiPo 70mAh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek, ale po co ma wydawać kasę (?), skoro u nas na forum widziałem gdzieś pliki za free (w necie też jest do ściągnięcia). Młody musi się nauczyć szukać, to po pierwsze i najważniejsze, a także czytać, czytać, czytać forum, zanim zacznie zadawać pytania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Młody musi się nauczyć szukać, to po pierwsze i najważniejsze, a także czytać, czytać, czytać forum, zanim zacznie zadawać pytania!

Tiaaa... Ja też tak robiłem... Przez półtora roku szukałem i czytałem, z trudem znajdując nie do końca to, co chciałem znależć. Też pytałem na początku o to, czego nie mogłem szybko (tzn. w kilka godzin) odszukać i też zostawałem zgnojony w złośliwy i ordynarny sposób.

Forum jest miejscem, gdzie wolno pytać o wszystko na temat. Fachowiec odpowie lub wskaże, gdzie jest obszerniejsza czy lepsza odpowiedż. 

 

Książeczkę pana Schiera także polecam. Troszkę się zestarzało to i owo, ale fizyka jest taka jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s

Tiaaa... Ja też tak robiłem... Przez półtora roku szukałem i czytałem, z trudem znajdując nie do końca to, co chciałem znależć. Też pytałem na początku o to, czego nie mogłem szybko (tzn. w kilka godzin) odszukać i też zostawałem zgnojony w złośliwy i ordynarny sposób.

Forum jest miejscem, gdzie wolno pytać o wszystko na temat. Fachowiec odpowie lub wskaże, gdzie jest obszerniejsza czy lepsza odpowiedż. 

 

Książeczkę pana Schiera także polecam. Troszkę się zestarzało to i owo, ale fizyka jest taka jak dawniej.

 

AMC, z tego czytam to jesteś na tym forum najwiekszym fachowcem. Pisze to po czytaniu twoich postów o serwach czy o technice radiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa... Ja też tak robiłem... Przez półtora roku szukałem i czytałem, z trudem znajdując nie do końca to, co chciałem znależć. Też pytałem na początku o to, czego nie mogłem szybko (tzn. w kilka godzin) odszukać i też zostawałem zgnojony w złośliwy i ordynarny sposób.

Forum jest miejscem, gdzie wolno pytać o wszystko na temat. Fachowiec odpowie lub wskaże, gdzie jest obszerniejsza czy lepsza odpowiedż. 

 

Książeczkę pana Schiera także polecam. Troszkę się zestarzało to i owo, ale fizyka jest taka jak dawniej.

 

Zgadzam się, że nie należy zniechęcać młodego, ale moim zdaniem nie należy też przesadzać i podawać wszystkiego na tacy, bo dzisiejsza dzieciarnia/młodzież leniwa, oj leniwa! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że nie należy zniechęcać młodego, ale moim zdaniem nie należy też przesadzać i podawać wszystkiego na tacy, bo dzisiejsza dzieciarnia/młodzież leniwa, oj leniwa! ;)

Ano leniwa, oj leniwa  :(  :angry: ...

Żeby zaraz na tacy to nie nie nie... Ale pokazać, że się da, że można i że to super hobby. O tym, że dla orłów to lepiej na początku nie wiedzieć w kontekście tego lenistwa. Jak pretendent ma wszystko na swoim miejscu i właściwych rozmiarów, to załapie i polepszy sobie życie w sposób, jakiego nie da się wytłumaczyć na starcie. A jak nie ma - to "smartfon all my life".

 

s

 

AMC, z tego czytam to jesteś na tym forum najwiekszym fachowcem. Pisze to po czytaniu twoich postów o serwach czy o technice radiowej.

Dzięki za takie uznanie  :), miło przeczytać. Uczę się cały czas, staram się coś tworzyć praktycznie, praktyki nic nie zastąpi w takiej nauce. Chyba byłbym dużo mniej szczęśliwy nie mając żadnego hobby.

Współczuję trochę tym młodym, którym się nie chce. I to przy takiej dostępności różnych fascynacji ! 

 

Zachariaszu, wracaj i pytaj o co chcesz  :). Duża szansa przed Tobą  ;).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.