Skocz do zawartości

Śmigło, silnik, waga. Paralotnia RC - pytanie


Takpoprostu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odpuść sobie to skrzydełko mordowałem je przez rok to po prostu nie chce latać szkoda czasu i kasy.! raz się wzbiło przy średniej prędkości wietrze i nigdy więcej. Łącznie 3 osoby mordują to skrzydło od roku i zero efektów. Wniosek jest prosty to jest po prostu nielot,szybciej deską do prasowania polecisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odpuść sobie to skrzydełko mordowałem je przez rok to po prostu nie chce latać szkoda czasu i kasy.! raz się wzbiło przy średniej prędkości wietrze i nigdy więcej. Łącznie 3 osoby mordują to skrzydło od roku i zero efektów. Wniosek jest prosty to jest po prostu nielot,szybciej deską do prasowania polecisz.

 

Nie załamuj mnie... wydałem już na to ponad tysiaka. Pocieszam się tym że jak to nie poleci kupię skuhuntera pod śmigło 11" i wsadzę te całą elektronikę do modelu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest z tym skrzydłem, ale może Ci się uda.

Stworzenie dobrze latającego skrzydła o określonych właściwościach wymaga technik i wiedzy stosowanej przy pełnowymiarowych paralotniach, a to niestety kosztuje.

Zajmuję się tym tematem od kilku lat i wiem że nie jest to łatwa sprawa.

Co do tego regulatora to chyba ze złej strony na niego patrzysz, albo masz zły regulator (może do silnika szczotkowego?). 

Regulator do bezszczotki maz jednej strony trzy kable do silnika a z drugiej dwa kable do pakietu.

Powninien wyglądac np. tak:

post-13558-0-33883700-1516397448_thumb.jpg

Trzy czarne kable są do silnika, czerwony i czarny do pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak jest z tym skrzydłem, ale może Ci się uda.

Stworzenie dobrze latającego skrzydła o określonych właściwościach wymaga technik i wiedzy stosowanej przy pełnowymiarowych paralotniach, a to niestety kosztuje.

Zajmuję się tym tematem od kilku lat i wiem że nie jest to łatwa sprawa.

Co do tego regulatora to chyba ze złej strony na niego patrzysz, albo masz zły regulator (może do silnika szczotkowego?). 

Regulator do bezszczotki maz jednej strony trzy kable do silnika a z drugiej dwa kable do pakietu.

Powninien wyglądac np. tak:

attachicon.gif1-sztuk-Oryginalny-HotRc-30A-Brushless-ESC-Regulator-Pr-dko-ci-Silnika-dla-RC-Multicoptera-Quadcopter_1.jpg

Trzy czarne kable są do silnika, czerwony i czarny do pakietu.

Tak i rozumiem że najważniejsze by połączyć środkowe kable... I ich zmieniać nie mogę. A jeżeli chce zmienić obroty silnika zamieniam tylko + i - tak ?

 

czyli 1-1, 2-2, 3-3 i by zmienić obroty 1-3, 2-2, 3-1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kurcze mam jeszcze jeden problem:

Piastę nakładam na ośkę i niestety śmigło w nią nie wchodzi. Za mały otwór:
7e01cf711ce1e.jpg

 

 

Ale chciałem by silnik był na zewnątrz i w zestawie z tym napędem dostałem możliwość jego zamocowania:
69065005f6736.jpg

 

I właśnie ten czarny element jest cieńszy od śruby z piastą (tej srebrnej) i z śmigło tam ładnie pasuje. Czyli jak dobrze rozumiem, odkręcam to oto imbusy z tyłu silnika tak?
0f094693a7471.jpg

 

 

I to tego przykręcam ten czarny element z śmigłem:
ae46d8eb79f45.jpg

 

na przód przykręcam te mocowanie z zestawu i całość wyglądać będzie tak. Dobrze rozumiem ?
e6c260371aace.jpg

 

Tylko co teraz z ośką która będzie mi wystawać i przeszkadzać z zamontowaniu tego napędu ????


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych modelach własnie tak mocujemy śmigło.

Z osią nic nie rób, trzeba będzie wymyślić sposób na schowanie jej w gondolce.

Jeżeli ją obetniesz to będzie Ci ciężko użyć ten silnik gdzie indziej.

Pamiętaj o mocowaniu śmigła- napisami w kierunku lotu - wydaje mi sie że na zdjęciach masz odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.