Skocz do zawartości

Ułożenie anten w nadajniku (apce )


hornet2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozebrałem apke koptera Aosenma CG 035 . aparatura ma dwie anteny . Jak mają być one ułożone względem siebie ? Równolegle obok siebie ? Czy prostopadle ? Po otwarciu obudowy apki jedna była włożona w osłonę anteny a druga luźno leżała na płytce elektroniki pod gniazdem prawego drążka .

 

 

d6759c9642612b5fmed.jpg

193fc2a5cd18f03dmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostopadle pokryją większy obszar. To anteny dookólne, czyli w ułożeniu prostopadłym jakbyś skrzyżował dwa obwarzanki, co przekłada się na większą powierzchnię pokrycia, oraz zmniejszenie martwej strefy. A jak wygląda odbiornik? Też dwie antenki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozbierałem koptera już kilka razy celem przeróbki  pod gimbala G2D . Ale jakoś nie zwróciłem uwagi czy ma dwie czy jedną antenę ? Ale chyba jedną ? I co jeszcze . Widzę że aparatura ma też GPS ( zielona kwadratowa płytka ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , aparatura ma też GPS .  Dron posiada funkcję " podążaj za mną " . Ustawia się wysokość i odległość  i mając apkę w ręku dron będzie podążał za apką utrzymując zadaną odległość i wysokość cały czas zwrócony przodem .

 

AOSENMA CG035 Brushless Double GPS 5.8G FPV With 1080P HD Gimbal Camera Follow Me Mode RC Quadcopter      https://www.banggood.com/AOSENMA-CG035-Brushless-Double-GPS-5_8G-FPV-With-1080P-HD-Gimbal-Camera-Follow-Me-Mode-RC-Quadcopter-p-1088665.html?rmmds=search

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.