Skocz do zawartości

Dragon Slayer 2m, canard, kaczka, pusher (budowa, plany, testy)


Tender79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na przyszłość: takie oklejanie skrzydeł jest bez sensu i jest fundamentalnym pogwałceniem zasad inżynierskich. W miejscu klejenia poszycia na styk i to w miejscu gdzie masz wycięcie na lotki/klapy - zrobiłeś jeden mega koncentrator naprężeń. I jeżeli skrzydło ma pęknąć to właśnie tutaj. Czym się kierowałeś robiąc taki zabieg konstrukcyjny?

 

Powinno stosować się pełne bryty: nawet jak oklejasz 3m skrzydło

gz4kompl.jpg

IMG_1103.JPG

 

A w przypadku konieczności klejenia robić po skosie.

 

Dzielenie brytów jest też mozliwe w miejscu gdy musisz zastosować wznios - ale to miejsce dodatkowo wzmacnia się zewnętrznym laminatem na potrzeby połączenia segmentów skrzydła.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zgadzam się z Przemkiem- trzeba było chociaż poprzesuwać końce poszczególnych desek względem siebie, najlepiej jednak powinny mieć skosy na szerokości. Inna sprawa, że skrzydła wyglądają na mocno pancerne, ale jeśli się złamią- to właśnie na uskoku pod lotkę. Dając węgiel w takie skrzydło już nie dawałbym balsy, albo to, albo to. Na wierzch papier na wikol i pewnie by starczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jedynym powodem takiego wykonania jest.... brak doświadczenia. Ale kolejna lekcja odrobiona i w przyszłych projektach będzie już poprawnie. Generalnie nie będę zrywał już tego co przyklejone ale na skrzydło przykleję jeszcze folię termokurczliwą lub może łączenia zalaminować tkaniną 25g/m2?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie jest ! Najpierw niestateczny układ bo sztuka dla sztuki ale przecież jest elektronika ! Wsadzić i pomoże ! A po co ? A PO TO !

Ja polubiłem kaczkę nadziewaną jabłkami i pomarańczą z Biedronki ale radze wyluzować tą kaczkę.

Jak to robicie, że lewa ręka sięga do prawej kieszeni i jeszcze macie z tego radochę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie jest ! Najpierw niestateczny układ bo sztuka dla sztuki ale przecież jest elektronika ! Wsadzić i pomoże ! A po co ? A PO TO !

Ja polubiłem kaczkę nadziewaną jabłkami i pomarańczą z Biedronki ale radze wyluzować tą kaczkę.

Jak to robicie, że lewa ręka sięga do prawej kieszeni i jeszcze macie z tego radochę ?

Bez przesady. 

Kaczka układem statecznym jest. To co zrobił kolega najwyżej będzie nieco regulacji wymagało. 

Fiksacja na elektronike to już mniej skąd się wzięła.

 

Poza tym - jeśli ktoś chce kaczke to niech robi kaczkę. To na tym samym poziomie dziwności co mój Gee Bee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, mógłbyś w przystępny sposób wytłumaczyć stateczność kaczki? Bo mnie, w moich eksperymentach myślowych, wychodzi że jest niestateczna. Chyba że canard będzie większy od skrzydła głównego :)

Oczywiście jeśli to nie problem i nie wykracza zbytnio poza ramy niniejszego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, mógłbyś w przystępny sposób wytłumaczyć stateczność kaczki? Bo mnie, w moich eksperymentach myślowych, wychodzi że jest niestateczna. Chyba że canard będzie większy od skrzydła głównego :)

Oczywiście jeśli to nie problem i nie wykracza zbytnio poza ramy niniejszego wątku.

 

Oczywiście, że mógłbym ;)

Ale to zrobię nowy wątek w aerodynamice, tak w ciągu 2-4dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam, ale po grzyba chcecie instalować stabilizator? Przecież będzie latać i bez tego.


I jeśli mogę zaproponować (może w wersji 2) to ja bym złamał skrzydło w połowie i zrobił na nim mały ujemy wznios. Wglądałby kozacko, jak okręt klingoński. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.