Skocz do zawartości

Śmiagła do halówki, jakie i jak montujecie?


dimmus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może banalne, bo wiadomo że na propsaver, ale...

Kupuję nowe śmigło z sześciokątem odlanym w osi (mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi). Śmigło oczywiście wcześniej wyważone. Wszystko działa całkiem dobrze do puki latam w miarę spokojnie. Jak przy większej prędkości gwałtownie zmienię kierunek, to śmigło spada z propsa. Im więcej razy spadło, tym łatwiej jest je wytrącić.

Kolega stosuje tuleję, która jest zamocowana na propsie silnika, a zewnętrznie ma fi7. Wtedy śmigła są rozwiercane do fi7 i tak mocowane. Na innym forum znalazłem osobę, która wykonała dla mnie 10 takich tulejek, ale detal jest kłopotliwy w toczeniu i 4 tulejki w ogóle się nie nadawały, reszta od biedy może być, ale też idealnie nie jest.

Idąc dalej okazało się, że mój emax ma propsa 5,4mm, a axi ma 5,5mm.

Stąd moje pytanie jak pozostali radzą sobie z mocowaniem śmigieł. Czy też stosujecie tulejki, ewentualnie skąd je brać? Lub jakie inne sposoby stosujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

U mnie takie

c7b24972861603ee8069683631ae5e51.jpg

Po kilku spadnieciach śmigła wyglądają tak

ad1547662a1f6c19aba3df3e5c880f75.jpg

Dlatego tak rozwiercam na fi7

c4c82ef060f204d6fc123b9a32cebce1.jpg

Te w które trzeba redukcję wsadzić wklejam na CA plastikową tulej i rozwiercam

cb0cc25c9ba1df3ee35a25e59a7ac68f.jpg

Do tego na props silnika idzie tulejka

3cf69a2a314424b286f46cbe522f240c.jpg

I działa to tak jak powinno. Problemem są jak już pisałem w pierwszym poście te tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.