Skocz do zawartości

UGLY TWIN


Rekomendowane odpowiedzi

Zima powoli nadchodzi , sezon kolarski sie skonczyl , do tego popekaly mi zebra ( posliznalem sie u kolegi na schodach i trzepnalem tylem placow w stopien )  wiec i okazja i czas za BRZYDALA sie zabrac !  

Jutro posprzatam troche modelarnie i jak okaze sie , ze moge wykonywac wszystkie ruchy potrzebne do kontynuowania budowy to bede kontynuowal. Jesli nie , poczekam kilka dni , bo wyraznie idzie juz ku lepszemu  ;)  

uuuu no to współczuje, miałem też dwa żebra połamane (poleciałem na mokrym korzeniu jak jeszcze uprawiałem downhill i poszłooooo) pół roku kobita pomagała mi wstawać z łóżka, ale w miarę szło robić inne rzeczy :) szybkiego powrotu do zdrowia i zasiadam do oglądania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Troszke nie na temat , ale w sumie ......... 

Zeby zaczac ( ponownie ) UGLY TWINa , musialem zdjac ze stolu Phantoma . Potrzebowalem kilku godzin na jakies ostanie klejenia ITP. Teraz tylko elektronika i ustawienia , ale to pojdzie jako przerywnik podczas TWINa . . 

post-6937-0-30097900-1544210671_thumb.jpg

post-6937-0-62831900-1544210698_thumb.jpg

post-6937-0-86621700-1544210733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke nie na temat , ale w sumie ......... 

Zeby zaczac ( ponownie ) UGLY TWINa , musialem zdjac ze stolu Phantoma . Potrzebowalem kilku godzin na jakies ostanie klejenia ITP. Teraz tylko elektronika i ustawienia , ale to pojdzie jako przerywnik podczas TWINa . . 

eeee no ładny skubaniec jest :D Oblot bez filmu się nie liczy ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolegę z którym dużo i często latałem, nietety już dwa sezony na latanie wybieram się sam, u niego jazda na rowerze i biegi wygrały...

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Troszke nie na temat , ale w sumie .........

Zeby zaczac ( ponownie ) UGLY TWINa , musialem zdjac ze stolu Phantoma . Potrzebowalem kilku godzin na jakies ostanie klejenia ITP. Teraz tylko elektronika i ustawienia , ale to pojdzie jako przerywnik podczas TWINa . .

Jak jest waga modelu?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to PHANTOM zamkniety pod klucz , modelarnia posprzatana i juz nie ma wymowek : od jutra biore sie za TWINA !

 

Jak sprawdzilem SC w PHANTOMIE , to chyba pierwszy raz w mojej historii modelarstwa , modelk sie "sam" wywazyl !   

Z przodu dosyc ciezka ENYA z aluminiowym kolpakiem ktory tez swoje wazy . Za SC maly  pakiet odb.( 4.8 V ) i pomimo tego jest IDELANIE wywazony ( bez zadnych dokladek ) !!!

post-6937-0-19756300-1545770350_thumb.jpg

post-6937-0-62928800-1545770377_thumb.jpg

post-6937-0-31983600-1545770392_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosc oszukiwania siebie , a przede wszystkim WAS drodzy koledzy !

 

Dosc wypelniania tematu jakimis modelami "zastepczymi" ktore blokuja mi stol !   Dzisiaj wzialem sie w koncu za BRZYDALA !

 

Okleilem prawie cale skrzydla ( okleilbym cale , ale zostalem wezwany na obiad :angry: ) i poimprowizowalem z naklejkami. Mimo , ze to przeciez zadna makieta , ale chce  gwiazdy USAF przykleic prawidlowo. Nie mialem niestety w pamieci JAK , a cos mi szwankowal internet w telefonie i nie moglem zerknac w "podgladarke" . Ta czynnosc jednak to tylko 5 minut i zrobie to nastepnym razem. 

 Pozostalo mi do oklejenia jeszcze jedno ucho , wiec po jego oklejeniu , bede mogl przymierzyc gondole , wyciac folie w miejscach polaczenia z platem i wkleic je ( gondole ) na stale w centroplat. 

Ponizej kilka fotrek z dnia dzisiejszego . 

 

P.S. 1 : Mial wygladac jak na fotce , ale poniewaz zoltej folii wystarczylo mi ledwo na centroplat , zwiec beda srebrne uszy .......

 

P.S. 2 : Dokonczylem tez sprzatanie modelarni , co wlasnie ukradlo mi czas na oklejenie drugiego ucha. Udalo mi sie jednak posegregowac WSZYSTKIE moje szufladki i jakies 25 dodatkowych pudeleczek po serwach z jakimis srubkami i milionem  innych dupereli !!!

post-6937-0-86063200-1545846954_thumb.jpg

post-6937-0-24552300-1545846991_thumb.jpg

post-6937-0-55864900-1545847074_thumb.jpg

post-6937-0-87774100-1545847083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz sobie przypomnialem , ze lotki beda ( sa juz oklejone ) BIALE !  Bedzie troszke jarmarcznie , ale pamietam , ze wtedy jak je okleilem na bialo skonczyla mi sie srebrana folia , a i tak musialem jej wiecej domowic . Jest tez opcja oklejenia srebrna na biala  ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pociagnalem oklejanie skrzydla do konca i skrecilem wszystko do kupy , zeby zobaczyc JAK to bedzie brzydkie .....

 

Powiem Wam , ze mnie osobiscie zaczyna sie to podobac  :D

 

Po skreceniu i ponownym wejsciu w myslami w"strefe" silnikowa zauwazylem , ze zapomnialem o jakichs "kanalach" do poprowadzenia przewodow do podgrzewania swiec. Pakiet i sam podgrzewacz bedzie siedzial w kadlubie wiec musze przewiercic sie skosnie ( po zdjeciu gondol - sa na razie tylko wlozone i przyklejone z tylu tasma izolacyjna ) . Juz widze , ze nie bedzie z tym zadnego problemu. Droga jest krotka i miejsca masa . Dlugie wiertlo do drewna fi 10 , dobrac odpowiedni kat i jazda. Moze jutro uda mi sie to zrobic. 

 

Narysowalem tez mazakiem obrys gondol w celu usuniecia folii w miejscu klejenia . Pomyslalem , ze nierownosci pomiedzu skrzydlem , a gondola po ostatecznem wklejeniu pociagne srebrnym silikonem w celu "zaciagniecia" dziury. Powinien sie ladnie zlac z tlem gondol .

post-6937-0-75034100-1545932185_thumb.jpg

post-6937-0-73193800-1545932219_thumb.jpg

post-6937-0-68318600-1545932248_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Caly czas chodzi mi po glowie mozliwosc zrobienia JAK NAJPROSTSZEJ regulacji ciegien gazu z mojego

jednego ( niestety ) serwa. 

 

Co myslicie , aby zamiast rozwiazania ze zdjecia nr 1 , dac na orczyku serwa klasyczne mocowania bowdena ? 

 

Linke stalowa ( bowden )  w miejscach mocowania  "podlac" cienko lutem , co  zapewni lepszy "wcisk" sruby z mocowania w ten lut ( a nie tylko w splot "stalowki" ) . 

 

Przy silnikach zostawilbym wtedy klasyczna "ZETKE" . 

 

Wiadomo , ze przy skreconym modelu NIE bede mial  do tej  regulacji ( przy serwie ) dostepu , ale przy odkreconym skrzydle jakas regulacja bedzie jednak mozliwa...

post-6937-0-62181900-1546631238.jpg

post-6937-0-31451500-1546631881.jpg

post-6937-0-65079100-1546631888.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

NARESZCIE !!!! Dzisiaj dotarly do mnie podgrzewacze swiecy zarowej ( naszego kolegi z forum ) , wiec moge " ciagnac " dalej mojego BRZYDALA.  Dotarl tez kabel AWG18 , ktory zasili  swiece w gondolach ( reszta bedzie w kadlubie ) . Jutro , pojutrze zaczne to wszystko "wkaldac" w model , a dzisiaj przed snem zanurze sie lekturze ( jak sie pieknie zrymowalo  :) ) instrukcji PODGRZEWACZA SWIECY ZAROWEJ .

Bedzie to dla mnie bolesne jak czytanie ULYSSESa  :wacko: . Jak juz pewnie wiecie jestem "debilem elektronicznym" i tam gdzie "wystaja " wiecej jak dwa kabelki zaczynaja sie moje problemy ( a z niego wystaja 4 !!! ) . Dlatego najbardziej lubie podlaczac serwa  :D

post-6937-0-87634100-1549400440_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.