Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Odpowiadanie na zadany temat(to chyba kwestia dobrego zachowania)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ANDY.57

ANDY.57
  • Modelarz
  • 204 postów
  • SkądJabłonna
  • Imię:Andrzej

Napisano 13 styczeń 2018 - 16:46

W temacie kolegi Piotrka,(ze względu na mój wiek mogę tak do niego mówić), kolega robertus zadał pytanie. Uzyskał odpowiedż, nawet była dyskusja.

Był i sprawdzał te odpowiedzi.

Moje pytanie po co pytać, jeśli nie chce się odpowiedzi.

Jeśli się ją uzyskało, należy podziękować, lub w inny sposób dać znać, że się jest usatysfakcjonowanym z odpowiedzi.( na marginesie napiszę,że kolega był na tym temacie i po prostu to olał. Po co pyta? Jeśli uzyskał jakąś odpowiedż, należy napisać dziękuję, inaczej wrócimy do jaskiń).

To by było na tyle.

Dla jasności, temat PZL Ts-11 Iskra EDF.

• 0

#2 BRoman

BRoman
  • Modelarz
  • 720 postów
  • SkądPrądnik
  • Imię:Roman

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:15

Czasami główną przeszkodą w utrzymywaniu dobrych manier to brak świadomości ,że takie zjawisko istnieje o zastosowaniu nie wspomnę .

Kiedyś mówiono cyt. ...niech ktoś okoruje (ociosa) ten kołek

• 0

#3 ANDY.57

ANDY.57
  • Modelarz
  • 204 postów
  • SkądJabłonna

Napisano 13 styczeń 2018 - 18:23

Z mojego podwórka,hihi"po co włączać kierunkowskaz,potem zdziwko,urwałem mu pół samochodu.

Nie chciałem pisać, że książęta mają obowiązki.

• 0

#4 e-mir

e-mir
  • Modelarz
  • 251 postów
  • SkądOlza, Śląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 13 styczeń 2018 - 22:36

Według mnie to Twoje pretensje w tym przypadku są całkowicie nieuzasadnione. Kolega Robertus rzeczywiście zadał pytanie: ile styroduru wyszło na model. I na to pytanie jeszcze nie otrzymał odpowiedzi. Nie pyta o cenę, tę przecież zna. Daj se na luz...

• 0

#5 ANDY.57

ANDY.57
  • Modelarz
  • 204 postów
  • SkądJabłonna

Napisano 14 styczeń 2018 - 08:08

Chyba nie doczytałeś do końca.

Jak zwykle chodzi o pieniądze.

Nie miewam pretensji, oczekuję podziękowania za swój czas.

Jeszcze jeden temat.

Mój przyjaciel Marek określił budowany model z pianki pod panele jako depron(RWD 5bis depron w/g Schier-a).

Wtedy uznano to jako błąd w sztuce.

Możemy używać określenia "depron" do modeli z pianek?

Kiedyś to był problem.

Jeśli tak jest to jest jego wkład w rozwój PFMRC>

Pociąłem całą płytę i postanowiłem zrobić większy model.

Do kogo z pretensjami?

• 0

#6 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 202 postów
  • SkądWarszawa/Ostrowiec Św.
  • Imię:Slawek

Napisano 14 styczeń 2018 - 08:57

Podziękowanie za pomoc to sprawa kultury osobistej. Sam odpowiadam na mnóstwo pytań i PW ipowiedzmy za 70% dostaje podziękowania, za 25 % nie dostaję a pozostałe  5% to odpowiedzi typu "roszczeniowego" . Do głowy by mi jednak nie przyszło żeby od kogoś wymuszać podziękowania. Tak rykoszetem dopiszę że dla mnie przymus pisania w powitalni to też nieporozumienie. Na forum które prowadzę nie ma takiego obowiązku. Ktoś kto ma minimum kultury po prostu  wchodząc pisze "dzień dobry"

Natomiast sprawy nie włączania kierunkowskazów w momentach kiedy należy to zrobić zupełnie nie rozumiem. Nie wiem co siedzi w głowach takich kierowców. Czy to jest cwaniactwo, kompleksy czy coś innego? nie mam pojęcia. Włączenie kierunkowskazu to operacja przynajmniej dla mnie podświadoma tak jak oddychanie, trwająca chwilę i nie wymaga myślenia ( a może przerasta to intelektualnie niektórych, spoglądanie w lusterka, operowanie kierownicą i procesów myślowych nie starcza już na włączenie jeszcze jednej funkcji)

• 1

#7 d2f

d2f
  • Modelarz
  • 226 postów
  • SkądRadzyń Podlaski
  • Imię:Paweł

Napisano 14 styczeń 2018 - 15:08

Moim zdaniem powitalnia jednak ma sens. Z automatu pozwala odsiać większość spamerów. A przynajmniej powinna :-#

Do tego, ktoś kto opisuje swój banalny problem, nie umieszczając postu w powitalni- zapewne nie czytał regulaminu, a pewnie nie zadał sobie minimum trudu żeby znaleźć rozwiązanie na forum. :-)

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#8 ANDY.57

ANDY.57
  • Modelarz
  • 204 postów
  • SkądJabłonna

Napisano wczoraj, 20:38

Zle się wyraziłem, spodziewałem się minimum zainteresowania, że czas, który poświęciłem by pomóc koledze, nie był na próżno.

Dziękuję też byłoby na miejscu.

Jeśli osoby tak szanowane na Forum nie stać na minimum, to czego możemy się dalej spodziewać.

• 0

#9 SlawekADW

SlawekADW
  • Modelarz
  • 202 postów
  • SkądWarszawa/Ostrowiec Św.
  • Imię:Slawek

Napisano wczoraj, 20:59

Andrzej, nie przejmuj sie takimi sprawami. Ja sie juz zdążyłem przyzwyczaić.
  • 0

#10 Shock

Shock
  • Modelarz
  • 4292 postów
  • SkądKęty
  • Imię:Rafał

Napisano wczoraj, 21:27

Zle się wyraziłem, spodziewałem się minimum zainteresowania, że czas, który poświęciłem by pomóc koledze, nie był na próżno.

Dziękuję też byłoby na miejscu.

Jeśli osoby tak szanowane na Forum nie stać na minimum, to czego możemy się dalej spodziewać.

Choć uważam że masz rację że tak ogólnie bywa ,sam wielokrotnie doświadczyłem, to "czepianie" się robertusa uważam za zbyt mocne...On sam jest na tyle ogarnięty że na bank wyczułby sytuację by ewent.podziękować (co i zrobił) a zwykła wymiana informacji w temacie znowuż nie jest powodem do tego by poczuć się urażonym że ktoś za coś nie podziękował...

Pomyśl jak ma czuć się moderator który poświęca czas i co z tego czasem ma ,bo dziękuję to bardzo ,bardzo rzadko ... :)

Fajny niedawny przykładzik...

http://pfmrc.eu/inde...ofimodel/page-2

• 0

#11 robertus

robertus

Książę depronu?

• Modelarz
  • 10173 postów
  • SkądJelcz-Laskowice
  • Imię:Robert

Napisano wczoraj, 22:09

Miałem coś napisać, ale ciśnienie mi zeszło.

Ograniczę się do linku do wątku o Iskrze: http://pfmrc.eu/inde...a-edf/?p=692989

Każdy może sobie wyrobić opinię, komu i jakie pytanie zadałem, kto mi na nie odpowiedział, a kto oczekuje podziękowania i za co.

• 0

#12 ssuchy

ssuchy
  • Modelarz
  • 445 postów
  • SkądLublin
  • Imię:Jerzy

Napisano wczoraj, 23:31

*
Popularny

Zaglądam tu rzadko, ale czasami to aż ręce opadają.  :rolleyes:  Ja się tylko dziwię, że ten temat nie wylądował OD RAZU na śmietniku, po pierwszym wpisie (no fakt forum jest wyjątkowo liberalne i "nie ma stracha", jak to bywa na innych portalach, przed idiotycznymi wpisami i tak wg. mnie niektórzy sobie za wiele pozwalają). Na forum elektroda.pl autor za coś takiego dostałby z mety ostrzeżenie, bo nachalne żądanie podziękowań - TAK TO ODCZUŁEM po pierwszym wpisie, choć mnie to nie dotyczyło, jest wyjątkowo niegrzeczne, a nie to, że Bogu winny robertus podziękował, czy nie podziękował z takiej, czy z innej przyczyny (autora tego tematu widocznie interesuje za wolno rosnąca ranga ;)  - ale nie oto chyba w modelarstwie chodzi). Moim zdaniem temat do skasowania im szybciej, tym lepiej, bo Kolega ANDY.57 tylko się ośmiesza, i to widocznie nieświadomie, skoro dalej prze w temacie.

PS Proponuję dokładnie przeczytać regulamin i tak na początek może dodać jakiś klawy avatar, tak dla rozluźnienia sytuacji   :P   bo lubię oglądać czyjeś dokonania, czy rozmawiać, patrząc komuś w twarz, a nie na ducha.

• 5

#13 dariuszj

dariuszj
  • Modelarz
  • 341 postów
  • SkądRzeszów
  • Imię:Darek

Napisano dziś, 11:42

Moim zdaniem na forum jest bardzo dużo pytań i udzielanych na nie odpowiedzi, które nie doczekały się podziękowań. Uważam jednak, że ma to swoje uzasadnienie i jest to dość praktyczne. Dzięki temu forum nie jest "zaśmiecone" podziękowaniami i nie mamy co trzeciego nic nie wnoszącego do tematu wpisu typu "Dziękuję".

Na większości innych forów ten problem jest rozwiązany przez możliwość wciśnięcia przycisku "Dziękuję", chociaż taką możliwość zwykle ma autor tematu. Tutaj wydaje mi się, że takim odpowiednikiem jest "reputacja". Tylko nie do końca wiadomo jak ją interpretować, a niektórzy nie wiedzą co to jest, gdzie i po co.

• 0

#14 Bartek Piękoś

Bartek Piękoś
  • Modelarz
  • 4130 postów
  • SkądRadom
  • Imię:Bartek

Napisano dziś, 12:33

Darek, zanim dopisałeś do swojego posta to o reputacji, tez zacząłem o niej pisać, to juz może z rozpędu wkleję ;)

Moim zdaniem na forum jest bardzo dużo pytań i udzielanych na nie odpowiedzi, które nie doczekały się podziękowań. Uważam jednak, że ma to swoje uzasadnienie i jest to dość praktyczne. Dzięki temu forum nie jest "zaśmiecone" podziękowaniami i nie mamy co trzeciego nic nie wnoszącego do tematu wpisu typu "Dziękuję".

Na większości innych forów ten problem jest rozwiązany przez możliwość wciśnięcia przycisku "Dziękuję", chociaż taką możliwość zwykle ma autor tematu. Tutaj wydaje mi się, że takim odpowiednikiem jest "reputacja". Tylko nie do końca wiadomo jak ją interpretować, a niektórzy nie wiedzą co to jest, gdzie i po co.

I tu pięknie się nam przypominają punkty reputacji. Reputacji, nie sympatii. Nie "lubię-nie lubię", "fajny-niefajny", tylko zrobiłeś coś dobrego, pomogłeś mi fachową celną poradą - masz moje uznanie/wdzięczność. I punkt.

Na kilku forach tak to (mniej więcej) funkcjonuje. Od wyrażania sympatii/antypatii powinny być inne narzędzia (PW, spotkanie na piwku :), dzielenie się wiedzą, wspieranie, itp.).

A cały temat faktycznie do kosza z marszu.

• 0

#15 maxiiii

maxiiii

Zawód rolnik

• Modelarz
  • 709 postów
  • SkądSchwerin
  • Imię:Marek

Napisano dziś, 12:37

https://sjp.pwn.pl/s...ja;2574055.html
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1