Skocz do zawartości

Jak ładować taki pakiet.


rajaner
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może to banalne, ale nie wiem jak naładować taki pakiet 2S.

post-12393-0-85003000-1516354054_thumb.jpg

W warunkach domowych używam zwykłą ładowarkę IMAX B3. Czy taką jest możliwe w jakiś sposób

to naładować,może jakieś specjalne złącze. Bardzo proszę o pomoc. 

 

Według opisu sklepu gdzie był kupiony. Oczywiście tam na ten temat nie byli mi w stanie nic doradzić.

Akumulator Gens Ace 160mAh 7.4V 30C 2S1P

Napięcie - 7,4 V 
Pojemność - 160 mAh 
Ilość cell - 2 
Typ konektora - brak
Typ balancera - JST-XH  --------------------------A tego jak widać tu nie ma.
Prąd rozładowania (ciągły) - 30C / 4.8 A 
Prąd rozładowania (szczytowy) - 60C / 9.6 A 
Długość - 31 mm 
Szerokość - 22 mm 
Wysokość - 2 mm 
Waga - 10,25 g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Powinien mieć złącze balancera. Jeżeli go nie ma to pakiet jest niezgodny z opisem. Można go normalnie ładować po dorobieniu wtyczki, z tym ze nie będziesz mógł przeprowadzić procesu balansowania. Nie jest ono konieczne, ale zalecane do bezpiecznego użytkowania pakietu na dłuższą metę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Sławek - imax B3 ma za duży prąd ładowania dla tego malutkiego pakietu. Potrzebujesz ładowarkę z regulowanym prądem ładowania lub przeznaczona do micro pakiecikow. Niemniej zanim zaczniesz dorabiać wtyczkę wyjaśnij kwestie balancera. Powinien być.

 

 

Edit: rewiduje moje stanowisko. Zgodnie z fotografiami pdoducenta ten pakiet nie ma złącza balancera : http://www.gensace.de/gens-ace-160mah-7-4v-30c-2s1p-lipo-battery-pack.html

W związku z tym potrzebujesz 2 reczy: przylutowac sobie wtyczkę. Kupić ładowarkę która może ładować prądem 100 - 200 mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że takie rzeczy tylko w erze...

 

Proste ładowarki sieciowe (w postaci wtyczki do kontaktu) ładują ustalonym prądem i to zazwyczaj w okolicach 0.5 - 1A.

Skoro masz B6 to tak jak napisał Sławek - zasilacz 12V 1A i jedziesz. A jak chcesz mieć przyszłościowo to kup sobie zasilacz serwerowy za 30zł o mocy 500W i będziesz miał na 10 ładowarek B6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał potrzebę ładowania małych pojemnościowo aku. LiPo, ale 1S, to fajnie się  w tej roli spisują małe i tanie moduły ładowarek USB. Ja używam do ładowania małych 1S takiego modułu na układzie MCP73833 kupionego w TME (przy zbiorczym zakupie) za 20 pln (taniej podobne moduły ładowania można kupić na alledrogo w cenie ok 9 pln):

 

post-18069-0-31472800-1516383865.jpg

 

Układ MCP73833 realizuje odpowiednią procedurę ładowania LiPo/LiIo (CC/CV). Trzy LEDy sygnalizują tryb pracy ładowarki .  W module który widać na fotce wyżej, prąd ładowania ustawiony był fabrycznie na 470mA, ale układ MCP73833 umożliwia "programowanie" prądu ładowania od 50mA do 1A, co się robi przez dołączenie do układu odpowiedniej wartości rezystora (50mA->Rprog=20k, 1A->Rprog=1k). W tym temacie (na forum alexrc):

 

Ładowanie małych LiPo 1S

 

... opisałem dokładnie jak to zrobić. PowerBank + moduł (z możliwością ustawiania prądu ładowania) i mamy fajną uniwersalną ładowarkę terenową do małych aku. 1S, za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim mieście jest hurtownia sprzętu elektronicznego . Masz tutaj linka do zasilacza http://begli.pl/pl/p/Zasilacz-impulsowy-12V5A-wtyk-DC-2.55.5/1636 I przewód zasilający do tego zasilacza http://begli.pl/pl/p/Przewod-zasilajacy-do-komputerow-PC-1.5m/6448

Moim skromnym zdaniem szkoda pieniędzy na taki zasilacz. Tu jest zasilacz który daje 550W w niższej cenie.http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6873304258

 

Trzeba do niego dolutowac goldy 4mm i zewrzec ze sobą 3 piny. Jedna wada to głośność ale skoro zalecany jest nadzór nad ladowaniem pakietów lipo to nie powinno przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież kupując zasilacz 550W za 30 zł. zrobi lepszy biznes niż kupno zasilacza 50 W za podobną kasę. Może będzie mu kiedyś potrzebny prąd 20A i co wtedy? Ja mam Sharka 20 i EcoSIX. W zależności jaki prąd mi potrzebny taki podpinam zasilacz ale takim 550W bym nie pogardził, tym bardziej że ostatnio padł mi pakiet we wkrętarce i musiałem zasilać ją z żelówki 12V. A gdybym miał zasilacz 550W to nie musiałbym katować akumulatora. Zastosowań jest wiele dla tak mocnego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.