Skocz do zawartości

.


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie no bez przesady...Model będzie miał tendencję do przegłębiania na prawą burtę bo to wynika z momentu reakcyjnego od  zespołu napędowego. Można to niwelować masą na lewej burcie co robi większość budujących takie modele. Warto więc od razu zaplanować np akumulator i regulator  bliżej tej lewej burty. Serwo to mało znacząca masa w tym przypadku. A może się okazać, że za dużo nie będziesz musiał doważać. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak popatrzyłem na twoją robotę to i mnie wzięło. Z racji, że świat szybkich motorówek jest dla mnie czarną magią postanowiłem spróbować swoich sił i zbuduję sobie ślizga. :)(chyba).

Nie wiem czy mogę zaśmiecać twój wątek czy założyć nowy? 

EDIT

Postanowiłem jednak nie śmiecić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, nadmierna prędkość przyczyną wielu wypadków. 

 

Wręga do której przymocowany jest silnik wygląda na sklejkę cytrusową. Ta sklejka jest krucha. Może wytrzyma, może nie. Os steru jest pionowo, czy ma przechył. Brak przechyłu jest widoczny w moim modelu kutra rakietowego, który w ostrzejszych skrętach ma zamiar wyskoczyć z wody. Raz miał wywrotkę. To zjawisko widać na filmie w środkowej części osi czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szybkich ślizgach wszystko musi być pancerne bo woda  robi się szybko twarda a model nie zawsze idzie po gładkiej wodzie. Czasami jak płynie ślizg to słychać jak by po kamieniach to dno leciało.. Ale wiadomo łódka z tematu jest małym ślizgiem i lekkim co wcale nie oznacza że w pewnych warunkach może być szybki. Tak czy siak jak silnik swoje waży warto podeprzeć go w 2 punktach, wtedy wręga silnika ma lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.