Skocz do zawartości

Ślizg eco - chcę zbudować:)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli to ma być faktycznie Eco na laminatowym kadłubie to określ jakim napięciem chciałbyś go zasilać a dobierzemy obroty.  Zabudowana pokazana na Modelteam jest na pewno poprawna i rysowana przez fachowca. Musisz pamiętać jednak, że tego typu modele są bardzo zwrotne i dość szybkie ale i nerwowe i w rekreacyjnym pływaniu często lubią zanurkować pod wodę. W elektryku to zazwyczaj oznacza problem i odbiornik koniecznie musi mieć funkcję szybkiego Fail-Safe jeżeli pływasz na częstotliwości 2,4GHz. Brak odcięcia silnika po utracie sygnału to zazwyczaj model wbity w dno i utopiony model..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem poprzednio zasilanie najlepiej 4S ale nie mam problemu z zastosowaniem 2S czy 3S.

Jeżeli chodzi o FS to też nie mam problemu, mam linka 433mhz i mogę sobie ustawić fs z dokładnością 1s z dowolnym ustawieniem us na dowolnym kanale. Kilka metrów wody racze nie stanowi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pływa.

 

Na dzień dzisiejszy poczyniłem postępy. Już kupiłem kadłub do eco mini 35cm. Na nim zamierzam nauczyć się podstaw budowy tego typu sprzętu. Dodatkowo negocjuję trochę większy model pod fsr od kolegi Włodka produkcji Grześka.

Oprucz tego zakupiłem silnik takiego małego potwora chłodzonego wodą 2956 4200KV. 

Przeliczyłem, że dla zasilania 2S będzie miał 31tyś obrotów czyli spokojne pływanie dla relaksu a przy 4S to ponad 50 tyś obrotów czyli może wyskoczyć na orbitę.:)

Zamierzam i tak ograniczyć prąd do 50A to jest max 700W. Mam nadzieję, że moje obliczenia są prawidłowe.

 

50A dlatego, że mam akurat taki wolny regulator i jutro mam zamiar dorobić mu chłodzenie wodne którego nie ma.

 

Kolejne pytanie:

Jaką śrubę powinienem zastosować do takich obrotów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ale troszku wolno. Czy to na pół gazu było dla próby ?

Witam cieszę się że panu podoba się. Ta łódka nie miała zrobionego nakrycia. Te przygazowania na filmie były do połowy drążka gazu.Bałem się aby woda nie wlała się do środka.jest trochę już pozmieniane...zbiornik paliwa inny i siedzi on niżej.

Witam cieszę się że panu podoba się. Ta łódka nie miała zrobionego nakrycia. Te przygazowania na filmie były do połowy drążka gazu.Bałem się aby woda nie wlała się do środka.jest trochę już pozmieniane...zbiornik paliwa inny i siedzi on niżej.

Zdjęcie z bliska59c58f89f8bddcfb7467d2fad340b60d.jpg

Praca serw

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie pływa.

 

Na dzień dzisiejszy poczyniłem postępy. Już kupiłem kadłub do eco mini 35cm. Na nim zamierzam nauczyć się podstaw budowy tego typu sprzętu. Dodatkowo negocjuję trochę większy model pod fsr od kolegi Włodka produkcji Grzeska.

Ten kadlubik bardzo pozadnie plywa a w dodatku jest lekki.Smialo pakuj do niego motor 3F z 800W i bedzie pocisk .Ja na tym kadlubie co prawda na spalinie 3.5ccm zdobylem 2 razy wicemistrza polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem w planach zrobic ten kadlub z silnikem ok 800W max 1kW.Pakiet mial byc 2S lub 3S .Zalozeniem miala byc jak najnizsza masa calego modelu.To mial byc experyment.Jak by doba trwała z 40 godzin moze bym zrobil :) .W sprawie napedu najlepiej pogadaj z Michałem MIKE 217  na bank doradzi.Kolega ma duze doświadczenie w elektrykach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze do mini tyle watów? Tam potrzeba silnika 20mm średnicy i 25 mm długości. 700W to mają najmocniejsze modele mono 1...Kiedyś 10 lat temu startowałem w tej klasie, nawet byłem 9 na MŚ. Używałem silnika Feigao o obrotach 3900 i zasilałem go 7 celami wodorkowymi GP 1300. Śrubę miałem około 25,2mm. Tyle pamiętam. Jak chcesz to się dowiem czego używa się teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Czym więcej czytam to uświadamiam sobie jakie baboki robię. Montaż silnika 1400W w tak małym modelu to głupota:) Czyli jestem głupi.:(

Zakupię nowy silnik ale już bardziej dopasowany do modelu czyli jakiś 2040 ogólnie dostępny.  Mam jeszcze problem ze śrubą. Nigdzie nie mogę wychaczyć śruby w odpowiednim rozmiarze.

Zacząłem bazować na opisie http://www.rcclub.pl/budowa-modelu-klasy-mini-eco-400-latacz-fotorelacja-krok-po-kroku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.