Skocz do zawartości

Ślizg eco - chcę zbudować:)


Rekomendowane odpowiedzi

24 na takie obroty na pewno będzie dobra, nie zapominaj o tym, że model jest mały i wąski i lekki. Załóż sobie śrubę 28 na taki kadłub z takimi obrotami i zobacz jak na każdej lepszej falce będzie Ci model beczki kręcił . 28 to może dobra śruba do Mini Standarda na silniku klasy 400. Wbrew pozorom mini Eco expert trudno jest wyregulować bo to mały nerwowy i dość szybki model. Wsadzenie za mocnego napędu skutkuje tylko ciągłymi wywrotkami i w końcu utopieniem modelu, ale co ja się znam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek bierz od Władka ten wiekszy kadłub i buduj na pewno lepiej się nim pobawisz niż tym eco pingpongiem.Ten kadłub mojej produkcji naprawdę na fali zachowuje sie bardzo poprawnie.

 

to jest ten model z filmu powyżej

post-604-0-77656100-1445758893_thumb.jpg

 

obecnie na sprzedaż cały do pływania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I macie rację. Mini klasy to dla mnie porażka, od kiedy je wprowadzili reszta większych klas podupadła.  Teraz te klasy są bardzo promowane ale moim zdaniem  szkoda się bawić w rekreacji w takie modele gdzie palce ciężko włożyć..Zaznaczam, że to moje osobiste zdanie i nie każdy musi się zgodzić. Z zeszłego roku mamy Polskiego Mistrza świata w mini mono i chwała mu za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie juz znasz kilka postów wcześniej. Ja bym go zrobił na 2-3S silnik ok3000- 4200kV i mocy ok 800W. Lekkie modele łatwiej w ślizg wchodzą.Pamiętaj ze mocy nigdy nie jest za wiele,nie musisz na całym gazie plywać. Poza tym na gładkiej wodzie potrzebujesz trochę więcej mocy niż na fali,aby uzyskać ta samą predkosc. Sam dojdziesz do tego z biegiem nabywania doświadczenia. Pisałes cos ze silnik juz masz wsadzaj go do modelu i będzie git. jak będzie za słaby możesz zawsze sprzedać i kupić mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że mam regulator. Silniki dopiero zamówione. To już jedno wyjaśnione. Jaki max ciężar powinna mieć bateria? Na HK jest teraz fajna promocja na bateryjki. Jaka powinna być do tego śruba? Jak pisałem mam akurat 36mm ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić dowolnie inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.