Skocz do zawartości


Zdjęcie

A6M Zero - pomoc przy budowie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#21 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 309 postów
  • Age: 19
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 01 luty 2018 - 19:45

Madman jako model do doskonalenia warsztatu przed przystąpieniem do budowy Zero to pomysł o.k., do nauki latania Zerem - moim zdaniem pomysł nie trafiony.
 
Jeśli chcesz budować to Zero a nie masz wielkiego doświadczenia ani w budowie ani w lataniu konstrukcyjnymi warbirdami, lepiej powiększ konstrukcję do 1,4-1,5m. Wyjdzie drożej, trudniej do transportu i przechowywania, ale zyskasz:
- mniejszy reżim wagowy, w tym łatwiejsze wyważenie
- mniejsze obciążenie powierzchni
- lepsze własności lotne (łatwiej uzyskać mniejsze obc. pow., korzystniejszy opływ profilu skrzydła, większe bezwładności (model jest przyjemnie ociężały), mniejsza wrażliwość na wiatr).
- do tego prawdopodobnie dojdzie łatwiejsza regulacja nieco większego silnika spalinowego (oczywiście nieco droższego), większe bardziej efektywne aerodynamicznie śmigło
 
Jeśli nie jesteś purystą, przedkładającym smrodek spalin nad sterylność elektryka ;), to ew. przy modelu 1,4-1,5m rozważ napęd elektryczny. Będzie łatwiej taki model zbudować. Można go zbudować lżej, delikatniej (niemal brak wibracji), odpada zabezpieczanie przed paliwem zarówno wnętrza jak i powierzchni, łatwiej pomalować, no i napęd jest niemal bezobsługowy.


Nie buduję Madmana :), buduję model od Mirka, jest to funfly z tym że zrobiony do szybszego latania, a nie lotów takich jak Madman. Wczoraj już dostałem materiały i ruszyłem z budową więc już nie ma odwrotu. Na razie ręcznym "laserem" wyciąłem tyle :D:
20180201_190208.jpg
Nie traktuję go też jako modelu budowanego po to by zbudować Zero. Spodobał mi się ten Rafik :), a przy okazji polatam szybszym modelem i będę miał jakieś większe doświadczenie. 
 
Nad powiększaniem się jeszcze zastanowię - dzięki. Aczkolwiek wolałbym chyba zostać przy oryginale właśnie ze względów o których wspomniałeś czyli głównie ceny i przechowywania.
 
Niestety znając wszystkie zalety elektryków i wady spalinek, chcę zostać przy modelu spalinowym - coś mnie do nich ciągnie :).

EDYCJA: Dodałem cytat, bo odpowiedź poszła na następną stronę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych