Skocz do zawartości

Zdjęcie

A6M5 Zero - pomoc przy budowie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#41 jarek996

jarek996
  • Modelarz
  • 467 postów
  • SkądMalmö
  • Imię:Jarek

Napisano 15 kwiecień 2018 - 17:16

Zrob owiewke te 2 mm wyzsza . Nikt nie zauwazy roznicy.

• 0

#42 czarobest

czarobest
  • Modelarz
  • 387 postów
  • SkądŁódź
  • Imię:Czarek

Napisano 21 kwiecień 2018 - 20:06

Zrob owiewke te 2 mm wyzsza . Nikt nie zauwazy roznicy.

Z tym jeszcze nie wiem jak będzie, dostałem maske od Patryka (Grifon) i na razie nie za bardzo wiem co z nią zrobić, ale Patryk pomaga :).

Trochę dałem ciała, bo nie zamówiłem grubszej balsy przez co nie mogę zrobić końcówek statecznika co z kolei nie pozwala mi zrobić sterów wysokości (łatwiej mi po prostu dopasować grubość), dodatkowo ostatnio korzystam z pogody, choć do latania za wietrznie, i jeżdżę w wolnym czasie więcej na rowerku.

Dzięki lekkim nakłonieniu przez Przemka (japim) kupiłem zestaw startowy, kupiłem też wcześniej świece, szczelinomierz i klucz do świec - czemu ja go wcześniej nie kupiłem, bardzo wygodne :P. I z pomocą zestawu zacząłem próby z silnikiem. I tu znów napiszę - czemu ja tego wcześniej nie kupiłem - rozrusznik i grzałka ze sterowaniem to mega wygoda. Silnik był cały wyczyszczony, czyściłem nawet zawory i ich sprężynki, wkręciłem nową świecę, sprawdziłem luzy zaworowe - folia aluminiowa dała radę - chyba, że ten szczelinomierz nie jest zbyt dokładny :). No i próbowałem, jest lepiej:

Dziękuję wszystkim za pomoc, dziękuję też Andrzejowi (AMC), który pomagał na priv. Nie mogę tego nieco zrozumieć, bo znowu robię ten sam błąd co w pierwszym motorku, czyli boję się zejść iglicą poniżej obrotów z instrukcji mimo Waszych porad odnoście przelewania. Na filmiku iglica była odkręcona na około 1 obrót, w instrukcji jest 2-3. Boję się tylko czy mogę tak robić, choć na papierze za wydechem było trochę oleju, jestem też może przewrażliwiony bo dla mnie silnik natychmiast jest gorący w dotyku, co prawda termometr pokazuję około 40 stopni, ale ponoć aluminium fałszuję wyniki z pirometrów - szczególnie z taniego. Lepiej wyreguluję jak znajdę miejsce i sposób przymocowania na zewnątrz, bo tu trochę się boję, zwłaszcza że przy gazowaniu stół zaczął się lekko przesuwać :D

Ale tak czy inaczej podoba mi się :D.

• 0

#43 Grzesiek

Grzesiek
  • Modelarz
  • 899 postów
  • SkądMęcinka/Dolnyśląsk
  • Imię:Grzegorz

Napisano 21 kwiecień 2018 - 20:10

Otwórz mu troche tą przepustnice chlopie nie bój sie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych