Skocz do zawartości

Eachine tx05 + Gogle VR D2 Pro pomożecie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów modelarzy.

Niedawno nabyłem taki zestaw https://www.ebay.com/itm/Eachine-TX05-0-01-5-25-50-100-250mW-Switchable-w-OSD-AIO-5-8G-72CH-VTX-600TVL/232461775585?hash=item361fcd32e1:g:fiMAAOSwcexZntdg

oraz

https://avifly.pl/pl/gogle-fpv/gogle-eachine-vr-d2-pro---dvr-diversity-58ghz-800x400

Co prawda nadajnik jeszcze do mnie nie dotarł ale trochę gnębi mnie temat sparowania nadajnika i gogli.

Czuje że będe miał z tym problem ponieważ jest to mój taki pierwszy zestaw FPV.

Czy ktoś mógłby mi w skrócie napisać jak się za to zabrać? :)

Interesuje mnie również żeby w nadajniku z kamerką ustawić moc 250mW:)

Mam nadzieje że ktoś znajdzie chwilke żeby napisać parę słów...z góry dziękuje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To nie system RC. Nadajnik nadaje na jednym z wielu kanałów który sobie ustawiasz sam . Potem gogle ustawiasz aby odbierały ten sam kanał i juz. To tak jakbyś pytał jak słucha się radia FM w samochodzie: ustawiasz częstotliwość i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi...:)czyli rozumiem to w ten sposób: w nadajniku ustawiam obojętny jaki kanał i moc nadawczą a w goglach włączam skanowanie aby znaleźć ustawiony kanał tak? :) + jeszcze ustawiam goglach pal lub ntsc w zależności od nadajnika i wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skoro jest juz temat to mam pytanie.

Chciał bym spróbować czegoś nowego, do tej pory zabawiałem się modelami akrobacyjnymi i tylko ten kierunek  mnie interesował.

Ale od dłuższego czasu zastanawiam sie nad FPV, i mimo że nie miałem z tym do czynienia to wydaje mi sie ze jest to super fajna zabawa.

Niestety w tej dziedzinie jestem kompletnym nowicjuszem i mam kilka pytań.

Model raczej kupie gotowy , skrzydło bądź motoszybowiec, bez wyposażenia bo to akurat się znajdzie w modelarni.

Ale co dalej to nie wiem , jakie gogle? co jest ważne? na co zwracać uwagę? co jest istotne a co bez znaczenia?

I najważniejsze pytanie jak to jest z zasięgiem?

W opisie kamery Krzysztofa pisze że ma 400m zasięgu, o ile dobrze patrzę.

I te 400m na początek pewnie wystarczą bo z powietrza wszystko wygląda inaczej i w okolicy którą znam jak własną kieszeń, z powietrza w promieniu tych 400m pewnie sie i tak zgubię :).

Ale znając życie po nabyciu wprawy zechcę się wypuścić dalej i polatać w promieniu 3km , i właśnie to pytanie nie daje mi spokoju, co jest potrzebne aby można było odlecieć na 3 km i mieć zasięg i stabilny obraz? i jeszcze jak najniższym kosztem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 400m wystarczy kamerka i nadajnik. Powyżej 1km potrzebujesz autopilota.

No i trochę mocniejszy sprzęt nadawców odbiorcy - większa moc, lepsze anteny - np kierunkowe lub tracker. Pisałem już tutaj o tym kilkukrotnie.

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/71618-pływanie-alaaa-fpv/#entry700359

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/70218-partom-fpv-partom-fpv-12g-13g-8ch-800mw/

 

http://pfmrc.eu/index.php/topic/73109-mam-trochę-gratów-i-co-z-tym-zrobić/#entry700381

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Przemek za linki.

Przeczytane i po części zrozumiane.

Z tego co się zorientowałem w 400zł sie powinienem zmieścić.

I wygląda na to że się zdecyduję i spróbuję tej formy zabawy.

Ale koszty chciał bym trochę przyciąć.

Mianowicie na początek chciał bym zaoszczędzić na zakupie modelu, ale mam funcuba na emeryturze , nie latam nim juz od dawna jedynie wisi na ścianie.

Model jest w pełni sprawny, jedynie ma za duży silnik, bo ten który był kupiony specjalnie do funcuba uległ awarii, więc zamontowałem to co miałem na zbyciu , czyli silnik zasilany 4S i o ciągu 3kg.

Ale jak się okazało zepsuty silnik jest do naprawiania wystarczy zlutować kabelek i powinien być sprawny, nie pamiętam jaki to silnik jakiś emax, jest zasilany 3S i model na jednym pakiecie podczas spokojnego bujania sie tam i z powrotem latał około 25min.

Wydaje mi się się że na początek fun cub nie był by najgorszy, trochę pewnie od śmigła będzie drażnił efekt żaluzji , ale może po części się przyzwyczaję , a jak mi się bardzo spodoba to kiedyś zmienię model na coś co nie ma śmigła w kadrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latać dookoła głowy możesz dowolnym modelem. Nie musi to być od razu platforma fpv. Ja latam sobie modelem Esa P61 z przymocowana kamerka. Video na moim kanale YT. Im łatwiejszy model tym bardziej bezstresowe latanie FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kłopotliwe jest miejsce gdzie latam, a latam przed domem.

Mam do startu drogę około 2,5m szerokości i z 50 metrów długości.

Szybowiec raczej ciężko by było posadzić na tak wąskiej drodze, a taki fun cub startuje z 1,5 metrowego rozbiegu , a ląduje  może na 5 metrach.

I myślę że od tego zacznę zabawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.