Skocz do zawartości

Zdjęcie

MX2 2,2m POCZĄTKUJĄCY

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
130 odpowiedzi w tym temacie

#121 r0n4ld1

r0n4ld1
  • Modelarz
  • 156 postów
  • SkądMińsk Maz.
  • Imię:Piotr

Napisano 08 czerwiec 2018 - 10:21

:o :o :o :o :o

3x mega!

- jakość pracy

- talent

- jakość relacji

miałem się już zabierać za mojego MXa ale jeszcze poczekam - kupię sobie popcorn i się douczę w temacie tego jak należy kleić modele.

gratki, super!

• 1

#122 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1046 postów
  • SkądOkolice Hrubieszowa
  • Imię:Wiesiek

Napisano 08 czerwiec 2018 - 23:03

A ja przy drugim mx-sie, nie zrobiłem od dawna nic.

Skończyła mi się balsa której nie kupiłem bo środki na modelarstwo przeznaczyłem na dokończenie mojego pasa startowego , bo i co mi z dwóch modeli jak nie mam gdzie polatać nawet jednym :) .

Przy dobrych wiatrach do końca przyszłego tygodnia pas powinien byc ukończony , bo zostało mi  tylko jeszcze 5m bramy do wykonania , 15m już mam zrobione, i całość pomalować, i można się będzie bawić w budowanie, jak również będę miał gdzie polatać , i to polatam na całego bo mam zamiar tak intensywnie latać że nawet nie planuję demontowania skrzydeł itp , model będzie stał na regale w całości i w pełnej gotowości , będzie chwila czasu tankuję i 5 min i jestem w powietrzu :).

Ale mimo że sam nic nie robię to  relację  Łukasza obserwuję i zaglądam do tematu co dziennie :)

• 0

#123 Tomek

Tomek
  • Modelarz
  • 1751 postów
  • SkądPuławy/Paryż
  • Imię:Tomek

Napisano 09 czerwiec 2018 - 21:16

Ladna czysta robota i dokładna , milo się to ogląda i pewnie tez tak będzie latać

• 0

#124 kszczech

kszczech
  • Modelarz
  • 138 postów
  • SkądParczew
  • Imię:Krzych

Napisano 09 czerwiec 2018 - 21:59

Ładnie i czysto będzie latać. Hmmm, ciekawym jak to będzie wyglądać :)
  • 0

#125 Tomek

Tomek
  • Modelarz
  • 1751 postów
  • SkądPuławy/Paryż
  • Imię:Tomek

Napisano 10 czerwiec 2018 - 06:16

Pilot nie nabrudzi przy oblocie i ładnie wyląduje :) hihihi

• 0

#126 kojot92

kojot92
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 czerwiec 2018 - 20:54

Nie zachwalajcie tak, bo ja tu nic wielkiego nie robię . Ostatnio mało siedzę przy MXie. Trochę latam tym trenerkiem. Nawet jakoś to idzie, myślałem, że to trudniejsza sztuka. Jutro biorę się za stery wysokości, bo MX już prawie dwa tygodnie leży odłogiem. Krzysiek co do steru kierunku to nie zdążyłem go zaokrąglić, więc jest ok.   

• 0

#127 Krzysiek70

Krzysiek70
  • Modelarz
  • 32 postów
  • SkądWasilków
  • Imię:Krzyrztof

Napisano 11 czerwiec 2018 - 21:37

Łukasz gdzie latasz ?

• 0

#128 kojot92

kojot92
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 11 czerwiec 2018 - 21:59

Łukasz gdzie latasz ?

Jeżdżę na ten stary poniemiecki pas na Krywlanach.

https://www.google.p...=!3m1!1e3?hl=pl

• 0

#129 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1046 postów

Napisano 12 czerwiec 2018 - 20:16

Ja jestem na ukończeniu swojego pasa startowego , trawa już jest, połowa błyskawicznie otwieranego płota jest juz zmontowana, a druga połowa jest juz zrobiona jak pogoda dopisze jutro ją zamontuje, i zostanie mi zdemontowanie starego płotu z siatki.

I z racji tego że pewnie do piątku wszystko będzie gotowe i zapięte na ostatni guzik , w sobotę mam wolne więc planuję oblot "pasa" :)

Ale na pierwszy lot nie poleci MX tylko extra 260 :).

Tyle że extra była sprawna i na chodzie ale miała tylne koło w stanie agonii , więc do oblotu jest mi potrzebne koło.

A że koło kosztuje 4zł a przesyłka 20zł to żal mi było aby pusta paczka szła więc zamówiłem trochę balsy.

Ale nie brałem standardowej długości tylko wypatrzyłem w modelemax dłuższe deski.

Jest to jeż super lekka balsa, wagowo jest to samo tyle że deski są dłuższe , i przykładałem je do skrzydła mx-a i sa znacznie dłuższe od skrzydła.

Piszę o tym bo metrowe deski są za krótkie żeby zrobić keson, i trzeba deski sztukować, a takie dłuższe niż metr są w sam raz , przyklejasz i tyle bez żadnego sztukowania, łączenia itp.

• 0

#130 kojot92

kojot92
  • Modelarz
  • 39 postów
  • SkądBiałystok

Napisano wczoraj, 20:59

Zacząłem stery wysokości. Sklejone rusztowania i wklejone kostki balsowe pod zawiasy.

42813095762_84c0dba854_k.jpg

28988888288_0fe33197fb_k.jpg

• 0

#131 enter1978

enter1978
  • Modelarz
  • 1046 postów

Napisano wczoraj, 21:22

Ja się w weekend wylatałem za wszystkie czasy, dwa dni od rana do wieczora , do oporu.

Tak że teraz naprawa podwozia i relaks podczas dłubania przy modelu mocno wskazany.

Krzysztof przysłał mi szablony wręgi a właściwie dwóch bo to jest z dwu warstw sklejki 4mm, wystarczy odrysować wyciąć i wkleić , obstawiam że zajmie to 3 godziny pracy i model gotowy, ale że następny weekend wolny mam za dwa tygodnie to i z naprawą sie nie spieszę.

W pierwszej kolejności muszę się zając porządkami w modelarni, trochę podłubię przy nowym Mx-sie i przy okazji naprawię uszkodzonego.

Nie mam ciśnienia na latanie , bo jak pisałem całą sobote latałem Mx-em, a dziś całą niedzielę latałem extrą 260 , tak że ja na razie mam dość latania, teraz mam chęci coś podłubać , troche posklejać nowego , starego ponaprawiać :P

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych