Skocz do zawartości

Wicherek silnik


szynk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, czy np. silnik, który w książce ABC Miniaturowego Lotnictwa ma mieć 2,5 cc może mieć 1,5 cc?

http://www.alehar.aplus.pl/images/artykuly/tabela8_1_wicherek_duza.jpg

Chodzi mi o to, że silniki z czasów tej książki były mniej efektywne i miały wiekszą pojemność przy mniejszej mocy i prędkości.

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cienko. Przy 2.5ccm on lata na rzęsach. Pytasz o wersje W25. Polecam do niego napęd który da przyjemność z latania w każdych warunkach(rozsądnie oczywiście) ASP .25. U mnie ten silnik w nim latał i radził sobie świetnie. Silnik który chcesz zastosować, 1.5 ccm czy nawet 2.5ccm to cienizna na bezwietrzna pogodę. A i wtedy będzie słabo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pisałem, ale Marcin mnie wyprzedził :)

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że Wicherek 15 i silnik 1.7cm (OSMAX10) lata bardzo przyjemnie ale czuć w niektórych momentach lekki niedobór mocy. Może to kwestia przyzwyczajenia, ale mój niestety pętli nie zrobi - a próbowałem i po prostu zatrzymał się przy wznoszeniu będąc w pozycji pionowej :). Spodziewałem się tego i to był tylko test, więc na dużej wysokości i bez problemu go wyprowadziłem. Jednak do spokojnego, takiego troszkę "makietowego"  według mnie, latania silnik jest bardzo okej i mniejszego bym nie pakował na pewno.

 

Słyszałem też, że mniejsze silniki są bardziej kapryśne i potrzeba troszkę więcej cierpliwości :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.