Skocz do zawartości

Najprostszy model - coś na start bez zobowiązań


jacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Jak ma być ze sklejki to może to:

 

3dtyphoon.jpg

Ciekawe poczucie humoru modelarstwo to trudne hobby jak nie zaczął od "Wicherka " to każdy będzie miał pod górkę .

Porada mało pomagająca początkującym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o wicherku jak ogarnę wymiary.

Do RWD 5 kolega udostępnił plany z wymiarami ale to jest model pod depron a ja chce poużywać dopiero co zrobione cnc z upgradem na laser dlatego szukam coś pod sklejkę. Depron nie tnie się laserem a od frezu to się postrzępi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to takie poczucie humoru (wisielcze).

W tym temacie bardziej chodzi o wypróbowanie cnc a nie o latanie:(

Zapewniam ze jest wypróbowane i to nie pierwsze moje cnc. Za młodu dużo grzebałem i składałem różne jeździdła ze śmieci i tak mnie troche ciągnie do tamtych czasów.

 

Ożywiłem większe auto 4x4 ale to nie to.

Naprawilem uszkodzonego drona ale tez nie to i sie kurzy. Jeszcze mi został jakiś latawiec albo czołg do zrobienia/naprawienia :) Może coś z tego mnie wciągnie.

To chyba już wszystko wyjaśniłem.

 

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wcześniejszych wpisów wnioskuję że nie bardzo masz cierpliwość i dlatego nie chcesz z depronu/epp rzeźbić, ale wydaje mi się że oklejanie folią wcale nie jest łatwiejsze, a jak źle posklejasz tartak to i oklejanie będzie mordęgą. Ja też chciałem iść "pod prąd", bo co "Ja nie dam rady"? I zamiast cieszyć się lataniem i uczyć się, to co chwila kleilem model. Ja akurat uczyłem się na krzyżaku z epp i krety powiedzmy że nie bolały.

 

Proponuję posłuchać doświadczonych i uczyć się latać jakimś gotowcem, jak nie chcesz dużo inwestować, to znajdź używany latający " niekoniecznie piękny", a konstrukcyjny buduj w wolnym czasie, obojętnie co to będzie. Poogladaj trochę relacji z budowy, a dojdziesz do wniosku że to wcale nie jest takie proste jakby się mogło wydawać. Budowa to nie złożenie konstrukcji z klocków lego, wiele elementów trzeba dopasowywać, czasami trzeba się zastanowić nad jakimś "patentem". Tak że buduj, będę kibicował, ale proponuję też już się uczyć na czymś łatwym w pilotażu i naprawie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam patrząc po sobie to popieram kolegę wyżej. Na konstrukcję większą nie mam miejsca, czasu i cierpliwości. Epp tylko tyle że najtańsze nie jest ale moim zdaniem nie do zajechania. Z węglowymi wklejonymi prętami, płaskownikami super materiał.

Ja na początku bawiłem się w podkłady pod panele. Tanie, obróbka nie jest ciężka, szybko się klei i można latać. Gorzej przy krecie. Potem spróbowałem epp i jest bardzo fajnie. Myślę że podkłady dobre są dla kogoś kto już umie trochę latać.

Podsumowując sklejka i konstrukcja będzie musiała poczekać, tutaj to chyba właśnie najwięcej cierpliwości trzeba mieć, epp można katować do znudzenia a podkłady pod panele do eksperymentów.

Ale to takie moje zdanie na temat materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle o wicherku jak ogarnę wymiary.

Do RWD 5 kolega udostępnił plany z wymiarami ale to jest model pod depron a ja chce poużywać dopiero co zrobione cnc z upgradem na laser dlatego szukam coś pod sklejkę. Depron nie tnie się laserem a od frezu to się postrzępi.

Bzdura kolego tnie się i to bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura kolego tnie się i to bardzo ładnie.

To ie laser CO2 za 20 tyś tylko tani diodowy 5,5W ( można powiedzieć zabawkowy). Białego depronu nie rusza. Balse na pewno przetnie tylko jeszcze nie wiem czy ładnie bo dopiero ją zamówiłem .

Co do planów to już sprawa opanowana. Wymiary po imporcie pdfa zgadzają się z czyimś planem w dxf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem, czemu się uparłeś, żeby wycinać na czymś, co jest znikomo przydatne w modelarstwie RC.

Biorąc pod uwagę moc lasera i pole robocze, to to jest prościuchny ploter do grawerowania.

Gdybyś, zamiast kombinować, zdecydował się na "tradycyjny" warsztat, to od czasu pierwszego posta w tym wątku:

a) miałbyś już gotowy model (depronowy),

b ) szykował byś się do oklejania folią (w przypadku konstrukcji drewnianej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy nie rozumiem, czemu się uparłeś, żeby wycinać na czymś, co jest znikomo przydatne w modelarstwie RC.

Biorąc pod uwagę moc lasera i pole robocze, to to jest prościuchny ploter do grawerowania.

Gdybyś, zamiast kombinować, zdecydował się na "tradycyjny" warsztat, to od czasu pierwszego posta w tym wątku:

a) miałbyś już gotowy model (depronowy),

b ) szykował byś się do oklejania folią (w przypadku konstrukcji drewnianej).

 

CNC sprawia mi dużą frajdę tak jak Wam latanie. Czas mam tylko kilka godzin w weekendy to też bym nie zrobił bo musi schnąć po kawałku. 

CNC typowo amatorskie ze sklejki a nie jakaś maszyna za ileś tysięcy ;)

 

A wracając do balsy to dokupiłem 1mm bo mi anulowali w zamówieniu. To takie cienkie delikatne że w koło to chyba tniecie ją nożyczkami a potem skalpelem detale ?

Nie było też fi 4mm pręta drewnianego i wziąłem 4mm kwadrat. Klejenie będzie na klej do paneli szybkoschnący. On trzyma jak diabli ;)

 

PS jak ktoś ma coś z grubszej balsy sklejki do wycięcia to służę pomocą. Ręcznie to ciężko to obrobić a można wyfrezować.

 

Motyl ma chyba z 12 cm rozpiętości cięte laserem.

post-15205-0-76268800-1519294506_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A wracając do balsy to dokupiłem 1mm bo mi anulowali w zamówieniu. To takie cienkie delikatne że w koło to chyba tniecie ją nożyczkami a potem skalpelem detale ?

Nie było też fi 4mm pręta drewnianego i wziąłem 4mm kwadrat. Klejenie będzie na klej do paneli szybkoschnący. On trzyma jak diabli ;)

 

:o

Gdzie na planach Wicherka 10 wyczytałeś użycie balsy 1mm?

Jej używa się do oklejeń, albo do elementów konstrukcyjnych w bardzo małych modelach....

Oryginalne plany "Papy" Schiera zakładały użycie sklejki 1,5 i 1mm oraz listew sosnowych 3x3 i 3x5 mm, ale powstały w czasach, gdy balsa, czy lekkie sklejki nie były powszechnie dostępne.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakich materiałów użyć - znajdź sobie jakąś relację z budowy - jest ich n+1, nawet tu, na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o

Gdzie na planach Wicherka 10 wyczytałeś użycie balsy 1mm?

Jej używa się do oklejeń, albo do elementów konstrukcyjnych w bardzo małych modelach....

Oryginalne plany "Papy" Schiera zakładały użycie sklejki 1,5 i 1mm oraz listew sosnowych 3x3 i 3x5 mm, ale powstały w czasach, gdy balsa, czy lekkie sklejki nie były powszechnie dostępne.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakich materiałów użyć - znajdź sobie jakąś relację z budowy - jest ich n+1, nawet tu, na forum.

Z tego planu korzystam.  Tam są elementy 1 i 1,5mm. 

Mam już balse  1 1,5 i 2mm i listewki  3x3 i 3x5 ale tez jakieś lekkie jasne bo właśnie doszła przesyłka.

Te co teraz dokupiłem 4x4 to twardsze i ciemniejsze drewno i sztywniejsze.

Jeżeli to złe to co można z tego prostego zbudować ? Z tego co mam czyli balsy 1 1,5 i 2mm ? Mam też depron 1mm ale chce coś z konstrukcją drewnianą - takie puzle 3d a nie origami :)

chodzi o SKLEJKA LOTNICZA - MODELARSKA Brzoza 210x420 1mm  ?

WICHEREK10 plan.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi na tym planie, które elementy są przewidziane do wykonania z balsy 1,5 i 1 mm, bo ja tam nigdzie takich nie widzę. Jest tylko sklejka.

A i owszem, niektóre z nich da się zrobić z balsy 1,5 mm, ale trzeba wiedzieć które (patrzyłeś na inne relacje z budowy tego Wicherka??).

 

Chcesz zrobić model puzzle - i pewnie chodzi Ci po głowie coś w tym stylu:

post-6784-0-51548000-1518966219.jpgWybacz, ale w tym momencie, w zakresie Twoich możliwości, jako modelarza (czy pilota RC), jak i możliwości posiadanego przez Ciebie plottera leży bardziej coś w rodzaju zabawki, której link przesłał Marek (maxiii)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.