Skocz do zawartości

Najprostszy model - coś na start bez zobowiązań


jacik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam bym wyciął model depronu i składał te kawałki razem. W takim RWD Skazoo jest tak dużo klejenia tych elementów?

Zakupiłem  SKLEJKA LOTNICZA - MODELARSKA Brzoza  i kołki bukowe fi 4 . Jak dojdzie na jutro to obadam w weekend co i jak . Już nic więcej nie dokupuje na razie.

Nie wiem dlaczego się zasugerowałem że ma być balsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wskaż mi na tym planie, które elementy są przewidziane do wykonania z balsy 1,5 i 1 mm, bo ja tam nigdzie takich nie widzę. Jest tylko sklejka.

A i owszem, niektóre z nich da się zrobić z balsy 1,5 mm, ale trzeba wiedzieć które (patrzyłeś na inne relacje z budowy tego Wicherka??).

 

Chcesz zrobić model puzzle - i pewnie chodzi Ci po głowie coś w tym stylu:

post-6784-0-51548000-1518966219.jpgWybacz, ale w tym momencie, w zakresie Twoich możliwości, jako modelarza (czy pilota RC), jak i możliwości posiadanego przez Ciebie plottera leży bardziej coś w rodzaju zabawki, której link przesłał Marek (maxiii)...

Witam

to sklejka 3mm  arkusz 750x750 czas cięcia 100W laserem 25 min na drugim arkuszu jest więcej elementów (bardziej upakowane) "szedł") 40 min.

A ile było"zabawy" aby to poukładać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnie 3mm sklejkę. Ale grubsze elementy będę frezował . To z 2mm bo zamówiona sklejka 1,5mm nie doszła.

Jak poprawie chłodzenie to sprawdzę jak będzie ciął balse 1mm bo to za cienkie do frezowania . Zobaczę czy mocno przypali

post-15205-0-25579200-1519491932_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakaś pancerna sklejka. Idzie gorzej niż zwykła 3mm. Sklejka 2mm ze skrzynki szła jak masełko a ta 1mm to jakieś dziwactwo.

Zamiast sklejki 1mm można dać balse 2mm ?

 

To nie tego kwestia.

Podstawą jest kwestia dobrania frezu. Do tak cienkiego materiału potrzebny jest malutki frez down-cut. Wtedy taką sklejkę mocujesz na taśmę dwustronną do miękkiej podkładki (np. podkładu pod panele) i frezujesz jednym przejściem na wylot.

Pełne podparcie pozbawia nas wibracji, a frez down-cut gwarantuje brak tendencji do podrywania materiału.

Frezy down-cut masz np. tu:

http://allegro.pl/frez-1mm-down-cut-z-weglika-spiralny-lewoskretny-i4903078681.html

 

Ze sklejką potrafi być inny problem. Niestety potrafi to być materiał dosyć niejednorodny (może nie ta lotnicza z modelarskiego, ale inne potrafią być problematyczne). Trzeba więc trzymać dosyć wysokie obroty, bo inaczej w jakiejś twardszej części potrafi się frez złamać. Niemniej - z metodą na pełne podparcie to jest to bardzo wdzięczny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.