Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najprostszy model - coś na start bez zobowiązań

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#41 jacik

jacik
  • Modelarz
  • 54 postów
  • GG:
  • SkądŁódź
  • Imię:Jacek

Napisano 22 luty 2018 - 13:50

Ja tam bym wyciął model depronu i składał te kawałki razem. W takim RWD Skazoo jest tak dużo klejenia tych elementów?

Zakupiłem  SKLEJKA LOTNICZA - MODELARSKA Brzoza  i kołki bukowe fi 4 . Jak dojdzie na jutro to obadam w weekend co i jak . Już nic więcej nie dokupuje na razie.

Nie wiem dlaczego się zasugerowałem że ma być balsa. 

• 0

#42 f-150

f-150
  • Modelarz
  • 2167 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 luty 2018 - 14:30

Jeżeli nie rusza Ci depronu to balsy i sklejki tym bardziej.20 W laser już kiepsko radzi sobie z cięciem.

Twój co najwyżej papier i folia

• 0

#43 piotr jet

piotr jet
  • Modelarz
  • 175 postów
  • Skądczęstochowa aktualnie Gunterode okolice Getyngi
  • Imię:Piotr

Napisano 22 luty 2018 - 22:40

Wskaż mi na tym planie, które elementy są przewidziane do wykonania z balsy 1,5 i 1 mm, bo ja tam nigdzie takich nie widzę. Jest tylko sklejka.

A i owszem, niektóre z nich da się zrobić z balsy 1,5 mm, ale trzeba wiedzieć które (patrzyłeś na inne relacje z budowy tego Wicherka??).

Chcesz zrobić model puzzle - i pewnie chodzi Ci po głowie coś w tym stylu:

post-6784-0-51548000-1518966219.jpgWybacz, ale w tym momencie, w zakresie Twoich możliwości, jako modelarza (czy pilota RC), jak i możliwości posiadanego przez Ciebie plottera leży bardziej coś w rodzaju zabawki, której link przesłał Marek (maxiii)...

Witam

to sklejka 3mm  arkusz 750x750 czas cięcia 100W laserem 25 min na drugim arkuszu jest więcej elementów (bardziej upakowane) "szedł") 40 min.

A ile było"zabawy" aby to poukładać :) 

• 0

#44 jacik

jacik
  • Modelarz
  • 54 postów
  • GG:
  • SkądŁódź

Napisano 22 luty 2018 - 23:27

Puzle pierwsza klasa. A ile żetonów Ci zostało :) Pochwal się złożonym bez obklejania :)

• 0

#45 jacik

jacik
  • Modelarz
  • 54 postów
  • GG:
  • SkądŁódź

Napisano 24 luty 2018 - 12:20

Czy te elementy można zrobić ze sklejki 2mm z warzywniaka ?

W projekcie mają 1,5mm

Załączone miniatury

• 2mm.jpg

• 0

#46 daras

daras
  • Modelarz
  • 132 postów
  • SkądSwarzędz
  • Imię:Darek

Napisano 24 luty 2018 - 17:16

Próbowałeś w ogóle ciąć tym laserem, czy tylko myślisz że dasz rade to przeciąć? Pytam bo widziałem lasery 15W które miały problem z przecięciem sklejki 3mm. 

• 0

#47 mjs

mjs
  • Modelarz
  • 493 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Mirosław

Napisano 24 luty 2018 - 18:00

Takie toto wpadło mi dzisiaj w oko, może się komuś przyda. Prosta, szybka konstrukcja.

http://www.tbm.lasow...t/toto000a.html

• 0

#48 jacik

jacik
  • Modelarz
  • 54 postów
  • GG:
  • SkądŁódź

Napisano 24 luty 2018 - 18:03

Tnie 3mm sklejkę. Ale grubsze elementy będę frezował . To z 2mm bo zamówiona sklejka 1,5mm nie doszła.

Jak poprawie chłodzenie to sprawdzę jak będzie ciął balse 1mm bo to za cienkie do frezowania . Zobaczę czy mocno przypali

Załączone miniatury

• 2mm.jpg.jpg

• 0

#49 Patryk Sokol

Patryk Sokol
  • Modelarz
  • 819 postów
  • SkądWarszawa/Nysa
  • Imię:Patryk

Napisano 24 luty 2018 - 18:18

Jak poprawie chłodzenie to sprawdzę jak będzie ciął balse 1mm bo to za cienkie do frezowania . Zobaczę czy mocno przypali

Kurczę, dobrze, że nie wiedziałem tego wczoraj jak frezowałem sklejkę 0,4mm...

• 0

#50 jacik

jacik
  • Modelarz
  • 54 postów
  • GG:
  • SkądŁódź

Napisano 24 luty 2018 - 19:56

To jest jakaś pancerna sklejka. Idzie gorzej niż zwykła 3mm. Sklejka 2mm ze skrzynki szła jak masełko a ta 1mm to jakieś dziwactwo.

Zamiast sklejki 1mm można dać balse 2mm ?

• 0

#51 mjs

mjs
  • Modelarz
  • 493 postów
  • SkądPoznań
  • Imię:Mirosław

Napisano 25 luty 2018 - 14:37

Można, ale dla spokojności oblaminuj ją cienką tkaniną szklaną. Wtedy masz kompozyt.

Wicherek swobodnie latający!    :)

• 0

#52 Patryk Sokol

Patryk Sokol
  • Modelarz
  • 819 postów
  • SkądWarszawa/Nysa
  • Imię:Patryk

Napisano 25 luty 2018 - 14:51

To jest jakaś pancerna sklejka. Idzie gorzej niż zwykła 3mm. Sklejka 2mm ze skrzynki szła jak masełko a ta 1mm to jakieś dziwactwo.

Zamiast sklejki 1mm można dać balse 2mm ?

To nie tego kwestia.

Podstawą jest kwestia dobrania frezu. Do tak cienkiego materiału potrzebny jest malutki frez down-cut. Wtedy taką sklejkę mocujesz na taśmę dwustronną do miękkiej podkładki (np. podkładu pod panele) i frezujesz jednym przejściem na wylot.

Pełne podparcie pozbawia nas wibracji, a frez down-cut gwarantuje brak tendencji do podrywania materiału.

Frezy down-cut masz np. tu:
http://allegro.pl/fr...4903078681.html

Ze sklejką potrafi być inny problem. Niestety potrafi to być materiał dosyć niejednorodny (może nie ta lotnicza z modelarskiego, ale inne potrafią być problematyczne). Trzeba więc trzymać dosyć wysokie obroty, bo inaczej w jakiejś twardszej części potrafi się frez złamać. Niemniej - z metodą na pełne podparcie to jest to bardzo wdzięczny materiał.

• 0

#53 jacik

jacik
  • Modelarz
  • 54 postów
  • GG:
  • SkądŁódź

Napisano 25 luty 2018 - 16:54

To taki pilnik. Mam jeszcze 3 z 10 ;) Nie mam taśmy 2 stronnej teraz to już na przyszły weekend zostawie.
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych