Skocz do zawartości

Trefny Zakup SZD 9 Bocian od jednego z kolegów naszego forum w dziale giełda


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie zainteresowanych. Otóż jakiś czas temu w nie dalej jak dwa tygodnie temu zamieściłem ogłoszenie w dziale giełda (K) kupię motoszybowca kit powyżej 2500mm może być z rozpoczętą budową lub kompletny kit.

Odezwał się jeden z naszych kolegów użytkowników ,który zaproponował zestaw kit i tu cytuję

Wysłano 28 styczeń 2018 - 21:33

 

Kit cześć

 

 

Mam bociana kit kupionego w wersji sprawdzę ok 3 lub 3.4 m

 

Od modelarza z forum. Wycięte żeberka i wręgi . Kupiłem go za 350 i leży. Mogę go za 300 sprzedać plus plan na maila.

 

Przedstawiony w superlatywach ,poprosiłem o nr tel ponieważ w którymś momencie padło słowo może czegoś brakować lub trzeba będzie dorobić. Poprosiłem o nr tel by porozmawiać telefonicznie dopytać dokładnie co i jak. Kilka fotek od sprzedawcy.a w rzeczywistości kit przyjechał w stanie krytycznym połamany. Bardzo niekompletny. We wszystkich żeberkach połamane podstawki montażowe, jak po otrzymaniu przesyłki powiedziałem mu o tym ,odparł że wspominał że trzeba będzie coś tam dorobić.( bez nich sklejenie skrzydła Bociana o profilu NACA43018 jest niemożliwe by skrzydło wyszło prosto )

Co innego twierdzi sprzedawca. Towar Kit Bociana Nie jest godny by zaproponować jego sprzedaż takie jest moje zdanie. Wstępie celowo nie podaję sprzedawcy byście mogli wypowiedzieć się na ten temat bez uprzedzeń.

Towar odesłałem sprzedawcy mimo iż nie chce wycofać się z transakcji. Tłumacząc się że widziały gały co brały.twierdzi że nie ma już pieniędzy za Bociana . Telefonu nie odbiera , paczki nie odebrał powiedział kurierowi że odmawia przyjęcia paczki.post-1628-0-94477700-1518196631.jpg zdjęcie sprzedającego.post-1628-0-96966300-1518196645_thumb.jpgzdjęcie sprzedającego.post-1628-0-04340100-1518197464_thumb.jpg zdjęcie towaru otrzymanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co na zdjęciach jest całością którą kupiłeś? :blink:  Jeżeli to są żeberka balsowe to stopki są skrajnie źle zaprojektowane.

 Za trzy stówy to wtopa po całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to całość lecz jedyne zdjęcie jakie posiadam faktycznego stanu zestawu kit. Będę mógł zamieścić więcej szczegółowych zdjęć jak zestaw do mnie wróci.

Mam jeszcze kilka zdjęć od sprzedawcy.

Napadł mnie i jeszcze zadaje pytanie na jakiej podstawie ma mi oddać pieniądze.post-1628-0-97815800-1518200516_thumb.jpg widać połamane nóżki lecz nie we wszystkich żeberkach a w kilkupost-1628-0-51203900-1518200464_thumb.jpg zdjęcie sprzedającego. post-1628-0-20394100-1518200481_thumb.jpg zdjęcie sprzedającego post-1628-0-23359900-1518200496_thumb.jpg zdjęcie sprzedającego post-1628-0-97815800-1518200516_thumb.jpg zdjęcie sprzedającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze sprzedając coś używanego robię dużo zdjęć pokazujących przede wszystkich wszelkie wady. Niestety jest trochę osób, które postępują odwrotnie. Wydaje im się, że kupujący jest na straconej pozycji. Wcale jednak tak nie jest.

 

Wysyłasz poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru odstąpienie od umowy kupna - dobrze jest to zrobić w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Wzór mogę podesłać - zaznaczasz, że żądasz pisemnego ustosunkowania się do sprawy w ciągu 7 dni. Po otrzymaniu potwierdzenia dostarczenia listu od daty otrzymania listu przez sprzedawcę odczekujesz 7 dni i zgłaszasz sprawę na policję. Możesz to zrobić pisemnie, ale i tak zostaniesz prawdopodobnie  wezwany do złożenia zeznań jako świadek. Potem już sprawą zajmuję się policja.

 

Temat rozeznawałem, bo niestety od nieuczciwej osoby kupiłem opony nadające się tylko do utylizacji. Po rozmowie telefonicznej odesłałem opony, ale ta osoba ich nie odebrała dodatkowo narażając mnie na koszty. Dzwoniąc na policję skierowano mnie do wydziału przestępstw gospodarczych, gdzie mi właśnie powiedziano jak postępować. Trochę się dziwiłem, bo myślałem, że takie wypowiedzenie umowy można zastosować tylko w stosunku do podmiotów gospodarczych. Policjant powiedział, że tak samo w stosunku do osób prywatnych należy wysłać wypowiedzenie umowy, a potem już można zgłaszać sprawę na policję jako oszustwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, jak przedmówca dariuszj napisał całkiem słusznie, należało wysłać poleconym odstąpienie od umowy, zanim wyśle się przedmiot umowy - takie obowiązują zasady a wg nich działa prawo.

Drugą sprawą jest zakup wycinanki, bez arkuszy w których była wypalana. Domyślam się, że to pierwszy "taki zakup" gdy elementy są wycinane laserowo, a dostarczone... w reklamówce.

I zważywszy na pierwsze i drugie, to pretensje należy mieć wyłącznie do samego siebie, że nie uzgodniło się tego, co stanowi przedmiot umowy-zakupu.

 

Pozostanie wyciągnąć z tego naukę na przyszłość. A z tego co jest zbudować model, na przekór przeciwnościom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd ja miałem wiedzieć że sprzedający zapakuje to w worki na śmieci i wyśle do mnie.

Nie do końca się zgodzę przedmiot przedstawiono zupełnie w innym świetle. To tak jak byś chciał kupić ogniwa do budowy baterii lecz ogniwa okazały się uszkodzone bezużyteczne.

Ja nie mam pretensji o to że elementy są powyjmowane z formatek lecz o to że są w bardzo znacznej części pouszkadzane. Brakuje znacznej części modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do konieczności przesyłania całych formatek to raczej się nie zgodzę. Kilkukrotne wysyłałem elementy powyjmowane z formatek ale były zapakowane tak żeby się nie połamały.  Sprzedający powinien dostarczyć jasną informację na temat sprzedawanego przedmiotu czy tam zestawu nawet po to żeby później nie mieć problemów.

To kwestia uczciwości.

 Z mojego punktu widzenia sprzedający wiedział w jakim stanie jest zestaw i cieszył się po jego sprzedaniu bo doskonale wiedział że nie jest on tyle wart, właściwie jest bezwartościowy. Nie oceniam tego czy  innego kolegi bo nie wiem kim jest sprzedajacy ale tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie sprzedaże czy nawet wymiany dokumentuję bardzo dokładnymi zdjęciami, filmikami działających serw itp.. Może i przesadzam, ale chcę mieć pewność. W jednym przypadku niestety druga strona nie była zbyt szczera odnośnie uszkodzeń, lecz były na tyle znikome, że odpuściłem sobie od walki. Od tego momentu bardzo dokładnie opisuję także przedmiot sprzedaży / wymiany oraz sposobu przesyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam.

Uderz w stół a nożyce się odezwą.

Kolejna przysłowie kto się śmieje ,ten się śmieje ostatni.

Ja również jestem tego zdania ze sprzedawcą wiedział doskonale w jakim stanie jest KIT porobił tak fotki by było coś widać lecz nie za wiele i z korzyścią na jego stronę.

Tak jak pisałem wcześniej zestaw był popakowane w dosłownie worki na śmieci żółte , na plastik. Podejrzewam że jeśli by zapakował solidnie to było by inaczej. Choć nie do końca żeberka ładnie wyglądają tylko te pierwsze i ostatnie a między nimi już gorzej. Tak czy owak będę dociekał swego.

Najbardziej przykre w tym wszystkim jest to że w tak małym gronie modelarskim jakim my się otaczamy są tacy ludzie jak sprzedawca.żerować na nieuczciwości drugim modelarzy.

A jak dzwoniłem do niego i rozmawiałem z nim Mariuszem powiedział że kiedyś nie miał pieniędzy ale miał czas by budować modele , a teraz ma pieniądze lecz nie ma czasu na budowanie modeli. Zapomniał dodać że jeszcze nie ma godności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to całość lecz jedyne zdjęcie jakie posiadam faktycznego stanu zestawu kit. Będę mógł zamieścić więcej szczegółowych zdjęć jak zestaw do mnie wróci.

Mam jeszcze kilka zdjęć od sprzedawcy.

Napadł mnie i jeszcze zadaje pytanie na jakiej podstawie ma mi oddać pieniądze.attachicon.gifIMG_20180202_070952_01.jpg widać połamane nóżki lecz nie we wszystkich żeberkach a w kilku

Dopytam bo nie zrozumiałem. Te zdjęcia są Twoje czy od sprzedającego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, jak by co to mam pliki tego http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=546&start=10  i  rozrysowane skrzydła. Co prawda 2600mm ale drewutnia jest całkiem ok. Jak już wyjaśnisz sprawę a być reflektował  na taki model jak z linku to daj znać. Udostępnienie plików kosztować Cię bedzie zero złoty i zero groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak ujawniłbyś dane tego osobnika? Jest dorosły , niech ponosi konsekwencje oszustwa jak dorosły. Wiedział co wysyła!!!  Jak raz mu ktoś odpuści to będzie dalej cwaniakował a dla nas byłoby to ostrzeżenie przed nim. Bez ujawnienia będzie dalej oszukiwał kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.