Skocz do zawartości

Coś na początek


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oni nie będą to brać tylko dosla całość lub to co uszkodzone.

Porobilbym mu fotek i udokumentowal filmami na wszelki i bym ci rozgrzebal.

 

Wydaje mi się że nawet bez zbindowania serwa powinny być już włączone i trzymac. A to wygląda na jakiś problem z zasilaniem.

Przejrzałes dobrze płytkę no i oczywiście wszystkie wtyczki? Może coś Nie styka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem na bec-u jest prąd więc płytka ma zasilanie antena nie wiem czy to jest przewód ekranowany czy zwykły drucik jest jakoś tak izolacja nad uszkodzona przy płytka a i jej koniec był między przewodami iożliwe że zetknął się z któryś pinów w wolnym gnieździe obok gniazd serw.i jeden tranzystor wygląda podejrzanie , ale on jest od ESC silnika więc pewnie nie mam zbytniego wpływu.

WLToys V977 nie bindujemy

post-1628-0-07369100-1521017484_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest bec, to regiel raczej powinien działać. Jeśli chce Ci się pogrzebać to bym sam regiel podłaczył do jakiegoś wolnego odbiornika  i normalnego radia i sprawdził czy działa silnik. 

Jeśli zadziała silnik i odbiornik, to znaczxy ze regiel jest na 100% sprawny (włącznie z becem).

 

Jest to o tyle ważne, że PRZYPUSZCZAM, ze  BG zaproponuje wysłanie Ci nowej płytki. Oczywiscie jeśli ona nie wystarczy to doślą dalej co trzeba na pewno, ale będziesz w plecy kolejny miesiąc. więc dobrze samemu byc świadomym cojest nie tak.

 

Aha, jak BG zaproponuje wysyłke którejś części (raczej płytki) a nie całego helika BNF to upieraj się na szybką przesyłkę. Możesz też spróbuwać wtedy zapytać czy nie przyślą Ci nowego BNF za pół ceny. gadaj z nimi, bo można się dogadać. wiem to z własnych, wielokrotnych przygód z nimi ;)

 

No i jeszcze przyjrzyjmy sie tej płytce.

Mógłbyś opisać dokładnie i dać fotkę tego uszkodzenia?

Możliwe, że coś zwarło i rozwaliło płytkę, ale możliwe, że cały czas coś zwiera albo nie styka. Dobrze ja dokładnie przejrzeć. 

 

I teraz tak. Jesli dobrze rozumiem, to po podłączeniu baterii helik wydaje dźwięk. Dźwięk jest z silnika. Nie  ma tylko mrugania, czyli płytka... w którym miejscu sprawdzasz czy jest bec? Chodzi mi o to czy jesteś pewien, że prąd z beca na pewno trafia do płytki. Może kabelek w środku jest uszkodzony albo wtyczka/lut do bani?

 

Późdzmy po kolei. Znajdziemy babola :)

 

Czyli było troche pitu pitu (sory, ja tez czasem musze sie wygadać ;) ) a teraz do rzeczy:

1. Potwierdź proszę, że silnik wydaje dźwięk po podłączeniu

2. Napisz proszę dokładnie w którym miejscu mierzyłeś napięcie  beca

3. Daj znać, czy ogarniasz  podstawy lutowania (od tego będą zależeć moje dalsze rady :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bec-a mierzyłem na wtyczce do helika.

Po podaniu zasilania do helika silnik wygrywa swoją melodyjkę po czym parę sekund ciszy i pik pik w równych odstępach czasowych . Dla mnie ewidentny brak komunikacji z nadajnikiem. Ogarniam lutowanie acz kolwiek nie chciał bym tego robić ze względu wielkości łutów.

Kupiłem nową płytkę jutro ma przyjść więc podłącze i wszystko będzie jasne.

 

Płytkę sprawdzał pod lupą nie widzę tam jakichkolwiek uszkodzeń elektroniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, ale to lokanie rozumiem kupiłeś?

 

Mimo wszystko jak  będziesz  się nudził zachęcam to zrobienia nowego połączenia regiej płytka. moim zdaniem tu może być problem a szkoda płytki. Zawsze ją sprzedasz (jeśli sprawna) lub będziesz miał w zapasie.

 

No i oczywiście jeśli nowa płytka zadziała, to możesz też BG zaproponować po prostu zwrot jej kosztów zamiast trzeciej płytki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem prąd na wtyczce dochodzi z bec-a jest takie miejsce na środku płytki GND oraz 3,3V i w tym miejscu również jest napięcie

Z drugiej strony aż dziw że po jednym locie helik się rozkraczył.

To się nazywa szczęśliwie wejście w heliki.

A jak to jest z bec-iem prąd jest na czerwonym i czarnym a na białym kiedy napięcie się pojawia ? Jak mierzyłem to między czerwonym a białym było 0,3V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam nie ma pęknięcia żadnego? Zjędie jest niewyraźne, ale na nim wygląda tak jakby miała dziwny luz... Ona jest wpychana na wał, ale raczej z pewną siłą...

 

Ja w takich przypadkach dawałem troche ca do środka zębatki przed wciśniętem. Z demontażem nie było problemu. 

 

Ale jeśli masz inne zebatki to po prostu zamień :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.