Skocz do zawartości

Prosba o zaprojektowanie płytki PCB


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prosbe czy mogl by mi ktos zaprojektowac płytke PCB do ktorej byly by wlutowane przewodu podpiete do odbiornika (lotki - dwa osobne kanały,klapy jeden kanał,hamulce 1 kanał)do zlacz MPX .Plytke sobie sam wytrawie i polutuje natomiast brak mi wyobrazni jak to ma beć połaczone .Dziekuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kwałek płytki dwustronnej (odpowiednio przyciętej), wsuń pomiędzy złącza, oznacz markerem miejsca gdzie należy przylutować złącza, i do trawienia. Lutujesz złącza bezpośrednio do płytki i przewody podobnie.

Jednakże lutowanie przewodów bezpośrednio do styków i nałożenie koszulek termokurczliwych, jest dobrym rozwiązaniem choć wymaga nieco wprawy.

 

PmbvGgB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwałek płytki dwustronnej (odpowiednio przyciętej), wsuń pomiędzy złącza, oznacz markerem miejsca gdzie należy przylutować złącza, i do trawienia. Lutujesz złącza bezpośrednio do płytki i przewody podobnie.

Jednakże lutowanie przewodów bezpośrednio do styków i nałożenie koszulek termokurczliwych, jest dobrym rozwiązaniem choć wymaga nieco wprawy.

 

Akurat nie o takie rozwiązanie chodzilo.Chodziło o zaprojektowanie jednej plytki na dwa zlacza MPX i laminacie jedno stronnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Grzesiu nie do końca wszyscy wiedzą o co tobie dokładnie chodzi.

Dawno ,dawno temu ( jakieś 40 lat) brałem papier milimetrowy do rysunku technicznego i zaznaczałem punkty lutownicze elementów elektronicznych na tym papierze.

Gdy miałem poukładane rysowałem połączenia ołówkiem . Poprawki robiłem gumką do mazania i na nowo rysowałem. Scalaki odciskałem na papierze bezpośrednio aby były dokładne miejsca do wiercenia. Tak samo możesz zrobić płytkę z tymi złączami MPX. Odcisk na papierze a potem dowolne połączenia z punktami lutowniczymi do kabelków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi po prostu o plytke na której będą wlutowane 2xMPX połączone (+i-) a osobne tylko sygnały.Poprostu chce płytke przykręcić w modelu gdzie bede wpinał wtyczki ze skrzydeł.Jedno skrzydło 1x servo hamulca,1xservo klapy i 1x servo lotki.Z tym ze lotki beda wykożystywać 2 kanały a reszta po jednym,i zamiast V kabla chciałem to wszystko mieć na płytce.Do płytki wlutował bym kable z wtyczkami do RX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja coś takiego robiłem ale na połówkę skrzydła dawałem jedno złącze MPX.

Skrajne piny złącza to był wspólny (-) i wspólny (+).

Cztery wewnętrzne piny to były sygnały sterujące do serw  i tyle. 

ja też tak chce zrobić ,tyle ze na jednej płytce dwie połówki skrzydeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam jest raster w MPX ? między środkowymi pinami 2.54 ? Skrajne też są oddalone o 2.54 tylko centralnie ?

Z tego co widzę to są 4 kanały w środku a zasilanie na krańcowych. I chcesz takie dwa koło siebie i wyciągnięte na taśmę IDC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.