Skocz do zawartości

"Córki Przestworzy"


stema
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... A Panowie przypadkiem nie zdają sobie sprawy, że ta cała dyskusja niezależnie od argumentów jest co najmniej niestosowna? Panowie kijem Wisły nie zawrócą, a wychodzą z całym szacunkiem (I bardzo przepraszam) na głupków.

Było na początku o BOHATERSTWIE i PATRIOTYŹMIE naszych wspaniałych Kobiet? Było... I tego się trzymajmy. I myślę, że o tym warto popisać.

A.C.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola, hola. Kolega Stefan zaczął ciekawy temat a wyszła z tego g...no burza. Krzyczycie jak te feministki które czepiają się o byle g.... Zostawcie to i wracajcie do swoich modeli.

Stefan, przepraszam za kolegów. Twój post zawiera ciekawy film o mało znanej i ciekawej historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam sie ciesze , ze moja partnerka zyciowa jest KOBIETA pelna geba rozniaca sie ode mnie i wygladem i zachowaniem . Ciesze sie tez , ze nie chwyta mlotka w naszym domu. Nie , nie  ; mylicie sie : ja gotuje ( przewaznie ) , odkurzam ( czesciej ) , czesto piore i nawet te wyprane rzeczy rozwieszam ! Ja glownie tez podlewam kwiaty ( gyby ona to robila , to bysmy ich nie mieli ) . Wychodzi prawie  na to , ze to ja jestem jakis zniewiescialy w naszej rodzinie ( co by to nie znaczylo  :D  ) . Ciesze sie ze mam kobiete wygladajaca jak kobieta i zachowujaca sie jak kobieta i ze nie ciagnie ja w "feminizmy" i jakies tam dyrdymaly o rownosci plci ( gdyby tak bylo , musielibysmy byc chyba jakimis obojniakami ) . U nas w rodzinie nie ma klasycznego przywodcy stada ( oficjalnie ;) ) , a wiekszosc decyzji dotyczacych naszego wspolnego zycia i zwiazanych z nim problemow rozwiazujemy RAZEM ( choc w sytuacjach krytycznych czesciej JA podejmuje decyzje  , bo jakos szybciej potrafie to zrobic ) .Gdy jednak wysiadzie jej akumulator , zglasza sie z tym do mnie , a jak mi odpadnie guzik w spodniach , to ja ide do niej ( dletego , ze nie wiem gdzie igly trzyma  :D ) . Jest za to kobieta nowoczesna , wyksztalcona i ambitna . Nie mam do niej pretensji , ze nie wie co to jest klucz nastawny i nie potrafi zmienic detki w rowerze. Mam natomiast do siebie , kiedy ja tego nie potrafie ....

 Chce zeby tak u nas w rodzinie pozostalo. Nie chcialbym , by moje dzieci wychowywaly sie w rodzinie gdzie sa rodzice rozniacy sie miedzy soba tylko dlugoscia wlosow ( i to nie zawsze ) i tym co mamy miedzy nogami. I nie mam nic przeciw kobietom kierowcom autobusow czy paniom pilotkom. Choc juz panie hydrauliczki i murarki ( sa tez takowe )  maja najczesciej troszke zaburzona genetyke ( prosze nie krzyczec ; to widac TZW golym okiem !!! ) . Ale tak jak istnieja TZW babochlopy mamy tez przeciez ich meskie (  ;)  ) odbicie. Chlopakow fryzjerow i stewardow i baletmistrzy . I dopoki oni nikomu krzywdy nie robia i dobrze wykonuja swoja robote niech tak pozostanie. A kto z kim spi i w jakich konfiguracjach ? Nic mi do tego .Ich zycie ich wybory.

 

P.S. Ciesze sie tez , ze czlonkowie Van Halen i Slayera sa w 100 % facetami i w ramach jakiejs tam  poprawnosci nie wstawiono tam po 2 kobiet dla rownowagi .......

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dogadaliśmy się ;)

 

Amen. :)

 

 

Miałem kolegę który zawsze chciał zajmować się szyciem ciuchów, modą itd. Jedyne wsparcie od rodziców jakie otrzymał to teksty podważające jego orientację seksualną.

No bo ubrankami, to tylko dziewczynki mogą się interesować, nie?

 

W sumie to smutne i zbyt dobrze o rodzicach nie swiadczy. Cale szczescie, ze to chyba nie jest zjawiskiem powszechnym. Inaczej nie mielibysmy na swiecie tylu zdolnych projektantow mody i owocow ich tworczosci. A jakby sie lepiej przyjrzec, to wlasnie tacy ludzie przyczyniaja sie do tego, by nasze kobiety wygladaly elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen. :)

 

 

 

W sumie to smutne i zbyt dobrze o rodzicach nie swiadczy. Cale szczescie, ze to chyba nie jest zjawiskiem powszechnym. Inaczej nie mielibysmy na swiecie tylu zdolnych projektantow mody i owocow ich tworczosci. A jakby sie lepiej przyjrzec, to wlasnie tacy ludzie przyczyniaja sie do tego, by nasze kobiety wygladaly elegancko.

 

 Alez oczywiscie Jarek ; calkowita racja . Po pierwsze , ze "odciaganie" chlopaka od lalek raczej niewiele da , a mozna mu tym jeszcze wieksza krzywde wyrzadzic ( lub doprowadzic do roznych depresji , a nawet mysli samobojczych ). Tak juz ten swiat jest ustawioiny , ze ok 5% z nas bawi sie "odwrotnie" i nie ma co tego zmnieniac. Te 5% nie stanowi ZADNEGO problemu dla dalszego rozwoju ludzkosci , wiec nie nalezy sie tym przejmowac. Szczerze mowiac w samolocie wole byc ZAWSZE obslugiwany przez stewarda jak stewardesse. Chlopaki wkladaja 150 %  swojego serca w prace , z paniami roznie to bywa ...     Popatrzec wole jednak zdecydowanie na stewardessy  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Alez oczywiscie Jarek ; calkowita racja . Po pierwsze , ze "odciaganie" chlopaka od lalek raczej niewiele da , a mozna mu tym jeszcze wieksza krzywde wyrzadzic ( lub doprowadzic do roznych depresji , a nawet mysli samobojczych ). Tak juz ten swiat jest ustawioiny , ze ok 5% z nas bawi sie "odwrotnie" i nie ma co tego zmnieniac. Te 5% nie stanowi ZADNEGO problemu dla dalszego rozwoju ludzkosci , wiec nie nalezy sie tym przejmowac. Szczerze mowiac w samolocie wole byc ZAWSZE obslugiwany przez stewarda jak stewardesse. Chlopaki wkladaja 150 %  swojego serca w prace , z paniami roznie to bywa ...     Popatrzec wole jednak zdecydowanie na stewardessy  :D

 

Jesli masz na mysli to, co ja mysle, ze masz na mysli, to przyznam szczerze, ze podczas pisania wczesniejszego posta nie przyszlo mi to nawet do glowy, gdyz bardziej odnioslem sie do samego zawodu, a nie orientacji ludzi uprawiajacych ten zawod. A akurat do zawodu projektanta mody trzeba miec duzo wyobrazni i pewne predyspozycje plastyczne. A jesli kto takowe posiada, powinno to byc raczej powodem do uznania, bez wzgledu na jego taka lub inna orientacje. A ze pewnym predyspozycjom plastycznym nie musi automatycznie towarzyszyc odmienna orientacja, istnieje na to wiele dowodow - ot, chocby Karl Lagerfeld. A jesli nawet w pewnych przypadkach jest inaczej, nie musi to zaraz stawac sie centralnym punktem zainteresowania publicznego dana osoba, chyba, ze owa orientacja poruszalaby sie w kierunkach przekraczajacych granice legalnosci, ze tak powiem.

 

Troche skomplikowanie to ujalem, ale mysle, ze nie okaze sie zbyt niezrozumiale.

Ale chyba o "corkach" mialo byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli masz na mysli to, co ja mysle, ze masz na mysli, to przyznam szczerze, ze podczas pisania wczesniejszego posta nie przyszlo mi to nawet do glowy, gdyz bardziej odnioslem sie do samego zawodu, a nie orientacji ludzi uprawiajacych ten zawod. A akurat do zawodu projektanta mody trzeba miec duzo wyobrazni i pewne predyspozycje plastyczne. A jesli kto takowe posiada, powinno to byc raczej powodem do uznania, bez wzgledu na jego taka lub inna orientacje. A ze pewnym predyspozycjom plastycznym nie musi automatycznie towarzyszyc odmienna orientacja, istnieje na to wiele dowodow - ot, chocby Karl Lagerfeld. A jesli nawet w pewnych przypadkach jest inaczej, nie musi to zaraz stawac sie centralnym punktem zainteresowania publicznego dana osoba, chyba, ze owa orientacja poruszalaby sie w kierunkach przekraczajacych granice legalnosci, ze tak powiem.

 

Troche skomplikowanie to ujalem, ale mysle, ze nie okaze sie zbyt niezrozumiale.

Ale chyba o "corkach" mialo byc...

Nawet w TYM przypadku jest inaczej : Openly gay designer Karl Lagerfeld has worked for Chanel, Fendi, Chloe, and many more of the top names in fashion. 

 

https://www.ranker.com/list/greatest-gay-icons-in-fashion/celebrity-lists

https://www.queerty.com/the-15-greatest-gay-designers-20150213

 

 

 

Jarek ; nie oszukujmy sie i nie wstydzmy , czy nie bojmy ( niech kazdy wybierze co chce ) sie o tym pisac. Sa zawody gdzie osoby o odmiennej orientacjii doskonale sie odnajduja i bardzo dobrze ! Nie bojmy sie tez napisac , ze jak chlopcy za mlodu skakali z kolezankami w gume , zamiast bawic sie wojne , to w wiekszosci zostali fryzjerami i projektantami mody ( to tylko tak uproscilem ) , bo TAJK JEST !  Dla tych osob ( a znam wiele z tego srodowiska , kilka nawet BARDZO dobrze) smieszne jest , ze heterycy sa tacy ostrozni i wrecz boja sie poruszac tematow z nimi zwiazanych . Oni wlasnie walcza o to , aby byc w pelni zaakceptowanymi obywatelami , a to co najbardziej im szkodzi to wlasnie szeptanie o "tym" po katach . 

 

P.S. I na tym KONCZYMY bo troszke sie odsunelismy od tematu ........

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Openly gay designer Karl Lagerfeld...

To chyba nie jest do konca takie pewne, bo jak dotad same pogloski. Ale nie moja sprawa.

 

 

Jarek ; nie oszukujmy sie i nie wstydzmy...

Akurat ja z tym najmniejszego problemu nie mam. Jeden z moich znajomych, kolega ze szkolnej lawy (doslownie, nie w przenosni), juz w mlodosci przedkladal, jak to napisales, skakanie z dziewczynami w gume, a terez jest jednym z najbardziej znanych choreografow w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest do konca takie pewne, bo jak dotad same pogloski. Ale nie moja sprawa.

 

 

Akurat ja z tym najmniejszego problemu nie mam. Jeden z moich znajomych, kolega ze szkolnej lawy (doslownie, nie w przenosni), juz w mlodosci przedkladal, jak to napisales, skakanie z dziewczynami w gume, a terez jest jednym z najbardziej znanych choreografow w Polsce.

 

 No to mojemu tak nie poszlo :( . On wlasnie nie skakal , tylko szlajal sie nami za mlodu i jest dzisiaj NIKIM ( jak to sam mowi )  :) . Jest za to pelnym pogody gosciem z NIESAMOWITYM poczuciem humoru.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba kojarzycie zdjęcie (chyba najlepsze) jak pani zaczepia hol do szybowca Diana ?

I co ? Daje radę podpiąć i dostarcza tyle wrażeń  ! Jak najbardziej na właściwym miejscu ta pani.....i fotograf.

A ja bym tą Dianę poprosił abyśmy mogli ocenić linię ( szybowca oczywiście ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotografia znana i bardzo korzystnie skomentowana przez "szowinistyczne świnie " w tzw. świecie. Szkoda, że wiemy tylko jak wygląda SZD Diana a pani nie . Ja dałbym się podpiąć i zaholować gdzieby zechciała byle razem.

Po takim serwisie do przelotu namawiać nie trzeba... ;)
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.