Skocz do zawartości

CC3D zwiera USB?


japko95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam dziwny problem z CC3D w quadro. Copter jeszcze nie latał zrobiłem mu jedynie podstawową konfigurację kontrolera zgodnie z instrukcją po czym rozłączyłem się z LibrePilotem. Później chciałem dokończyć konfigurację, podłączyłem CC3D do komputera po USB i dupa blada, w CC3D diody LED załączają się tylko na ułamek sekundy po czym gasną. W komputerze momentalnie przestaje działać gniazdo USB (mam kabel z wbudowaną diodą LED która momentalnie gaśnie - widać że USB przestaje działać) i wszystkie urządzenia podłączone do innych portów USB przestają działać. Dopiero reset komputera przywraca działanie portów USB, ale z CC3D i tak nie da się połączyć. Mam nadzieję, że dość przejrzyście to opisałem. Czy ktoś miał kiedyś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wpadło Ci coś do wtyczki usb kabla, którym podłączasz urządzenie do komputera?

 

Usb może zostać też wyłączone, bo urządzenie przekracza dopuszczalny pobór prądu.

Możesz spróbować odłączyć wszystko od płytki kontrolera i wtedy sprawdzić. Regulatory mogą pobierać zasilanie z kontrolera i jego usb przypadkiem.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę obejrzałem pod lupą na oko wyglada ok, przedmuchałem ją jeszcze no i problem dalej występuje. Zapomniałem dodać że wcześniej wykonywałem próby zarówno z jak i bez podłączonych regli. Wydaje mi się że gdzieś w CC3D jest jakieś zwarcie, które powoduje zadziałanie zabezpieczeń w kompie które odłączają USB. Jak podłączę samą baterię to słychać pikanie regli zasilanych z PDB, ale w CC3D już się nic nie świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płytce CC3D jest regulator z 5v na 3.3v podejrzewam z twojego opisu że na 99% dostał zwarcia. Pozostaje go zlokalizować i wymienić. Dalsze podłączanie modułu pod 5v może spowodować przebicie układu i kontroler będzie bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.