Skocz do zawartości

FrSky Horus X10S-problem po uaktualnieniu firmware.


Mariusz K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie,


Od kilkunastu dni byłem szczęśliwym posiadaczem nadajnika FrSky Horus X10S. Zachciało mi się przeprowadzenia uaktualnienia firmware. Bałem się "wchodzenia" w Open TX, więc na początek postanowiłem uaktualnić firmware. Ze strony FrSky pobrałem odpowiednie (albo niewłaściwe) pliki, skopiowałem je na kartę pamięci do folderu FIRMWARE i przystąpiłem do "flashowania".


Karta pamięci była w komputerze. Po skopiowaniu plików włożyłem ją do nadajnika.


Procedurę tę zainicjowałem wciskając jednocześnie przycisk włącznika nadajnika i tzw. ENTER-po prawej str. (zgodnie z instrukcją). Proces niby zakończył się sukcesem, jak widać na dołączonej fotografii, ale potem zaczęły się problemy.


Po wyłączeniu i ponownym włączeniu nadajnika pojawił się kolejny napis: "Component IXJT Updating... This will take a few seconds" (tak, jak na drugiej fotografii).


Czekałem, czekałem i... nie doczekałem się. Musiałem rozkręcić nadajnik i wyciągnąć wtyczkę od akumulatora, bo nadajnik nie chciał się wyłączyć. Po ponownym włączeniu znowu pojawił się ten sam napis i znowu musiałem wyciągnąć wtyczkę od akumulatora.


Po podłączeniu nadajnika do komputera ten w ogóle go "nie widzi".


Błagam pomóżcie, co robić w tej sytuacji? Czy załatwiłem sobie do reszty nadajnik? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.


Pozdrawiam Was serdecznie i z niecierpliwością czekam na wyrok.


Mariusz Kasprzak


 


post-5381-0-16544500-1518911229_thumb.jpgpost-5381-0-32062100-1518911268_thumb.jpg


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzień dobry,

Bardzo dziękuję Ci Kolego za błyskawiczną odpowiedź.

Na różne sposoby wgrywałem firmware na kartę SD i zawsze z tym samym skutkiem. Dodatkowym problemem, o którym wcześniej pisałem jest to, że po aktualizacji (flashowaniu) mój komputer przestał "widzieć" nadajnik.

Boję się, że padło mi złącze USB. Inny Kolega z 77Hobby forum podał mi sposób wyjścia z tego problemu ale do tego potrzebna jest komunikacja nadajnika z komputerem. No i koło się zamyka.

Przed aktualizacją normalnie mój komputer widział wszystkie dyski w nadajniku (nawet zrobiłem kopię wszystkich folderów), a teraz słychać tylko charakterystyczne piknięcie w komputerze (tak, jak przy podłączaniu np. pendrive) i na tym koniec.

Może jest jakiś sposób na przywrócenie ustawień fabrycznych np. po wciśnięciu kombinacji jakichś przycisków, tylko ja nic o tym nie wiem.

Po wielu próbach znalazłem sposób na wyłączenie nadajnika bez rozkręcania aparatury i wyciągania wtyczki od akumulatora. Trzeba dłużej przytrzymać wciśnięty włącznik (około 15 sekund) i nadajnik się wyłącza.

Niestety po włączeniu wyświetla się ponownie napis: "Component IXJT Updating... This will take a few seconds". Po wyciągnięciu z nadajnika karty SD w folderze FIRMWARE nie ma już pliku: X10_mode2_NEU_1203_frtx.bin.

Jest tyko: X 10 Bootload 1219.dfu.

Aby ponowne flashowanie zakończyło się sukcesem muszę ponownie wkleić plik X10_mode2_NEU_1203_frtx.bin do folderu FIRMWARE. Flashuję, operacja kończy się sukcesem. Wyłączam na chwilę nadajnik, po czym włączam ponownie

i............ po raz kolejny pojawia się napis: "Component IXJT Updating... This will take a few seconds". I tak w kółko.

Pozdrawiam serdecznie i mimo wszystko proszę o jakąkolwiek dalszą pomoc w tej sprawie.

Mariusz Kasprzak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie miałeś oprogramowanie w nadajniku EU , Non EU a jakie teraz wgrywasz. Może czegoś jednak brakuje na karcie.

Na forum jest już chyba kilku użytkowników tego radyjka więc może coś podpowiedzą.

Może warto spróbować na jakiejś starszej wersji oprogramowania. Może też jest jakaś różnica pomiędzy X10 a X10S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.