Skocz do zawartości

Moja najlepsza maszyna w modelarni


Francka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Obecnie drukuje jakąś figurkę, syn chciał jakąś postać.

Każda część ciała osobno, no i jak na razie robi wrażenie, wszystko jest w miarę ładne ale....

Do dziwnych kształtów robi jakies rusztowania i to chyba będzie do odcięcia.

Natomiast ręce mają otwory na wypusty, i te otwory też są zalane , rzadko ale jednak otworów nie ma , skąpe wypełnienie otworów usunąłem małym frezem , więc drukarka robi ładne elementy ale robi też skromne wypełnienia w miejscach gdzie wypełnienia byc nie powinno.

Masz włączone podpory na repeter- host

 

post-7945-0-63088500-1542485707_thumb.png

 

Niektóre elementy wiszące w powietrzu tego wymagają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone podpory na repeter- host

 

attachicon.gifsnipaste_20181117_211411.png

 

Niektóre elementy wiszące w powietrzu tego wymagają

 

O ile mi wiadomo Wiesiek używa Slic3ra. 

 

I owszem te rusztowania to inaczej support - podpory. Bez tego drukarka nie będzie w stanie wydrukować w powietrzu z jakąkolwiek jakością.

 

Wiesiek - jeszcze jedno. Jak robisz jakieś wydruki i coś poszło nie tak - to po prostu wrzuć na forum. Będzie łatwiej doradzić co jest nie tak i co trzeba poprawić. Inaczej to trochę wróżenie z fusów a Twoje opisy (z braku odpowiedniego nazewnictwa drukarkowego) czasami mogą mylnie sugerować złe rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno mi ciśnienie podskoczyło drukując element ze zdjęcia, z 4 podejścia robiłem.

Tak już rozumiem że cos co jest w powietrzu musi byc robione na rusztowaniu, ale coś co jest w powietrzu , coś w rodzaju kuli na samym początku przylega do blatu może na 1mm kwadratowym po czym robi sie coraz szersze ale ciągle dotyka blatu na tak małej powierzchni , do reszty konstrukcji jeszcze nie dotyka i nim zostanie zlane z resztą elementu odrywa się od blatu i po wydruku.

Z 4 razy tak mi sie zrobiło, w końcu zaznaczyłem gdzie owa kulka jest robiona na blacie i w tym miejscu przesmarowałem blat klejem polimerowym :), i poszło , już się nie odklejało a klej dałem na małej niezbędnej powierzchni więc nie było problemu z oderwaniem gotowego wydruku.

Kurcze  przerasta mnie ta technologia, ale jak są jakiekolwiek efekty to i chęci sa do próbowania , eksperymentowania i ogólnie nauki co jest co , i z czym sie to je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program Franciszka jest płatny , a ja mam kilka projektów nieskończonych które wciągną ładnych kilka złotych  , więc na zakup programu na razie sie nie skuszę :(.

Używam Slic3r .

Jak na razie jestem zadowolony,wczoraj zrobiłem figurkę dziecku , dziś na próbę zrobiłem to zawias to dźwignię , tak na próbę zobaczyć jak to będzie, i nie jest źle, pewnie może byc lepiej ale i tak jest nieźle :), wydrukowane części nadają sie do użytku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dużo błędów cos z osią z ,masz dziury o błędy początku linii widać to wyraźnie na tym srebrnym

 

Wysłane z mojego K6000 Pro przy użyciu Tapatalka

Srebrny był robiony na Aurora A5 czerwony na Anet A6 dlatego różnica .

Ty widzisz dziury ja babelki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dalszy ciąg drukowanego steru kierunku do szybowca SZD 51 Junior skala 1:3,5 po wydrukowaniu został sklejony i szpachlowany,

post-7945-0-21512600-1544727750_thumb.jpg

 

Dalej malowanie polerowanie 

post-7945-0-04921300-1544727794_thumb.jpg

 

I przygotowanie do robienia formy

post-7945-0-91438900-1544727844_thumb.jpg

 

w sobotę robimy formę  i zobaczymy co wyjdzie i czy warto drukować model , żeby robić formy .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie!

 

I to jest chyba jedno z najlepszych zastosowań drukarek 3D. Ostatnio dla kolegi też drukowałem duże kopyto :) Może kiedyś pochwali się jak skończy finalny model.

Oczywiście trzeba wykończyć powierzchnię po druku - ale technika ma potencjał. Na RCnetwork.de są agenci, którzy drukują formy negatywowe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.