Skocz do zawartości

Okolice Krakowa


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

-Lotnisko Pobiednik Wielki, oczywiście bez gumicuku czy innego sposobu nabrania wysokości niema co jechac.

-"Śmietnik" stare Krakowskie szybowisko w Pychowicach.

-Stradomka, jadąc do Bochni z Krakowa po prawej stronie.

-Bronowicka polana (opis dojazdu w temacie Zimowe latanie w Krakowie) (hol potrzebny)

-teren MLP (hol pasuje miec choc na upartego z tych malych pagórków mozna coś porzucać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie mogę znaleźć ale na forum swego czasu ktoś opisywał miejsce dobre do latania szybowcami, w okolicy, a praktycznie na-"Osadniku" widocznym na zdjęciu. Jest to spore wzniesienie więc myślę że jakoś dobre miejsce sie znajdzie :) .

chrzanwiq3.jpg

w881.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

Ponieważ ostatnio rzadko wieje z południowego zachodu lub zachodu więc na Stradomce nie mogłem latać.

Postanowiłem znaleźć zbocze wystawione na północ lub wschód.

Wyszukałem na mapie trzy miejsca w Dolinkach Podkrakowskich przy których układ poziomic dawał nadzieję na polatanie przy wietrze z północy lub wschodu.

Po objechaniu tylko jedno rokuje pozytywnie - Słoneczne Skały (między Jerzmanowicami i Szklarami). N50°12'23,8" E19°43'42,1"

 

Jest szansa, że przy północnym wietrze da się polatać, ale mam wątpliwości co do ukształtowania terenu. Jest to zbocze nad dolinką a za kilkaset metrów jest następna górka. I tu mam pytanie do doświadczonych Kolegów - czy w takim układzie zbocze będzie "pracować" czy też wiatr przejdzie górą?

 

Przy okazji mam pytanie do Krzyśka (bigkris) - przy jakim kierunku wiatru można polatać szybowcem na zboczu w Nowej Górze?

 

Czy ktoś ma sprawdzone miejsce w promieniu do 50km od Krakowa gdzie można polatać przy wiatrach od północy do wschodu?

 

Pozdrawiam,

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucze kierunek zachód pustynia Błędowska. Piękny żagielek a często termika.

 

Byłem dzisiaj. Wiatr wiał dosyć fajnie z zachodu. Niestety czasami ucichał i wtedy trzeba było lądować - termiki nie udało mi się złapać. Można było kilka minut się utrzymać na żaglu. Jak przycichał [wiatr] to niestety lądowanie w tym miejscu jest niezbyt wygodne.

 

Minusy tego miejsca:

1.

Kamieniste podłoże. Praktycznie nie ma miejsca bez kamieni - przywaliłem dziobem w jeden przy lądowaniu. Na szczęście tylko wgniotła się balsa. Do naprawienia w parę minut.

2.

Ludzie - w niedzielę i pewnie w sobotę też okolica wieży obserwacyjnej obstawiona jest samochodami i ludźmi stojącymi nad zboczem i podziwiającymi tzw. pustynię. W związku z tym trudno wylądować, żeby nie uszkodzić człowieka lub modelu. Podejście pod wiatr praktycznie niemożliwe i trzeba lądować od nawietrznej. A góra kamienista!

 

Poza tym bardzo fajnie. Pewnie w tygodniu jest tam pusto i można bardziej poszaleć. Ale kto w tygodniu ma czas :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.