Skocz do zawartości

Mam trochę gratów i co z tym zrobić


JOKER 2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie model motoszybowca VOLENTEX o rozpiętości 2 metrów .
Ze starych zapasów posiadam ;

post-12379-0-93178500-1519560183_thumb.jpg

I tak po kolei ;
Gogle na telefon Samsung galaxy
Odbiornik dedykowany do tego telefonu
Kamerka RunCom firmy sony
Nadajnik sygnału po stronie modelu
Odbiornik FrSky S8R z pełną stabilizacją modelu .

I teraz pytanie co jeszcze warto dokupić żeby mieć pełną " radoche " .
Chcę sobie spokojnie polatać , może mi się to spodoba .

Joker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Właściwie to już wszystko w kwestii wizji fpv. Do dalszych lotów co najwyżej lepsze anteny bo to co masz to tylko do ok 200 - 500m max. Jeżeli samolot ma sam latać ewentualnie wrócić do punktu startu to już nie są tematy fpv tylko autopilota: odpowiedni kontroler, firmware inav, jakieś OSD (nowsze kontrolery mają już czasem wbudowane), miernik prądu tez potrafi być wbudowany, no i GPS. Ale bez tego całego sprzętu tez można sobie latać. Tylko nie za daleko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze zamontować OSD, czyli wyświetlanie różnych danych na transmitowanym obrazie. Można pan-tilt, czyli serwa do ruszania kamerą. Można gimbal, czyli stabilizację kamery. Przełączanie obrazu z kilku kamer... Możliwości jest sporo. 

 

Ale na początek radzę sprawdzić, czy na pewno gogle to dobra opcja. Sporo osób woli monitor/telefon bez mocowania do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Kupiłem z ciekawości. Do latania samolotami używam starych dobrych VRD2. W tych oglądam latanie dronami bo w VRD2 jest za duży obraz i kręci mi się głowie. Obraz w tych EV100 jest mały jak na gogle do fpv - jak oglądanie tv 40" z odległości 5-6m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupiłem taki stabilizator lotu ;

post-12379-0-87630300-1519857709.jpg
 
Przeczytałem instrukcje i myślę że na moje potrzeby wystarczy .
Znalazłem w instrukcji rysunek z opisem podłączenia Modułu OSD ;

post-12379-0-15059000-1519858059_thumb.jpg
 
Mam pytanie jaki moduł najlepiej użyć i gdzie ( co by finansowo nie doprowadził do bankructwa ) można go kupić .
 
Posiadam też odbiornik FrSki S8R ;

post-12379-0-86772600-1519858775_thumb.jpg
 
I tu mam pytanie do bardziej zorientowanych kolegów . Czy do tego odbiornika można podłączyć moduł OSD .
 
Joker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego

https://www.aliexpress.com/item/FEIYU-Hornet-OSD-w-Current-Sensor-FY-OSD/660325224.html

 

Cena jednak powala.

 

Tu masz troche informacji

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=6393

 

chociaż też nie za wiele.

 

Uważam jednak, że popełniłeś błąd co najmniej finansowy. :(

 

 

Wybrałeś sobie autopilota który w Polsce ma zbyt mało użytkowników i będzie bardzo trudno uzyskać pomoc w razie problemów w konfiguracji. Oprócz tego ceny dodatków powalają z nóg.

 

Proponuję pozbyć się tego ustrojstwa i zakupić najbardziej pospolite autopiloty dostępne na rynku. Dodatkowy atut tych autopilotów to cena. Za komplet zapłacisz tyle co za tego gołego FY-31ap.

 

Do wyboru masz:

1. INAV

2. Ardupilot

3. zbig - pitlab

 

Kolejność nieprzypadkowa, cenowo od najmniejszej do największej.

 

Dodatkowo ze względu na ilość użytkowników tych systemów będziesz miał wsparcie w formie pomocy forumowej w przypadku problemów z konfiguracją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę taniej:

http://www.goodluckbuy.com/hornet-osd-flight-stabilization-system-compatible-with-fy-31ap-gps.html

 

Ale zgadzam się z Markiem - ten FY31 jest OK jeżeli chcesz używać tylko stabilizatora... Ale do tego wystarczy też najzwyklejszy CC3D za 50zł...

Wszystko ciut bardziej zaawansowane (autopilot, GPS, OSD) to jakaś pomyłka w przypadku tego FY31 - tzn z punktu widzenia producenta spoko - bo można kosić klienta na nieprzyzwoicie wysoką kwotę za coś co kosztuje w produkcji znikomy ułamek.  Przerabiałem podobną sprawę jak koledze drukowałem wtyczkę do modułu performance do Subaru - kabelek do czujnika oleju (bez czujnika - sam przewód + dedykowana wtyczka) kosztuje - 100zł za 1m odcinek (SIC!) to samo dotyczy wtyczki ładowania Futaby...

 

 

EDIT: 

Tutaj piszą, że ktoś podłączył Remzibi OSD zamiast Hornet OSD:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=127896#p127896 czyli możliwe, że FY31 nadaje po ludzku w Mavlinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja zawracam że tak rzeknę " głowę " .

Patrząc na to na spokojnie , stabilizator przyda się przy oblatywaniu naszych styropianowych " gigantów " inwestycja nie będzie więc chybiona .

Pozostaje kwestia polatania z kamerką . Motoszybowiec gotowy , oczywiście napęd kompletny . Sterowanie FrSky Taranis-EX9E .

Następnie kamerki sony płytkowe oraz wydrukowany w 3D gimbal  , Nadajnik sygnału TS-351 .

Po stronie odbiorczej Gogle z telefonem ( tylko do okularów ) . monitor 8 cali do podglądu przy nadajniku , monitor do podglądu 12 cali ( rezerwa ) , monitory z odbiornikami i zasilaniem .

A teraz najważniejsze , czego mi brakuje w modelu , Wiem że prawie wszystkiego .

Poproszę o pomoc w doborze poszczególnych komponentów .

Zależy mi na cenie , nie to że jestem skąpy , ale trochę powinno zostać na kropelkę rumu .

 

Joker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu nie ma co doradzać bo to co masz to wystarczy do poparzenia z góry. Do latania na dalekie odległości to jeszcze dużo brakuje ale do obejrzenia okolicy w promieniu 500 m spokojnie wystarczy. Obawiam się tylko ze odbiornik przez smyrfona będzie miał bardzo duże opóźnienia i nie będzie się nadawał do bezpośredniego pilotażu - raczej podglądu jak to wygląda z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.