Skocz do zawartości

Zdjęcie

Napęd pull-pull w modelach halowych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacekecaj

Jacekecaj
  • Modelarz
  • 170 postów
  • SkądSmólnik/Włocławek
  • Imię:Jacek

Napisano 01 marzec 2018 - 21:42

Witam.

Właśnie kończę budowę modelu Breeze Pro.

Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić prawidłowe mocowanie linek do orczyków serw oraz dźwigni sterów w modelach halowych.

Mam wprawdzie instrukcję, ale jak dla mnie jest mało czytelna (jakość druku, mało szczegółów).

• 0

#2 sp350D

sp350D
  • Modelarz
  • 75 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Sławek

Napisano 02 marzec 2018 - 22:50

Witam.
Właśnie kończę budowę modelu Breeze Pro.
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić prawidłowe mocowanie linek do orczyków serw oraz dźwigni sterów w modelach halowych.
Mam wprawdzie instrukcję, ale jak dla mnie jest mało czytelna (jakość druku, mało szczegółów).

W modelach zawodniczych lekkich wierci się otwór w wychodzącym z serwa trzpieniu. Do otworu wkleja pręt węglowy. Zamiast linek popychacze z węgla 0,5 podparte co kilka cm.żeby się nie wyginały. W powierzchnie sterowe też wkleja się pręty węglowe zamiast dźwigni. Wszystko łączy się na rurki termokurczliwe. Wychodzi lekko i bez luzów. Pull-Pull to nie jest ale skuteczne i dość proste w realizacji. Jutro i w niedzielę są w Warszawie zawody F3P. Zrobię parę fotek jak to robią "miszczowie".

[edit]

Tu jest napęd pull-pull - trochę trudno utrzymać naprężenie linek.

IMG_0861 pusch-pull.jpg

Dalej zawiasy z "termówek" dodatkowo oprócz obkurczenia trzeba dać trochę CA.

IMG_0849 zawias.jpg

IMG_0850 zawias.jpg

Mocowanie popychacza...

IMG_0851 bowden.jpg

Mikro snapy kulowe.

IMG_0853 popychacz.jpg

A tu zawias steru kierunku.

IMG_0855zawias.jpg

Modele z depronu krytego mylarem mają wagę o.k. 80g, węglowe 32-64g przy rozpiętości 80 -100cm.

• 0

#3 dimmus

dimmus
  • Modelarz
  • 419 postów
  • SkądŁącznik
  • Imię:Piotrek

Napisano 26 kwiecień 2018 - 08:32

Super rozwiązanie, na termokurczki bym nie wpadł. Rurki są obkurczane? I jeszcze pytanie co to za snapy? Też jakiś parent do wykonania w domu, czy "kupne"?

• 0

#4 sp350D

sp350D
  • Modelarz
  • 75 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Sławek

Napisano 26 kwiecień 2018 - 20:36

Snapy najmniejsze kulowe, od małych helikopterów są o.k. ale muszą być lekkie i precyzyjne.

• 0

#5 Boogie

Boogie
  • Modelarz
  • 249 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Krzysiek

Napisano 26 kwiecień 2018 - 22:50

Snapy w halówkach do aeromusicalu to snapy od helikopterów klasy 250, natomiast te w modelach F3P to sprzęt od śmigłowców solo firmy nine eagles.

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych