Skocz do zawartości

RWD 5-bis


safari28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako że na forum obfituje ten temat postanowiłem i ja spróbować.

Mając w graciarni odbiornik AR6400LBL z drobnicą chciałbym go gdzieś upchać i szczęśliwie wykorzystać :ph34r:

 

Założenia

rozpiętość 55cm

waga ??

konstrukcja balsa +śladowe ilości sklejki

krycie tradycyjnie japonka 12g

 

Wyposarzenie

 

odb zintegrowane serva liniowe regulator 3a

silnik 5g

lotki 1x serwo 2g.

 

Model pod względem wykonania w tej skal będzie bardzo trudny ale co tam lubie wyzwania poza tym w długie wieczory trzeba czymś się zająć :P

 

Może przy odrobinie szczęścia cuś się da z tego ulepić na razie tyle wyszło.

 

flaczki

 

post-5993-0-64004800-1520273507_thumb.jpg

 

najbardziej boję się lutowania serwo odbiornik ze względu na firmową specyficzną wtyczke muszę to zrobić

i trochę tego co posklejałem

 

post-5993-0-89406900-1520273703_thumb.jpg

 

            post-5993-0-20807300-1520273709_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wreszcie w temacie mikro zaczyna się coś dziać. Faktycznie model w tej skali nie jest łatwy ale decyzję 

podjąłeś i model trzeba zbudować.

Znalazłem chyba taki odbiornik https://pl.aliexpress.com/item/AR6400LBL-6Ch-Ultra-Micro-Receiver-BL-ESC-SPMAR6400LBL-FOR-RC-AIRPLANE/32433621766.html

Czy to co masz to odzysk z jakiegoś modelu. Z jakim nadajnikiem to działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie w temacie mikro zaczyna się coś dziać. Faktycznie model w tej skali nie jest łatwy ale decyzję 

podjąłeś i model trzeba zbudować.

Znalazłem chyba taki odbiornik https://pl.aliexpress.com/item/AR6400LBL-6Ch-Ultra-Micro-Receiver-BL-ESC-SPMAR6400LBL-FOR-RC-AIRPLANE/32433621766.html

Czy to co masz to odzysk z jakiegoś modelu. Z jakim nadajnikiem to działa.

To jest dokładnie ten odbiornik w systemie DSM2 dedykowany do modeli eflite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, jak postępy w pracach, ile waży Twoja konstrukcja. Wiem, że niełatwo się buduje takie maluchy. Małe OT w temacie. Zamówiłem małe serwa na 1S 1,7g i o dziwo bardzo szybko dotarły. Na fotce porównanie wielkości Fitec 0205 2,5g i serwka na 1S.

 

post-270-0-15937800-1520418166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Witam u mnie mały przestój konstrukcja to co powyżej to 6g całość z elektroniką 38g to już sporo. Andrzej nie miałem tych serw w czarnej obudowie ale na pewno będziesz z nich zadowolony to jest praktycznie to samo co moje.

Wracając do modelu to polutowałem elektronikę. Przylutowanie serwa to był prawdziwy koszmar. Niestety patrząc do instrukcji i lutując okazało się że serwo ani drgnie. Popełniłem okropnego babola z racji że tam nie było połączeń na odbiorniku tylko we wtyczce. Na szczęście udało się szczęśliwie z tego wybrnąć :)

Co do projektu mam wielkie obawy że motorek może być za słaby.Z modelem nie mogę przekroczyć pewnie 110-120g.

Na tym etapie musiałem wszystko zamocować już w modelu

 

 

post-5993-0-40601300-1520623051_thumb.jpg

 

   post-5993-0-23113400-1520623342_thumb.jpg

 

  i zamontowana elektronika

post-5993-0-43143800-1520623214_thumb.jpg

 

post-5993-0-09061200-1520623418_thumb.jpg

 

post-5993-0-35387400-1520623090_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, z zainteresowaniem śledzę postępy, choć pewnie niezbyt często cokolwiek napiszę, bo każdą wolną chwilę poświęcam teraz na "oranie w ESC", którego pierwszy prototyp testuje Andrzej (rajaner) w swoim M-33. Chcę dopieścić tego ESC i skończyć również aparaturę RC (także typu: zrób sam), bo w tym roku (w końcu) hajda w powietrze maluchami z własnej konstrukcji elektroniką :)  (w każdym bądź razie takie są plany  :rolleyes:  ). "Pomakietujesz" trochę tego Erwusia, czy tylko na lekkie latadełko się nastawiasz?

 

Cześć

32g na elektronikę, to chyba trochę dużo jak do takiego malucha. Ja przymierzam się do kpl elektroniki z aku poniżej 20g :). A serwa faktycznie takie jak Twoje , jedynie kolor inny. Np. taki odbiornik 8kan, waga 1g.

 

attachicon.gifHTB1BUwOQpXXXXabXFXXq6xXFXXXr.jpg

 

Jędrek, z taką elektroniką (serwa/odbiornik) to już możesz próbować zmajstrować prawdziwego malucha-orzeszka/elektryka RC o rozpiętości 33 cm (13 cali), np. takiego PWS-11 (Arno Diemera):

 

post-18069-0-28335100-1520705354.jpg

 

... plany PWS-11 (źródło: Outerzone): PWS_11-Peanut_Arno_Diemer_vec.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, z zainteresowaniem śledzę postępy, choć pewnie niezbyt często cokolwiek napiszę, bo każdą wolną chwilę poświęcam teraz na "oranie w ESC", którego pierwszy prototyp testuje Andrzej (rajaner) w swoim M-33. Chcę dopieścić tego ESC i skończyć również aparaturę RC (także typu: zrób sam), bo w tym roku (w końcu) hajda w powietrze maluchami z własnej konstrukcji elektroniką :)  (w każdym bądź razie takie są plany  :rolleyes:  ). "Pomakietujesz" trochę tego Erwusia, czy tylko na lekkie latadełko się nastawiasz?

 

 

Jędrek, z taką elektroniką (serwa/odbiornik) to już możesz próbować zmajstrować prawdziwego malucha-orzeszka/elektryka o rozpiętości 33 cm (13 cali), np. takiego PWS-11 (Arno Diemera):

 

attachicon.gifpws-11.jpg

 

... plany PWS-11 (źródło: Outerzone): attachicon.gifPWS_11-Peanut_Arno_Diemer_vec.pdf

Jerzy, no właśnie do takiej wielkości się przymierzam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jerzy, no właśnie do takiej wielkości się przymierzam :).

Andrzej z niecierpliwością czekam na relacje sam mam kiedyś w planach popełnienie takiego mikruska. Bardzo mnie podbudowuje  że temat cieszy się zainteresowaniem.Jesli chodzi o elektronikę to lipolek robi swoje 300mah waży z wtyczką ponad 16g docelowo miał być 180. Byłem niepocieszony wagą nawet rozmyślałem czy na tym motorku jest sens budować dalej jednak próby na śmigiełku 4,5x3 wypadły bardzo pomyślnie co mi przywróciło motywację do działania ;)

Ciepło na polu to i roboty spowolniły moje lepienie, jak na razie powstał statecznik waga niecałe 1g

 

post-5993-0-87073500-1520976067_thumb.jpg

 

 

Jerzy ja również  z wielkim zainteresowaniem śledzę twój projekt który na pewno zaowocuje niezłym orzeszkiem na pewno nic nie cieszy tak bardzo jak własnorecznie skonstruowana aparatura i cała reszta

ps

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, RWDuś zaczyna wspaniale się prezentować! Pewnie też większa motywacja do dalszej roboty jest, gdy patrząc na "kawał"  ;)  gotowego szkieletora, można sobie już wyobrazić końcowe kształty?

 

Witam

Rozumiem, że poziomy z pełnej balsy. Dorobiłem się wagi do maleństw i trochę poważyłem :).

 

serwo 1,7g

attachicon.gifP3140092.JPG

 

serwo Fitec 2,5g

attachicon.gifP3140102.JPG

 

napęd szczotkowy ze śmigłem z Gammodel

attachicon.gifP3140103.JPG

 

... mój najlżejszy zestaw z napędem o ciągu ok. 40g na chwilę obecną wygląda tak:

 

post-18069-0-26283500-1521140035_thumb.jpg

 

...i waży w całości (ok. 21 g):

 

post-18069-0-42834600-1521140120_thumb.jpg

 

Pewnie dałoby się z tym już coś małego sklecić, ale zamierzam jeszcze przy napędzie popracować - będzie inne śmigło, dzięki, czemu wzrośnie trochę ciąg (tak z 50 g powinien osiągnąć) i odchudzę zawieszenie przekładni, gdyż to było tylko do wstępnych testów - więc ze 2 gramy jeszcze ubędzie. Mam już upatrzone plany prostego, acz fajnie wyglądającego modelu malucha, który posłuży jako "platforma" do testowania samoróbkowej elektroniki RC. Na razie zdradzę, że będzie to piankolot (bo "stolarki" szkoda do takich eksperymentów  ;)  rzecz jasna) - dwupłat o rozpiętości 42 cm, czyli jeszcze nie mikrus, ale od czegoś zacząć trzeba.  :P  Pozostałe szczegóły niebawem w stosownym temacie.

 

PS Noo i zdradzę również, że regulator przy którym aktualnie pracuję (konkretnie piszę modyfikację programu do niego) będzie miał dodatkową funkcjonalność (o co prosili koledzy z forum), czyli DWA (a w zasadzie TRZY) w JEDNYM:

 

1/ regulator - ESC DC dla maluchów RC z napędem elektrycznym (mikromotorki szczotkowe)

oraz

2/ timer dla maluchów elektryków FF/CL: (mikromotorki szczotkowe - napęd np. do "orzeszków"  swobodnie latających, po to, żeby gumę zostawić już tam, gdzie jest jej właściwe miejsce, czyli w majtkach   :P   ),

a także

3/ timer dla elektryków C/L (dla dowolnych silników bezszczotkowych, przy wykorzystaniu dedykowanego do nich dodatkowego ESC)

B):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, miedź swoje waży! Andrzej, dla mnie to nie problem i pewnie będę je dostosowywał do konkretnych modeli. Również typowe wtyki z rastrem 2,54 mm są nieodpowiednie (stanowczo za ciężkie) dla mikrusów i trzeba stosować mikrozłącza z rastrem 1 mm (ostatecznie 1,27mm), albo kable (poza aku.) bezpośrednio lutować bez złącz.

 

PS Przykładowo - stosunek wagi mikrozłącza 3 pin żeńskiego z rastrem 1,27mm do podobnego z rastrem 2,54 mm (czyli takiego przy serwach) jest jak ok. 1 do 3-4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, miedź swoje waży! Andrzej, dla mnie to nie problem i pewnie będę je dostosowywał do konkretnych modeli. Również typowe wtyki z rastrem 2,54 mm są nieodpowiednie (stanowczo za ciężkie) dla mikrusów i trzeba stosować mikrozłącza z rastrem 1 mm (ostatecznie 1,27mm), albo kable (poza aku.) bezpośrednio lutować bez złącz.

 

PS Przykładowo - stosunek wagi mikrozłącza 3 pin żeńskiego z rastrem 1,27mm do podobnego z rastrem 2,54 mm (czyli takiego przy serwach) jest jak ok. 1 do 3-4.

Miedz albo nie miec , oto jest pytanie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.