Skocz do zawartości

Pakiet NiMh


max6404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Panowie proszę o poradę. Dotychczas wszystkie moje modele spalinowe (do 3kg wagi) były wyposażone w pakiety NiMh 4,8V (4 ogniwa 1,2V Sanyo Eneloop) pośrednio przez wyłącznik do odbiornika. Nigdy nie miałem problemów przy takim zasilaniu. Aktualnie skończyłem nowy projekt Citabri do , którego zakupiłem pakiet NiMh 6V (5 cel 1,2V) 2000mAh.

 

1.Czy powinienem teraz zastosować stabilizator BEC? Odbiornik Graupner Hott spokojnie wytrzyma takie napięcie ale jak to się ma do serw (np Hitec 85MG, Tower Pro 995)?  Napięcie zasilania serw to max 6V więc tak na granicy... 

 

2. Jakich używacie pakietów do swoich modeli z silnikami żarowymi tak do 2 m rozpiętości i wadze do 3000g ? 

 

3.Z nieco innej beczki - Jakie powinienem ustawić właściwe napięcie progowe  alarmu  dla takiego pakietu (REDOX 6V , 2000mAh)?  Aktualnie mam ustawione 5,5V czy mogę jeszcze nieco zejść?. 

 

4. Czy wstawienie  kondensatora 4700uF 10V  na zasilaniu odbiornika załatwi sprawę spadków napięć? Czy lepiej zainwestować w stabilizator?

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witaj.

Do pakietu 6V nie jest potrzebny BEC. Serwa i odbiorniki mam takiej jak ty. Ja używam pakietu Nimh 6V w  modelu P11c 2m 6kg. Miałem też taki pakiet w wielu innych modelach pow. 3kg. Ja mam też napięcie progowe ustawione na 5,5V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze a jakiej pojemności pakiety stosujesz? Od niedawna posiadam nadajnik Graupner mc20 hot t i dosyć szybko mi sygnalizuje spadki napięć co irytuje. Wcześniej używałem sanwy 6g bez telemetrii więc zjawisko nie występowało co nie oznacza że nie miałem spadków napięć. Przewody na przedłużacze serw i do włącznika stosuje 0,33 mm 2 więc wydaje mi się dosyć grube. Serwa które ja mam w modelu to TP995 2szt oraz hitec 85mg 3 szt na lotki i gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety mam różnej pojemności od 2000 do 2600mAh. Serwa mam standarodowe 4-6 kgcm. Serwa TP używałem krótko, miały duży pobór prądu. Nie wiem ile latam na jednym ładowaniu ale kilkanaście lotów na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelach takich pow. 3kg używam dodatkowego, rezerwowego pakietu tak na wszelki wypadek. Przełączaniem na rezerwowy steruje takie oto urządzenie http://www.rcskorpion.pl/towar/manager-zasilania-odbiornika-back-up-robbe/  Do tej pory jednak anie razu nie doszło do załączenia się pakietu rezerwowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.