Skocz do zawartości

Prosba o pomoc w doborze napedu-za slaby ciąg


leito1610
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przy takiej konstrukcji, spokojnie powinien wystarczyć silnik bezszczotkowy o mocy ok. 200 W, ze śmigłem w okolicach 9-10".

Silniki takie można dostać w okolicach 40 zł + regulator ok 30-35 A.

 

Można z takiego silnika uzyskać ciąg w okolicach 1 kg. Powinno to wystarczyć do napędu nawet 1,5 - 2 kg trenerka/parkflyera. 

Jednak to tylko "na oko". 

 

Zważ model choćby na zwykłej wadze kuchennej. Wielkiej precyzji nie trzeba. deko w tę, czy w drugą stronę, nie zrobi dużej różnicy.

Mając wagę można lepiej dobrać silnik, w zależności od przeznaczenia modelu i oczekiwanych osiągów.

Są bowiem osoby, które lubią górnopłatami latać pionowo i bić rekordy prędkości. Innych satysfakcjonuje latanie "na gazetę".

Gusta i guściki, a napęd dobrać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie. Po co miałbym, przecież sam to napisałem :)

 

A tak poważnie - postaw może swoją tezę w jednym poście, bo w sumie to już nie rozumiem w czym się ze mną nie zgadzasz.

Moja teza brzmi: Prawidłowy kierunek obrotu wału napędzającego śmigła zależy jedynie od geometrii śmigła. Niezależnie od tego czy śmigło jest założone prawidłowo, czy tyłem do przodu to ten sam kierunek obrotu wału będzie skutkował tym samym kierunkiem wektora ciągu. Dołożenie przekładni za śmigłem nie zmienia wymaganego kierunku wału, więc przekładnia nie wpływa na potrzebny kierunek obrotu walu.

Oczywiście jest jeszcze opcja, że silnik kręci w złą stronę, ale wtedy model by się próbował w drugą stronę rozpędzać :D

Jest założone dobrze, na trzeciej fotce widać, że z przodu masz napisy na śmigle. Zostawcie już to biedne śmigło, naprawdę jest ok.

moja teza brzmi ze jeśli kable od silnika nie są przełożone na prawe obroty a śmigło jest dobrze założone to przekładnia która ma 2 zębatki   to śmigło będzie się kręcić odwrotnie do ruchu silnika i nie będzie ciągu ,chyba ze  przekładnia ma 3 zębatki czego nie widać na zdjęciu to jest dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.