Skocz do zawartości

Pierwsza aparatura


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek jako pierwsza aparatura starczyłaby dużo tańsza prostsza o mniejszych możliwościach.

 

Chcesz "na bogato" -z wymienionych wszystkie 3 z nadmiarem spełnią wymagania.

 

-jedź do sklepu obejrzyj weź każdą w ręce -i kup ta co Ci się najbardziej podoba, najwygodniej trzyma.

Sterowanie -to układ człowiek aparatura i ma być wygodnie.

I poszukaj -poczytaj tu na forum. O każdej z tych 3 było sporo pisane. A Twoje pytanie powtarzało się dziesiątki razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimam fakt, ze taki temat juz jest i moglbys go przeczytac i dopytać zamiast zaczynać walkowanie od nowa... zaoszczedzilbys sobie czasu...

 

Ale skoro podajesz te 3 modele to zakładam że może jakiś wstępny research zrobikes...

 

Napisze tylko, że graupnera mx20 posiadam i jestem zadowolony. Jeśli będziesz miał jakieś konkretne pytania do niego, chętnie odpowiem. Zaletą na pewno jest porządny link i dobra relacja cena/funkcjonalnosc.

 

Spektrumow nie lubię, choć wiele osób jest nimi zachwyconych. Na pewno trzeba pamietac, że spektrum lubi się gryźć z linkiem fpv. To z resztą powód, dla którym sporo osób odeszło od tego nadajnika. Trochę też się psują. Ale jak wspomniałem, sporo osób używa i lubi więc na ten temat ode mnie tylko tyle.

 

Aurory nie znam. Nie wiem czy jest dobra, ale na pewno nie jest u nas zbyt popularna. Na początek warto pójść w taki nadajnik, przy którym nie będzie problemu z uzyskaniem pomocy.

 

No i dobrze pomacac. Dużo zależy czy masz małe czy duże dłonie bo nadajniki różnią się rozmiarem i umiejscowieniem drazkow i pstrykow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurora nie jest popularna?  sporo osób to ma -a pytania padają rzadko -bo ustawia się to dość intuicyjnie i nie trzeba pytać.

Kilka lat temu była bardziej popularna  -obecnie doszło sporo tańszych  nadajników o podobnej funkcjonalności -więc tańsze wygryza z rynku aurorę.

 

Ja mam aurorę i sobie chwalę. Jak każdy system hitec (aurora) ma wady i zalety -ale  jak już pisałem do zastosowania jako pierwszy nadajnik każdy z tych 3 ma aż nadmiar możliwości.

 

Marcin -weź ten co Ci dobrze w reku leży -i najlepiej taki jaki maja Koledzy w Twojej okolicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularnosc aparatur jest mocno geograficzna  :)

 

W Nysie rzadzą Aurory, w Warszawie najwięcej widuje Taranisów, na Śląsku Futab, a w Opolu sporo Spektrumów.

 

Czy moja statystyka jest coś warta? 

Nie, bo tyczy się konkretnego lotniska w danym regionie.

Innymi słowy - trzeba się orientować na czym się lata w okolicy.

 

Aczkolwiek - ja używam systemu Multiplexa (a konkretnie Cockpita SX) , nie znam nikogo innego kto go używa i jeszcze tego nie pożałowałem.

Inna rzecz, że znam tę aparatury jeszcze z czasów 35MHz, więc nie mam czegoś takiego jak potrzeba pomocy w programowaniu. 

Ogólnie to drażni mnie dostępność odbiorników (a konkretnie wycofanie z produkcji najmniejszego 5 kanałowego, które są najlepsze do DLG).

A jedyny powód dla którego trzymam się Cockpita to to jak rewelacyjnie nadaje się do DLG. 

 

Jaki z tego wniosek? 

Taki, że skoro obecnie wszystkie systemy są bezpieczne i zapewniają podobne zasięgi, to sam musisz ustalić co spełnia Twoje potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popularnosc aparatur jest mocno geograficzna  :)

 

(..)

 

Jaki z tego wniosek? 

Taki, że skoro obecnie wszystkie systemy są bezpieczne i zapewniają podobne zasięgi, to sam musisz ustalić co spełnia Twoje potrzeby. 

 

Popularność geograficzna ;) - na pewno jest coś na rzeczy... choć jeszcze zależy czy właściciele czują się bardziej heli- czy samoloto-pilotami...

 

Ale z tym, że wszystkie systemy są bezpieczne i zapewniają podobne zasięgi to chyba troche przesadziłeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem na etapie kupna nadajnika i więc pytanie do kolegów modelarzy, który z wymienionych polecacie AURORA 9, GRAUPNER MX20, SPEKTRUM DX9. Dodam, że moja dziedzina to szybowce.

Pozdrawiam Marcin.

 A ja bym się najpierw dowiedział na jakim radiu latają w Twojej okolicy. Po pierwsze łatwiej po łączeniu na kablu - zawsze ktoś może CI pomóc, dwa że pomoc w programowaniu itp też może być przydatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadziłem w tym zakresie badań ;) , ale na przykład linki spektruma pięknie się gryzą z fpv. Turnigy potrafił mi zgubić zasięg po 200m na palacowej a w taranisie wpadaly mi guziki do środka obudowy... więc różnice w jakości są mega.

Pomijam już kwestie złączek czy lutow. Wystarczy otworzyć kilka nadajników ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dziękuje za podpowiedzi Panowie. Myślę, że jeszcze długa droga zanim wybiorę tę jedyną :)  Tak po ciuchu trochę skłaniam się do Graupnera MC20, ponieważ pulpit mi najbardziej leży w organoleptycznej obsłudze.

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prowadziłem w tym zakresie badań ;) , ale na przykład linki spektruma pięknie się gryzą z fpv. Turnigy potrafił mi zgubić zasięg po 200m na palacowej a w taranisie wpadaly mi guziki do środka obudowy... więc różnice w jakości są mega.

Pomijam już kwestie złączek czy lutow. Wystarczy otworzyć kilka nadajników ;)

A to tak, to się zgadza.

 

O jakości wykonania, to jakości wykonania możemy porozmawiać, nawet całkiem sporo.

Mi chodziło o to, ze powszechnie stosowane linki są bezpieczne i ogólnie dają radę przy typowym stosowaniu.

A Turnigy to inna kwestia, jestem skłonny uwierzyć, że problem był. Pytanie czy to wynikało z jednostkowego problemu sprzętu, instalacji itp. Aczkolwiek - bezpiecznym WYDAJE się założenie, że Turnigy może mieć większe wahania jakości niż Graupner, Hitec czy Futaba.

W ogóle nie wiem czy wiesz, ale na Pałacowej jest takie jedno miejsce, gdzie jest drop jeśli chodzi o zasięg :)

Tzn. na 60m wysokości zawsze spada tam zasięg. Niżej i wyżej jest ok :)

Efekt zaobserwowany na Multiplexie, Turnigy, Futabie i Spektrumie

 

Witam. Bardzo dziękuje za podpowiedzi Panowie. Myślę, że jeszcze długa droga zanim wybiorę tę jedyną :)  Tak po ciuchu trochę skłaniam się do Graupnera MC20, ponieważ pulpit mi najbardziej leży w organoleptycznej obsłudze.

Pozdrawiam Marcin.

Graupner będzie działał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Bardzo dziękuje za podpowiedzi Panowie. Myślę, że jeszcze długa droga zanim wybiorę tę jedyną :)  Tak po ciuchu trochę skłaniam się do Graupnera MC20, ponieważ pulpit mi najbardziej leży w organoleptycznej obsłudze.

Pozdrawiam Marcin.

Jeśli pulpit to bardzo polecam Jeti np dc14, myślę że warto dołożyć bo nadajnik jest rewelacyjny i na długie lata :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku wiem że dużo ale ten nadajnik swoim wykonaniem i prostotą obsługi jest wart tych pieniędzy. 

Przeciętny odbiornik 7k kosztuje 320 zł 

do Graupnera 8k 250 więc ciut taniej i o jeden kanał więcej. 

Dodam tylko że Jeti ma ponad 10 różnych odbiorników i można je dostosować do swoich potrzeb :) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.