Skocz do zawartości

Pierwsza aparatura


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tomaszu z Bochni.... :)

A dzieci do szkoły to wozi się tylko ferrari bo golfem to siara:)

Przeczytaj tytuł wątku i pierwszy post a wszystko stanie się jasne.

Autor tematu to nie stary zawodnik a tylko osoba która zaczyna przygodę. :)

Marku ja tam nie wiem czym ty wozisz swoje dzieci :)  wiem jakie model aparatur padły w pierwszym poście i wiem też że w 14 autor wspomniał o nadajniku pulpitowym. Więc tylko zasugerowałem dość dobry nadajnik którego nie brał pod uwagę a może teraz weźmie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu z Bochni.... :)

A dzieci do szkoły to wozi się tylko ferrari bo golfem to siara:)

Przeczytaj tytuł wątku i pierwszy post a wszystko stanie się jasne.

Autor tematu to nie stary zawodnik a tylko osoba która zaczyna przygodę. :)

Golfem to absolutnie zadna siara ( nawet ODPROWADZIC dziecko to nie siara ) ,ale jak sie ma Ferrari to dlaczego wozic Golfem ? Lepiej sie przespacerowac , albo pojechac Ferrari .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie jak sądzicie czy jest sens kupowania Aurory 9 gdzie już sklepy prawie jej nie sprzedają. I czy nie będzie problemów z np. nowym softem? Ogólnie, czy na dzień dzisiejszy ja kupić czy coś nowszego. Nie chce Taranisow, Turnigy itp itd. Chodzi mi o konkretna Aurore 9.

Pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie jak sądzicie czy jest sens kupowania Aurory 9 gdzie już sklepy prawie jej nie sprzedają. 

Ja bym się zasugerował dokładnie tym co napisałeś.

Poszukaj czegoś co aktualnie się kupuje i używa. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak coś za tym graupnerem mnie za nos wodzi. Za pierwszym razem chciałem Aurore 9, ale to już trochę starsza generacja ale kuszące pod względem obsługi menu. Drugą aparaturą był graupner ale troche menu mnie martwi, że sie pogubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie sprawdzałem bo jak latam klasycznie to model mi znika z zasiegu wzroku przy ok 300-400 metrów (to już tak max) a FPV, które używam daje mi obraz niewiele dalej... Natomiast na takim nadajniku jak ja mam (MX-20) kolega latał FPV na 2km i dawało radę :) To oczywiście nie oznacza, że da radę wszędzie i w każdych warunkach. Teoretycznie Graupner podaje w swoich "standardowych" (chyba najbardziej popularnych) odbiornikach GR-16 zasięg ok 4km, ale wiadomo, że takie wyniki to tylko do uzyskania w labolatorium :)

 

Jeśli chodzi o graupnera to ma swoje wady i zalety. Zaletą jest na pewno jakość i cena nadajnika. Pisząc "cena" mam na myśli relację ceny do funkcjonalności. Oczywiście funkcjonalnością nie przebije Taranisa czy innych open sorców - to inna liga pod tym względem (ale też inna, już gorsza liga pd względem jakości wykonania).

 

Wadą może być cena odbiorników. Fajny odbiornik Frsky kupisz pewnie za 70-100 zł (tak strzelam, bo dawno ich nie kupowałem...). 8 kanałowy odbiornik Graupnera to koszt rzędu 250-300 zł. Oczywiście sa też tańsze, 6 kanałowe za 120-160 zł, ale do większych modeli pewnie ich już nie wsadzisz.

 

Także ten. Mnie Graupner przekonuje, ale kupując go, warto uwzględnić w cenie koszt odbiorników, które trzeba będzie za chwilę dokupić. Dla niektórych ten koszt może być decydujacy.

 

Jeśli przewidywałbyś nieco większy budżet, polecałbym wtedy zainteresowanie się również Futabą. Używa ich sporo moich znajomych i są mega zadowoleni. Część z nich przesiadła się ze Spektrumów i po zmianie twierdzi, że nigdy więcej Spektruma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam podłączam się do tematu(jeżeli nikt nie ma nic przeciwko) bo nie chciałem zakładanie nowego. Chciał bym sobie kupić właśnie pierwszą aparaturkę. Głównie mam zamiar latać dronami może kiedyś jakieś skrzydło sobie zrobię. Sporo się naczytałem no i większość ludzi poeca jako pierwszą Turnigy 9x jednakże doszedłem do wniosku że raczej jak do drona to nie potrzebuję chyba takiej aparatury. 

Bardziej zastanawiałem się nad czymś takim:

https://www.tomtop.com/pl/p-rm7137.html

lub

https://hobbyking.com/en_us/i6s-afhds-2a-black-mode2-6ch-radio-with-colour-box.html?___store=en_us

Nie ukrywam że po prostu że ich wygląd bardzo mi przypadł do gustu.

Chciał bym się jeszcze poradzić doświadczonych operatorów czy to są dobre jak na początek do drona aparatury i czy jest pomiędzy nimi jakaś różnica bo czytałem i za bardo nić nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc to jest kozacka że się tak wyrażę. Niestety zbyt droga, ale jako następna jak już się trochę rozwinę to czemu nie bardzo mi się podoba i z tego co wyczytałem i się trochę orientuję to to całkiem niezłą robotę robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.