Skocz do zawartości

Ubezpieczenia modelarskie 2018


samolocik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aeroklub proponuje "finansową chatę" która sprzedaje ubezpieczenia Hestii. Szukałem na szybko i nie znalazłem wniosku on line (są 4) i na wniosku jako arkusz excela, który zawiera modelarstwo.

Jak będę miał więcej czasu to szukam dalej. Na razie wolę bezpośrednio w Allianz bez 2 pośredników po drodze 217pln / 1.000.000pln lub przejdę na klub w DE.

Piotrze w PSP za 190,0+40,- (składka roczna) masz ubezpieczenie na 2mln PLN tak więc moim zdaniem atrakcyjniejsza od tej Twojej propozycji z Allianz za 219,-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Trochę martwi mnie kilka punktów z wyłączenia tego ubezpieczenia:(

 

posiadanie i użytkowanie zgodne z przeznaczeniem:

a) ...........

B) zdalnie sterowanych, bezzałogowych modeli pojazdów, statków powietrznych i wodnych, o ile ich ciężar nie przekracza 5 kg;

 

 

 

wykluczenia:

d.  związane bezpośrednio lub pośrednio z promieniowaniem wysokoenergetycznym, jonizującym, laserowym, ze skażeniem radioaktywnym oraz oddziaływaniem pola elektromagnetycznego;

k. związane z posiadaniem, kierowaniem, używaniem, uruchamianiem pojazdów mechanicznych, statków powietrznych i innego sprzętu lotniczego;

p. powstałe w związku z wyczynowym lub zawodowym uprawianiem sportu, rozumianym jako regularne lub intensywne treningi, przy jednoczesnym udziale w zawodach, imprezach sportowych, obozach kondycyjnych i szkoleniowych, również w ramach przynależności do klubów sportowych, związków i organizacji sportowych, niezależnie od faktu czerpania dochodu z uprawnianej dyscypliny sportu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zapiski są raczej zależne od agenta.

A co agent ma do OWU?. Jeśli agent - czyli broker coś Ci na polisie dopisze a tego firma w której się ubezpieczasz nie ma w OWU to jesteś ugotowany. Możesz tylko z powództwa cywilnego sądzić się z brokerem. Towarzystwo się wypnie na 100% i w sądzie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze w PSP za 190,0+40,- (składka roczna) masz ubezpieczenie na 2mln PLN tak więc moim zdaniem atrakcyjniejsza od tej Twojej propozycji z Allianz za 219,-

 

Konrad jezeli ktos jezdzi na zawody zagraniczne(tak jak Ty),wybralbym ubezpieczenie z MBC-Lehrte e.V lub inne podobne.Pytales mnie czy twoje ubezpieczenie bedzie respektowane w DE. To zalezy od sumy maksymalnej okreslonej w prawie niemieckim(§37 LuftVG),czyli np.te 2mln PLZ to za malo.Chyba na zawodach nikt tak dokladnie nie sprawdza tych ubezpieczen i nie przelicza zlotowek na euro,ale w razie wypadku moze sie okazac,ze nie jestes ubezpieczony.Oczywiscie jezeli masz ubezpieczenie na sume 2mln PLZ.

I na koniec info dla wszyskich, ktorzy lataja lub planuja latanie w DE:za brak ubezpieczenia jest kara do 50000 €

(§58 LuftVG).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesławie pytałem bo jakiś czas temu 2-3 lata temu w biuletynie zawodów wyczytałem (takim drobnym druczkiem) że obowiązkowe jest ubezpieczenia na kwotę nie niższą niż ....? Teraz nie przypomnę sobie, ale bodaj było to 1mln EUR.  Chodzi oczywiście o udział w zawodach.

 

Nie wiem czy to nie było przez przypadek odnośnie zawodów w Weiheim. Czesi ani Słowacy nie sprawdzali dokładnie OC, ani w ich biuletynach nigdzie kwoty ubezpieczenia nie ma, tylko trzeba mieć OC, więc pewnie te 2mln PLN styknie. Tylko pytanie czy to grupowe ubezpieczenie zagwarantuje mi odszkodowanie na poziomie 2mln PLN. Jestem pewien że te 2mln rozkładają się na wszystkie zdarzenia w roku na wszystkich ubezpieczonych w grupie. 

 

Teraz już trochę za późno, bo Wojtek za późno się kurcze wynurzył z tą informacją, ale w przyszłym roku pewnie wejdę w to od MBC-Lehrte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz już trochę za późno, bo Wojtek za późno się kurcze wynurzył z tą informacją, ale w przyszłym roku pewnie wejdę w to od MBC-Lehrte. 

 

Na tym forum juz o MBC-Lehrte e.V bylo kilka razy.To chyba pierwszy z 2009 rokuhttp://pfmrc.eu/index.php/topic/47772-ubezpieczenie-oc-modelarza/page-3?hl=%2Bmbc-lehrte+%2Be.v&do=findComment&comment=212372

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję, aby ktoś kto już ma wykupione ubezpieczenie poprzez AP i finansową chatę na spokojnie sobie sprawdził co ono obejmuje bo już na etapie OWU np. wyklucza wypłatę odszkodowania jeżeli szkoda jest na kimś z rodziny, czyli na zawody można jechać tylko z żoną sąsiada :ph34r:

Nie mam dostępu do pełnych zapisów, być może Finansowa Chata oprócz lepszej stawki i ubezpieczenia tylko podczas uprawiania sportu wynegocjowała jakieś lepsze warunki ubezpieczenia.

Warto by to wrzucić na forum (chyba, że jest jakaś klauzula tajności) dla zaoszczędzenia czasu wielu osobom, które musiałyby samodzielnie studiować zapisy OWU i polis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo już na etapie OWU np. wyklucza wypłatę odszkodowania jeżeli szkoda jest na kimś z rodziny, 

 

 

Wiele firm coś takiego stosuje. Np OC nie działa na samochody osób w jednym gospodarstwie domowym. Jak ja walnę w samochód żony swoim autem to muszę i tak naprawiać oba z władnej kieszeni (nie wiem jak z AC). To jest takie zabezpieczenie TU przed nadużyciami. OC w życiu prywatnym też tak działa. Jak jadąc rowerkiem walniesz w swój samochód to możesz ew tylko z AC próbować coś wskórać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesławie w 2009 to ja jeszcze w pieluchach byłem ;)  :) i wstyd się przyznać w ogóle nie interesowałem się jakimikolwiek ubezpieczeniami. A ten wątek umknął mi całkowicie.

Teraz sobie już zapisałem i dałem do ulubionych więc mam nadzieję że już nie umknie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.