Skocz do zawartości

Czym to skleić


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Skontaktuj się z moim kolegą Marcinem, on kleił.

djmalolat23

Jako taki przepis używania jest w trzecim linku.

Ja nie kleiłem tym klejem, ale wydaje mi się że wyczyszczenie i odtłuszczenie jest oczywiste.

Jeszcze jedna uwaga. Jeśli kabinka jest zrobiona z PET (butelki) to tego diabelstwa nie łapie prawie żaden klej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam UHU Por. Przed klejeniem odtłuścić następnie posmarować obie części klejem i odczekać. Myślę, że około 1min wystarczy. Następnie masz tylko jedną próbę. Przytknąć i będzie trzymać. Uhu ma tą zaletę że jak trzeba koniecznie rozkleić części to od biedy idzie. Ja zawsze zostawiam około 0,5cm do 1 cm elementów do klejenie nie posmarowanych klejem. Dla ogólnej wytrzymałości nie ma to większego znaczenia ale jak trzeba odkleić to wówczas wkładasz w tą szparę coś bardzo płaskiego ale nie ostrego. Ja rozklejam skalpelem ale tą drugą stroną nie ostrą. Po rozłączeniu klej bardzo łatwo schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawanie gorącym powietrzem (z ew. dodawaniem spoiwa), albo aceton. ABS jest świetnie rozpuszczalny w acetonie, a zatem bardzo dobrze też go nim klei.

Poza tym mogę polecić bardzo dobry klej do twardych plastików (Technicqll Polichloride), lekko rozpuszcza klejone powierzchnie przez co łączą się one nie tylko siłą adhezji kleju. Stosowałem go wiele razy z dobrym skutkiem, i myślę, że powinien znaleźć się w każdym domowym warsztaciku majsterkowicza, nie pamiętam jednak czy ABS również nim kleiłem.

http://www.technicqll.pl/index.php/pl/produkty/kleje-rozpuszczalnikowe/62-klej-do-twardych-plastik%C3%B3w

 

R-327-Klej-do-twardych-plastik%C3%B3w-20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.