Skocz do zawartości

ki 64


pacek

Rekomendowane odpowiedzi

no to szkoda :? , liczyłem na to że są może opracowane jakieś schematy malowania dla przyszłych samolotów tak jak w przypadku KI84 (który bodajże nie poleciał wcale)

 

a tak to niestety pozostał jedyny słuszny schemat

 

5110a11781b06e62.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ponieważ regulamin mówi że "model musi w wyglądzie przypominać oryginał włączając w to malowanie i oznakowanie", to i tak się zastanawiam skąd dwa różne malowania.

Być może na ziemi był inaczej malowany,bo na zdjęciach prtotypu było tylko jedno.

 

A mi się wydaje, że zapis w regulaminie ma tylko eliminować wynalazki typu cały model na żółto, albo pomarańczowo. Tak więc, samolot ma być pomalowany w sposób przypominający oryginał i nic ponad to. Dasz strzałkę - będzie ok. Nie dasz strzałki - też będzie ok. Można jeszcze o to zapytać 1NC.

 

EDIT:

Z angielskiego regulaminu:

"The A/C must look similar to the original A/C, including painting and decorations."

I teraz interpretacja "must look similar" - musi wyglądać podobnie, musi przypominać, musi w wyglądzie przypominać, musi być podobny - itd itp. Sądząc po tym jakie maszyny latają na zawodach ja bym się jednak skłaniał do stwierdzenia, że musi przypominać. Co nie koniecznie oznacza dokładne odwzorowanie oryginału. Dodatkowo pod pojęciem oryginału można się jeszcze spierać, czy model ma być półmakietą konkretnego samolotu - wybranego uprzednio i dokładnie odtworzonego (hola, hola - ale gdzie tu kombat???) czy w ogóle mówimy tutaj o typie samolotu. Wtedy mustanga każdy raczej pomaluje na kolor szary z charakterystycznymi oznakowaniami przedniej maski i statecznika, i nikt nie walnie na nim kamuflażu stosowanego na FW lub Hurricanie.

Nie dajmy się zwariować. Tu chodzi o kombat a nie o biurokracje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.