Skocz do zawartości

Jak 7 od Marka Rokowskiego - budowa nie do końca ESA


desstructo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Taki się nada?

 

http://rc-planeta.pl/pl/przedluzki-i-rozgalezniki/1643-rozgaleziacz-y-jr-15-cm-3x-025-mm.html?search_query=Rozgaleziacz&results=11

 

Bo akurat jest dostępny w moim mieście.

 

No ja mam odbiornik frsky x4r sb on ma tylko 3 kanały pwm :)

 

Szukam tez jakichś tanich farb do malowania, takie coś się nada? http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5717489747

 

„na bazie rozpuszczalnikowej”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik 4 kanałowy pwm mam zamówiony z BG ale zanim przyjdzie użyje tego 3 kanałowego z przewodem Y tylko czy ten co wrzuciłem się nadaje bo nie wiem co to znaczy JR Xd

 

@edit

 

Zobacz ofertę: Schuller Lakier akrylowy w sprayu 400ml Błyszczący http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7250064181

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę już zamówiłem te „Schuller Lakier akrylowy w sprayu 400ml Błyszczący” zobaczymy co to będzie najwyżej odeśle

To w Opolu nie ma marketów budowlanych czy nie chce Ci się chodzić wiec zamawiasz?

Najlepiej jest kupić białą farbę akrylową wodorozcieńczalną jako bazę i barwniki do mieszania koloru.

Zrobisz każdy kolor w dowolnej potrzebnej ilości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem bo nie chciało mi się iść, a zawsze mogę odesłać i wiem ze nikt mi nie będzie robił problemów ze zwrotem. Poza tym lubię zamawiać przez internet :D wczoraj będąc w pracy złożyłem zamówienie dzisiaj mi do pracy przywieźli, czego chcieć więcej :) Czytałem jakies poradniki jak malować epp i pisali ze jak się nie ma aerografu to najlepiej spray kupić bo łatwiej pokryć i można zaoszczędzić na wadze farby. No i ze epp przyjmuje praktycznie każdy rodzaj farby, dlatego tez zamówiłem tamte.

 

W życiu nie malowałem czegoś takiego, myślałem ze sprayem pójdzie normalnie tak jak każda płaska powierzchnie. Chyba ze pytacie o detale, nad tym będę pracował później :D

 

Mam pytanie co do lotek. Skrzydła mają wzdłuż wyfrezowane szczeliny oddzielające lotki od skrzydeł, robiące coś na wzór zawiasów. Może to tak być czy powinienem całkowicie odciąć lotkę i zamontować ją jakoś inaczej? Czytałem kilka tematow o możliwych zawiasach ale nikt się nie wypowiedział czy takie „fabryczne” mogą zostać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby w sprayu najpierw wypróbuj na jakimś ścinku pianki i odczekaj do wyschnięcia.

Niektóre z farb (a raczej ich rozpuszczalnik bazowy) dosłownie potrafią zeżreć piankę.

 

Akryle są najlepsze z tanich farb. Można je kupić w wielu kolorach, lub barwić białe.

Są rozpuszczane wodą, choć i denaturat biały się nadaje i nie żre pianki (jagodzianka niestety brudzi kolor na fioletowo).

Można też nakładać je aerografem.

 

Do depronu stosowałem kiedyś farby serii RC Styro. Niestety - cena 20 zł za puszkę 150 ml, jest zdecydowanie mało przyjazna. Paleta kolorów też nie za bogata.

 

Zastanawiałeś się na pokryciu modelu papierem na Wikol? Wtedy możesz go malować i szpachlować czym chcesz.

Choć i waga wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie jak namalujesz sprayem drugi kolor na modelu?

Tez się nad tym długo zastanawiałem, szukałem jakiś poradników ale nic nie znalazłem, jeden jakiś tylko to koleś oklejal niepomalowana piankę, leciał później kolorem, odklejał taśmę, zalepiał to co już pomalowane i malował resztę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przy odrobinie zabawy da się to zrobić bez problemu, ja malowałem, co prawda prostszy model - LINK, najpierw wszystko na żółto (pozaklejałem tylko to co miało zostać białe), a potem zakryłem to co miało zostać na żółto i pomalowałem na czerwono. Farba ładnie się pokryła. Taśma malarska trzyma się o dziwo dobrze do tego EPP. Tutaj też powinno dać radę, choć trudniejsza sztuka może być z jakimś wymyślnym kamuflażem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na modelu Jak9 robiłem podobne ale białoszare - malowanie zimowe - wiec musiałem maskować tylko kolor biały. Potem zmienił sie regulamin i nawet białe na białym trzeba malować :/. Tutaj trzeba by pomalować najpierw jasnym -dla wygody cały model - lub dla oszczędności masy tylko konieczne miejsca. Potem zakryć szary - niekoniecznie idealnie - i potem malujesz ciemnym. Wyjdzie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluj od jasnego do ciemnego. Zabezpiecz poprzez maskowanie to co ma być nie pomalowane i na to ciemniejszy kolor. Taśme malarską sprawdź czy nie odchodzi z farbą. I naklejaj taśme na farbe która schła już jakiś dziwń lub dwa dni a odklejaj zaraz po pomalowaniu.

 

Co do przykręcania silnika na wkręty to muszę przetestować. Nie myślałem żeby tak robić. Całe życie się człowiek uczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.